אשה עם משקפיים ואייפאד

עדשות מולטיפוקל – מה צריך לדעת

לקראת גיל 40, אנשים שמים לב שיש להם קושי בראיה לקרוב וביניים. קושי זה נובע מהזדקנות העדשה התוך עינית שאפשרה לבצע פוקוס למרחקי הקרוב השונים. הסיבים: זונולות שמחזיקות את העדשה, אינן מאפשרות להם להתקמר ולהשתטח. ואז יש לנו בעזרה לקרוב. מה שקורה האנשים מתחילים להרחיק את היד לקרוב, להתלונן על עייפות בעיניים, צריבה, טשטוש כאבי ראש ואי נוחות.

מהי עדשה מולטיפוקל?

עדשת מולטיפוקל הינה עדשה בעלת מספר מוקדי ראיה והיא נותנת פיתרון אופטי אידיאלי לכל טווחי הראיה בעדשה אחת, ובכך היא מבטלת את הצורך בכמה זוגות משקפים נוספים למרחקי הראיה השונים. עדשת המולטיפוקל מונעת מאמץ עייפות של העיניים וכאבי ראש הנגרמים מהסרה והרכבת משקפים נפרדים. העדשה מדמה ראייה טבעית של אדם שלא זקוק למשקפים ומתקנת בהתאם למרשם את הראיה.

מדוע לא כל האנשים עוברים להרכיב עדשות מולטיפוקל?

בעבר ייצרו עדשות מולטיפוקל לא באיכות גבוהה ורבים לא הצליחו להסתגל אליהן, בעקבות כך ובעקבות ”סיפורים מפחידים ” יצא שם לא טוב לעדשות האלו. כיום הטכנולוגיות מצוינות ומותאמות לצרכי הראיה המשתנים.  דבר נוסף שקיים בציבור הוא חוסר אמון, חוסר מודעות ומידע לא מהימן. חשוב ללכת לאופטומטריסט המתמחה בכך שיידע להתאים מולטיפוקל כמו שצריך ושקיבלתם המלצות עליו.

איך נדע איזו עדשה מולטיפוקל לרכוש?

יש לשים לב: שהאופטומטריסט הינו אופטומטריסט מורשה עם ניסיון של התאמת סוגים שונים של עדשות מולטיפוקל, יש לדעת אם איזו עדשות האופטומטריסט עובד? לקבל הסבר מדויק והדרכה כיצד להסתגל? זמן ההסתגלות שונה מאדם לאדם ולוקח חודש בממוצע . במידה וישנה בעייה יש לחזור לאופטומטריסט לכיוון מחדש.

מהו סוד ההצלחה של עדשות מולטיפוקל?

מספר פרמטרים יחד מהווים את ההצלחה:  אופטומטריסט מנוסה קשוב לצרכי הלקוח מבצע בדיקה ומדידות מדויקות. איכות העדשה ללא פשרות  ברמת הגיאומטרית עם מינימום עיוותים. הקפדה על ציפויים חשובים כמו איכות האנטי רפלקס, נגד שריטות ונגד הקרינה הuv יש להקפיד על יצרן מוכר שייתן תמיכה בתכנון וביצוע ההזמנה. התאמת מסגרת המתאימה לצרכי הלקוח דיוק בחיתוך העדשה למסגרת. הסבר מדויק על כיצד להשתמש והדרכה הכוונה.

והכי חשוב מוטיבציית הלקוח והתמדה

לפרטים נוספים

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
נייד 052-2512312

עדשות מולטיפוקל – מה צריך לדעת
4.8 (96.28%) 43 vote[s]

Call Now Button