עדשות מולטיפוקל מחיר – כמה עולות עדשות Multifocal?

עדשות מולטיפוקל (Multifocal) הפכו בשנים האחרונות לאופציה פופולרית. הסיבה העיקרית לכך היא ההשתכללות המתמדת שלהם, ובהתאם איכות הפתרונות שהם מספקים למי שסובלים מלקות ראייה כפולה, גם לקרוב וגם לרחוק. עוד סיבה לכך היא שמחירי העדשות הפכו לידידותיים יותר למשתמשים, תופעה טבעית בשווקים שבהם הטכנולוגיה משתדרגת ומאפשרת ייצור זול יותר. בעמוד זה תמצאו מידע לגבי טווחי המחירים המקובלים לסוגים השונים של עדשות המולטיפוקל, וכן פירוט של הפרמטרים שלפיהם נקבעת העלות.

כמה צריך לשלם על עדשות מולטיפוקל?

עבור עדשות מגע מולטיפוקל לשימוש יומי תשלמו 150-250 ש”ח לאריזה של 30 יחידות (לעין אחת). כשקונים כמות גדולה יותר של אריזות, ניתן לקבל הנחות, כך שהעלות היומית של הרכבת עדשות מולטיפוקל יורדת לכ-10 ש”ח ואפילו פחות.

עדשות מולטיפוקל חודשיות יעלו לכם ברוב המקרים בין 60 ל-100 ש”ח, לכל עדשה. בהתאם העלות השנתית במקרים אלה נעה בין 1,500 ל-2,400 ש”ח. יש גם עדשות מולטיפוקל שנתיות במחירים של כ-1,000 ש”ח.

למי שמעדיף משקפי מולטיפוקל על פני עדשות מגע, המחיר של המוצר כולל המסגרת יכול להגיע גם ל-2,000-2,500 ש”ח ואף יותר, בהתאם למסגרת הנבחרת. יחד עם זאת יש גם עדשות מולטיפוקל למשקפיים במחירים של 1,000-1,500 ש”ח – מבלי להתפשר על איכות התיקון האופטי עצמו.

לפי מה נקבע מחיר עדשות Multifocal?

עדשות מולטיפוקל הן מוצר משוכלל מאוד. הן כוללות 3 מוקדים, אחד לראייה לרחוק, אחד לראייה לקרוב וביניהם עוד מוקד שמבטיח גם ראייה טובה מאוד לטווח הביניים (למשל בזמן שימוש במחשב) וגם מעבר חלק בין האזורים השונים (לדוגמה כשקוראים ספר ומרימים את המבט כדי לראות משהו בחדר, או כשהולכים ברחוב ורוצים להביט לרגע במסך הסמארטפון).

לנוחות ולאיכות יש כמובן מחיר, והפרמטרים שמשפיעים עליו הם הטכניקה שבה לוטשה העדשה וגם החברה שייצרה אותה.

לגבי הטכניקה, יש שתי אפשרויות – ליטוש קדמי וליטוש אחורי, שהוא האופציה המתקדמת ביותר. בהתאם עדשות מולטיפוקל עם ליטוש קדמי יהיו זולות יותר, אבל אלה עם הליטוש האחורי מספקות את התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

עוד פרמטרים רלוונטיים לשאלה כמה עולות עדשות Multifocal הם האינדקס, שהוא למעשה העובי של העדשה (או ליתר דיוק כמה היא דקיקה, ולכן נוחה להרכבה), והגובה שלה. עדשות מולטיפוקל חייבות להיות גבוהות יחסית כדי שיהיה מקום לכל 3 המוקדים ומצד שני לא גבוהות מדי על-מנת להבטיח תנועת עין טבעית במעבר מאזור לאזור.

הנחות על בסיס שב”נ והחשיבות של התאמה מושלמת לכל עין

לפני שרוכשים עדשות מולטיפוקל כדאי לבדוק האם יש לכם זכאות להנחה או להשתתפות בתשלום, באמצעות שירותי הבריאות הנוספים של קופת החולים (כללית מושלם / מכבי זהב / מאוחדת שיא וכו’). דגש חשוב נוסף הוא החובה לבצע בדיקת התאמה לפני הקנייה, כדי שתוכלו לדעת בוודאות שהעדשות אכן מספקות את התיקון האופטי האופטימלי גם לבעיית קוצר הראייה (כלומר הקושי להבחין באובייקטים רחוקים) וגם לבעיית רוחק הראייה (הקושי לקרוא ולראות בחדות עצמים קרובים לעין). 

אולי יעניין אותך גם:

לתיאום פגישה נא למלא את הטופס

* שדות חובה מסומנים בכוכבית.

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

Call Now Button