פרסומים

כתבה: בדיקות ראייה לנהגים – מה אפשר לשנות?

מחקר שפורסם לאחרונה מצביע על גורמים ראייתיים מובהקים לאיתור נהגים מבוגרים עם סיכון מוגבר למעורבות בתאונות דרכים

האם מדינת ישראל מוודאת שכל נהג על הכביש אכן רואה היטב? מחקר שפורסם לאחרונה מגלה ממצאים מטרידים על הקשר בין הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים ובעיות ראייה, שאינן מונעות הוצאת רישיון נהיגה. שכן במדינת ישראל, כמו במרבית מדינות העולם המערבי, בדיקות ראיה לנהגים מסתמכות על חדות ראיה בלבד.

לכתבה המלאה ליחצו כאן

כתבה: בדיקות ראייה לנהגים – מה אפשר לשנות?
5 (100%) 1 vote[s]

קרא עוד
אופטומטריסט - ארזה פרוכטר

משתלטים על המיופיה – אופטומטריסטים מובילים משתפים בסיפורי הצלחה בשימוש בעדשות MiSight® 1 day

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית בעלת ותק של 33 שנים, בעלת קליניקה פרטית בתל אביב שיתפה אותנו בהתאמת עדשות המגע MiSight® 1 day לקרן, נערה בת 16: “לפני כמעט 3 שנים הופיע קוצר ראיה אצל הנערה אבל היא לא רצתה להרכיב משקפיים, התאמנו לה MiSight® 1 day והיא הייתה מרוצה מאד”. מחקר חדש מצא שבדיקת הדמיה של הרשתית יכולה לנבא מחלות כלי דם ולב. הכירו את הטומוגרפר העיני ואיך ניתן למנוע בעזרתו את התקף הלב הבא, או לפחות להיות מוכנים אליו.

קרן התחילה לפתח קוצר ראיה בגיל 13 אך היא סירבה להרכיב משקפיים. הצעתי לה ולהוריה לנסות את עדשות MiSight® 1 day וציינתי שמעבר לתיקון הראיה שהן יספקו לה, יש להן יכולת לעכב את הקצב שבו קוצר הראיה יתקדם.

לימדתי את הנערה להרכיב ולהסיר את העדשות בתוך כרבע שעה, וכבר כשהיא יצאה מהקליניקה היא הייתה מאד מרוצה. כשמדובר בילדים ובני נוער עם קוצר ראיה, אני מעדיפה לתת להם את עדשות MiSight® 1 day שיעניקו להם אפקט כפול – גם תיקון ראיה וגם אפקט טיפולי.

אחרי כמעט 3 שנים של הרכבת העדשות, המרשם של קרן נשאר סטאטי ולא השתנה כלל. בנוסף, עדשות המגע הצליחו לגרום לקרן להרג יש טוב י ותר בסיטואציות חברתיות ולחזק לה את הביטחון העצמי.

כיצד נתפס הרעיון של ניהול מיופיה אצלך בקליניקה? מה החשיבות של תחום זה בעיניך?

לדעתי ניהול מיופיה היום עדיין נתפס כתחום צר אך בתקופה הקרובה הוא עתיד להתפתח ולגדול משום ששכיחות המיופיה עולה ועולה בקרב ילדים ובני נוער.

היכולת שלי להתמקצע ולהציע ניהול מיופיה לילדים ונוער, מרחיבה את סל הכלים שעומד לרשותי ובצורה זו, אני מרחיבה את מעגל הלקוחות שלי ויוצרת לקוחות נאמנים שיחזרו אלי לבדיקות מעקב תקופתיות.

איך את מיידעת את ההורים על הטיפולים שאת מציעה לניהול מיופיה?

כל הורה שמגיע עם הילד שלו לבדיקה אצלי בקליניקה מקבל הסבר על החשיבות של הנושא. אני מסבירה שברב המקרים, המרשם של הילד עולה וכי היום ישנן דרכים לעכב את קצב העלייה המספר. בנוסף, אני מפרסמת בכלים דיגיטליים מאמרים ועובדת בשיתוף פעולה עם רופאי עיניים.

אולי יענייך אותך גם


משתלטים על המיופיה – אופטומטריסטים מובילים משתפים בסיפורי הצלחה בשימוש בעדשות MiSight® 1 day
5 (100%) 1 vote[s]

קרא עוד
הקשר בין בדיקת עיניים למחלות לב

האם בדיקת עיניים יכולה להעיד על בעיות לב וסיכונים בגוף?

מחקר חדש מצא שבדיקת הדמיה של הרשתית יכולה לנבא מחלות כלי דם ולב. הכירו את הטומוגרפר העיני ואיך ניתן למנוע בעזרתו את התקף הלב הבא, או לפחות להיות מוכנים אליו

א’, מטופלת בת 44 ללא מחלות רקע ידועות, הגיעה אליי לבדיקת ראייה שגרתית. א’ מרכיבה משקפיים שנרכשו לפני כשנתיים והייתה מרוצה עד החודשיים האחרונים, בהם היא שמה לב, בעיקר בזמן שהיא מתאפרת, שהיא מתקשה לראות פרטים קטנים של פנים ולזהות גוונים של צבעים. בבדיקה התגלתה ירידה באיכות הראייה. למרבה המזל אני מחזיקה במרפאה במכשיר טומוגרפיה עיני – oct. בצילום הרשתית הבחנתי בדליפה של כלי דם וא’ נשלחה לרופא עיניים מומחה רשתית.

האם העין שלנו יכולה לנבא לנו מחלות הקשורות לגוף והלב?

מסתבר שהעין שלנו יכולה לנבא לנו מחלות שונות. במחקר חדש שנערך בסן דייגו, קליפורניה, ושפורסם בירחון של כתב העת The Lancet, זיהו החוקרים סמן ייחודי לקיום של מחלת לב וכלי דם באמצעות הדמיה של הרשתית. ההדמיה נעשתה באמצעות מכשיר אבחוני לא פולשני בשם טומוגרפר עיני – Ocular Coherence Tomographer. הטומוגרפר מקרין אור אינפרא-אדום לתוך העין ומשתמש בהחזר האור שמתקבל מהשכבה האחורית של העין, הרשתית, לשם קבלת תמונה של שכבות הרשתית השונות.

לכתבה המלאה לחצו כאן

האם בדיקת עיניים יכולה להעיד על בעיות לב וסיכונים בגוף?
5 (100%) 1 vote[s]

קרא עוד
חידושים בעולם האופטיקה והראייה

חידושים מעניינים בתחום האופטיקה

מעבר לקורונה, 2020 הביאה לנו גם בשורות חדשות בתחום הראייה. ההנחיות הנוקשות והריחוק החברתי תרמו להאצה דיגיטלית בתחום, וכך נולדו להן עדשות שונות שלא רק משפרות את הראייה בעולם רווי מסכים, אלא גם בולמות את העלייה במספר המשקפיים

עדשות מותאמות לעבודה מול מסכים רבים

זום, פייסבוק, וואטסאפ, שיחה יוצאת, שיחה נכנסת, מייל, מצגות ו…שוב זום. עם הקורונה ובלעדיה, חיינו השתנו לחלוטין בשנים האחרונות בכל מה שקשור לכמות המסכים שמקיפים אותנו בעבודה ובחיים האישיים. דרישות הראייה והמהירות בשילוב כיווני מבט שונים ומרחקים שונים – כל אלו גורמים לעיניים לעבוד קשה יותר ולהתעייף, ולבסוף גם פוגעות באיכות הראייה.

במעבדות צייס פיתחו את עדשות המולטיפוקל סמרטלייף, שמקנות התאמה לטווח הקרוב ולקריאה טובה יותר של התוכן במכשירים הדיגיטליים, תוך כדי תנועה. “מדובר בעדשות הראשונות המתוכננות על בסיס גודל אישון וגיל המטופל, מה שמייצר דיוק מרבי בהתאמה ואיכות אופטית מקסימלית”, מציין האופטומטריסט עזרא ורובל…

לכתבה המלאה לחצו כאן

חידושים מעניינים בתחום האופטיקה
5 (100%) 1 vote[s]

קרא עוד
הקשר בין בריאות העיניים ללב וכלי הדם

בריאות העיניים יכולה להעיד על בריאות הלב וכלי הדם

מחלות עיניים יכולות להעיד על קיומן של מחלות של הלב וכלי הדם בגלל גורמי הסיכון
המשותפים למצבים האלה. בדיקת עיניים שגרתית מגיל 40 יכולה לעזור בגילוי מוקדם כדי
שאפשר יהיה לתת טיפול מתאים

ברחבי העולם חיים לפני ההערכות 2.2 מיליון אנשים החולים במחלות עיניים שגורמות ל בראייה עד כדי עיוורון. בין הגורמים המובילים לפגיעה קשה זו אפשר למנות ניוון רשתית, בצקת באזור הראייה המרכזי של העין (המקולה) על רקע סוכרת, זוקן העדשה התוך עינית (ירוד, קטרקט), (גלאוקומה). אפשר למנוע כמחצית המקרים באמצעות גילוי מוקדם וטיפול ופגיעה בעצב הראייה מתאים.

ניוון רשתית, בצקת על רקע סוכרת ופגיעה בעצב הראייה (גלאוקומה) קרויות מחלות עיניים שקטות.
הכוונה היא לכך שבשלבים הראשונים המחלות מתפתחות לאט וללא תסמינים, ולכן ברוב המקרים
אנשים אינם מודעים לכך שהם חולים ולא קובעים תור למעקב אצל רופא עיניים.

לכתבה המלאה לחצו כאן

בריאות העיניים יכולה להעיד על בריאות הלב וכלי הדם
5 (100%) 1 vote[s]

קרא עוד

מה הקשר בין דלקות עיניים לבין מחלות מעי דלקתיות?

למחלות מעי דלקתיות יש תסמינים רבים הקשורים במערכת העיכול ומחוצה לה. לעתים מופיעים גם סיבוכים עיניים שחולים ורופאים צריכים להכיר מפני שבחלק מהמקרים הם מעידים על החמרה במחלת המעי

מה הקשר בין דלקות עיניים לבין מחלות מעי דלקתיות?

4.2 (83.33%) 12 vote[s]קרא עוד

נגיף הקורונה מידבק דרך העיניים אבל לא נמצא בנוזל הדמעות

נגיף הקורונה חודר לגוף באמצעות מגע של ידיים לא נקיות בריריות האף, הפה והעיניים. למרות זאת, במחקר חדש נמצא שהנגיף לא נמצא בנוזל הדמעות של חולי קורונה ולכן אין מניעה להשתמש בעדשות מגע

נגיף הקורונה מידבק דרך העיניים אבל לא נמצא בנוזל הדמעות

4.6 (91.11%) 9 vote[s]קרא עוד

ראיית מונוויז’ן: תיקון פופולרי שיכול לגרום תאונות דרכים

ראיית מונוויז’ן היא מצב שבו עין אחת רואה היטב למרחק והעין השנייה רואה היטב מה שנמצא קרוב. זה תיקון שנעשה באמצעות משקפיים, עדשות מגע או ניתוח לייזר אבל התוצאה מסוכנת ויכולה לגרום תאונות דרכים ותאונות עבודה….

ראיית מונוויז’ן: תיקון פופולרי שיכול לגרום תאונות דרכים

4.5 (90%) 8 vote[s]קרא עוד

הילד מכור למסכים? תדאגו להפסקות

ילדים נמצאים יותר מדי זמן מול מסכים, וכיום כבר ברור שההרגלים האלו משפיעים על התנהגותם ובריאותם. בעקבות מחקר חדש, המוכיח עלייה בשימוש במסכים בקרב מתבגרים, איגוד האופטומטריסטים האמריקני ממליץ לעשות הפסקות בצפייה ולהקפיד על מרחק מהנייד…

הילד מכור למסכים? תדאגו להפסקות

5 (100%) 7 vote[s]קרא עוד

המחלה המסתורית שגורמת לטיקים בעיניים בקרב ילדים

התופעה הנדירה הנקראת – פאנדס – מאופיינת בטיקים או סימפטומים של הפרעה כפייתית טורדנית שמופיעים באופן פתאומי לאחר דלקת ממקור של סטרפטוקוקוס. כך תדעו אם ילדכם עלול לסבול ממנה…

המחלה המסתורית שגורמת לטיקים בעיניים בקרב ילדים

5 (100%) 4 vote[s]קרא עוד
Call Now Button