פרסומים

כתבה על ארזה ועדשות מגע באתר וואלה

כתבה באתר וואלה: שימוש נכון בעדשות מגע בפורים

לאחר שמצאנו אביזרים לתחפושת האולטימטיבית, מגיע שלב ה”פינישים” בו משתלבות, לצד האיפור והתכשיטים, גם עדשות מגע צבעוניות להשלמת המראה המבוקש. לקראת החגיגות, מעניקה לנו האופטומטריסטית הקלינית, ארזה פרוכטר, טיפים לשימוש נכון בעדשות

קישור לכתבה

קרא עוד
שמירה על העיניים בחורף

כתבה: איך לשמור על העיניים בחורף

למרות עונת החורף היחסית קצרה שלנו בישראל, עדיין העיניים שלנו עלולות לסבול ממחלות החורף ומהיובש הנגרם מהקור העז. מה עושים? ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית  קלינית B.Sc חברת ועד מועצת האופטומטריסטים מעניקים טיפים והסברים איך עלינו לשמור על העיניים בחורף הישראלי.

לכתבה המלאה ליחצו כאן

קרא עוד

כתבה: איך להגן על העיניים מיובש ודלקות בחורף?

החורף, מסתבר, פחות ידידותי לעיניים שלנו. הקור ושינויי הטמפרטורה מהווים מצע טוב להיווצרות דלקות בעיניים, והיובש, באדיבות המזגנים המחממים, מזמן גם יובש בעיניים. כך תתמודדו עם שתי התופעות השכיחות האלו

לכתבה המלאה ליחצו כאן

קרא עוד
איך שומרים על העיניים בחורף

כתבה: איך שומרים על העיניים בחורף?

למרות עונת החורף היחסית קצרה שלנו בישראל, עדיין העיניים שלנו עלולות לסבול ממחלות החורף ומהיובש הנגרם מהקור העז. מה עושים?

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc חברת ועד מועצת האופטומטריסטים מעניקים טיפים והסברים איך עלינו לשמור על העיניים בחורף הישראלי:

לכתבה המלאה ליחצו כאן

קרא עוד
כתבה: הטיפול שמעכב קוצר ראייה אצל אנשים עם בעיות ראייה

כתבה: איך מעכבים קוצר ראייה?

כבר לפני שנים מצאו חוקרים שטיפות אטרופין יכולות לטפל בקוצר ראייה ביעילות של 50%. מתי מומלץ לדבר עם רופא העיניים על הטיפול ומהן תופעות הלוואי שעלולות להופיע.

קוצר הראייה (מיופיה) נחשב כבר לאפידמיה, מכיוון ששכיחותו בעולם עולה בכל שנה בצורה תלולה. התארכות גלגל העין שמלווה את קוצר הראייה גורמת למתיחה של הרשתית וליצירת שכבת הדמית (כורואיד), דבר המהווה סיכון לסיבוכים שונים.

לכתבה המלאה ליחצו כאן

קרא עוד

כתבה: בדיקות ראייה לנהגים – מה אפשר לשנות?

מחקר שפורסם לאחרונה מצביע על גורמים ראייתיים מובהקים לאיתור נהגים מבוגרים עם סיכון מוגבר למעורבות בתאונות דרכים

האם מדינת ישראל מוודאת שכל נהג על הכביש אכן רואה היטב? מחקר שפורסם לאחרונה מגלה ממצאים מטרידים על הקשר בין הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים ובעיות ראייה, שאינן מונעות הוצאת רישיון נהיגה. שכן במדינת ישראל, כמו במרבית מדינות העולם המערבי, בדיקות ראיה לנהגים מסתמכות על חדות ראיה בלבד.

לכתבה המלאה ליחצו כאן

קרא עוד
אופטומטריסט - ארזה פרוכטר

משתלטים על המיופיה – אופטומטריסטים מובילים משתפים בסיפורי הצלחה בשימוש בעדשות MiSight® 1 day

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית בעלת ותק של 33 שנים, בעלת קליניקה פרטית בתל אביב שיתפה אותנו בהתאמת עדשות המגע MiSight® 1 day לקרן, נערה בת 16: “לפני כמעט 3 שנים הופיע קוצר ראיה אצל הנערה אבל היא לא רצתה להרכיב משקפיים, התאמנו לה MiSight® 1 day והיא הייתה מרוצה מאד”. מחקר חדש מצא שבדיקת הדמיה של הרשתית יכולה לנבא מחלות כלי דם ולב. הכירו את הטומוגרפר העיני ואיך ניתן למנוע בעזרתו את התקף הלב הבא, או לפחות להיות מוכנים אליו.

קרן התחילה לפתח קוצר ראיה בגיל 13 אך היא סירבה להרכיב משקפיים. הצעתי לה ולהוריה לנסות את עדשות MiSight® 1 day וציינתי שמעבר לתיקון הראיה שהן יספקו לה, יש להן יכולת לעכב את הקצב שבו קוצר הראיה יתקדם.

לימדתי את הנערה להרכיב ולהסיר את העדשות בתוך כרבע שעה, וכבר כשהיא יצאה מהקליניקה היא הייתה מאד מרוצה. כשמדובר בילדים ובני נוער עם קוצר ראיה, אני מעדיפה לתת להם את עדשות MiSight® 1 day שיעניקו להם אפקט כפול – גם תיקון ראיה וגם אפקט טיפולי.

אחרי כמעט 3 שנים של הרכבת העדשות, המרשם של קרן נשאר סטאטי ולא השתנה כלל. בנוסף, עדשות המגע הצליחו לגרום לקרן להרג יש טוב י ותר בסיטואציות חברתיות ולחזק לה את הביטחון העצמי.

כיצד נתפס הרעיון של ניהול מיופיה אצלך בקליניקה? מה החשיבות של תחום זה בעיניך?

לדעתי ניהול מיופיה היום עדיין נתפס כתחום צר אך בתקופה הקרובה הוא עתיד להתפתח ולגדול משום ששכיחות המיופיה עולה ועולה בקרב ילדים ובני נוער.

היכולת שלי להתמקצע ולהציע ניהול מיופיה לילדים ונוער, מרחיבה את סל הכלים שעומד לרשותי ובצורה זו, אני מרחיבה את מעגל הלקוחות שלי ויוצרת לקוחות נאמנים שיחזרו אלי לבדיקות מעקב תקופתיות.

איך את מיידעת את ההורים על הטיפולים שאת מציעה לניהול מיופיה?

כל הורה שמגיע עם הילד שלו לבדיקה אצלי בקליניקה מקבל הסבר על החשיבות של הנושא. אני מסבירה שברב המקרים, המרשם של הילד עולה וכי היום ישנן דרכים לעכב את קצב העלייה המספר. בנוסף, אני מפרסמת בכלים דיגיטליים מאמרים ועובדת בשיתוף פעולה עם רופאי עיניים.

אולי יענייך אותך גם


קרא עוד
Call Now Button