כמה עולה בדיקה אצל אופטומטריסט?

העיניים שלנו, כמה שהן חשובות ככה הן רגישות. בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט היא בדיקה חשובה ביותר שלעתים אנו נוטים להזניח. בדיקה זו יכולה לסייע באבחון של קוצר ראייה ובהתאמת משקפיים/עדשות. אך יותר קריטי מכך, בזיהוי מוקדם של מחלות כמו גלאוקומה, קטרקט, או מחלות עיניים נוספות שעלולות להוביל לנזקים בלתי הפיכים. אז הגיע הזמן להפסיק להזניח את העיניים שלנו ולהבין כמה עולה בדיקה אצל אופטומטריסט? ומה בדיוק נבדק בה?

מהם סוגי בדיקות הראייה הקיימים?

על מנת להבין מהי עלות הבדיקה אצל אופטומטריסט יש להבחין בין הבדיקות השונות, שכמובן העלות עליהן משתנה בהתאם למורכבות הבדיקה. סוגי בדיקות הראייה העיקריים הם בדיקה לצורך רישיון נהיגה, בדיקת עיוורון צבעים, בדיקת ראייה תקופתית, ובדיקה לצורך התאמת עדשות או משקפיים.

כמה עולה בדיקת ראייה לצורך רישיון נהיגה?

בבדיקה זו בודקים את חדות הראייה על ידי מכשיר מיוחד שאושר על ידי משרד התחבורה. בנוסף בודקים האם שדה הראייה תקין ושהנבדק אינו רואה כפול. הבדיקה הזו היא הפשוטה ביותר והעלות שלה היא 20 עד 50 ₪ בלבד.

כמה עולה בדיקה לעיוורון צבעים?

בבדיקה זו האופטומטריסט יאבחן האם קיים עיוורון צבעים ומהי חומרתו על ידי מבחן אישיהרה. מבחן זה מכיל לוחות צבע מיוחדים שבהם מופיעים מספרים המורכבים מנקודות צבעוניות. הנבדק צריך לזהות את המספר שבתמונה. מבחן עיוורון צבעים עולה בין 50 ל-100 ₪.

כמה עולה בדיקת ראייה תקופתית אצל אופטומטריסט?

בדיקות ראייה תקופתיות הן בדיקות הכרחיות על מנת לוודא שהעיניים בריאות ושאין התפתחות של מחלות עיניים. בבדיקות ראייה תקופתיות האופטומטריסט יכול לבחון את חדות הראייה, מבנה העין, הלחץ התוך-עיני, ואת המקטע הקדמי והאחורי של העין. החל מגיל 40 מומלץ להגיע לבדיקה תקופתית לפחות אחת לשנתיים. בגלל מגוון הבדיקות שניתן לבצע, טווח המחירים רחב יחסית ונע בין 150 ל-500 ₪ בהתאם למורכבות הבדיקה.

כמה עולה בדיקה להתאמת משקפיים אצל אופטומטריסט?

בדיקה להתאמת משקפיים נועדה לאבחן במדויק את המספר הנכון של כל עדשה והצילינדר של המטופל. איכות הבדיקה הזו היא קריטית על מנת לבצע התאמה מדויקת של עזר ראייה, הנזק ממשקפיים או עדשות לא מתאימים עלול להיות משמעותי. בדיקה זו עולה בין 200 ל-300 ₪.

כמה עולה בדיקת ראיה לילדים?

בדיקת ראייה לילדים בגילאי גן ובית ספר נועדה לשלול בעיות כמו פזילה, עין עצלה, וקוצר ראייה. בעיות ראייה עלולות להשפיע על התפקוד של הילדים ועל איכות חייהם ולכן חשוב לבצע בדיקה אצל אופטומטריסט עם ניסיון בבדיקות ראיה בילדים. עלות הבדיקה היא בין 100 ל-400 ₪.

בבדיקות הראייה חשוב לבחור את האופטומטריסט בקפידה

בדיקות ראייה המבוצעות על ידי אופטומטריסט מיומן ומנוסה יביאו להתאמה אידיאלית של עזר ראייה למטופל. יותר מזה, הן יכולות למנוע התפתחויות של מחלות שללא טיפול ראוי עלולות להוביל לעיוורון. אם אתם מחפשים אופטומטריסטית באזור תל אביב, מומלץ לפנות למרפאתה של ארזה פרוכטר. עם ניסיון של למעלה מ-25 שנים כאופטומטריסטית קלינית, ארזה מבצעת את בדיקות הראייה במיומנות רבה, במקצועיות ובמסירות.

 

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

Call Now Button