עדשות מגע מולטיפוקל לספורטאים – המדריך המלא לשיפור הביצועים

בעידן החדש שיש צורך גבוה בראיה לכל המרחקים במיוחד לאזור הביניים המחשב, יותר ויותר אנשים נזקקים לעדשות מולטיפוקל לקראת העשור הרביעי.

אם כך למי מתאימים? באיזה גיל צריך להתחיל? ואיזה סוגים יש? – הכל בפוסט הבא.

עדשות מגע מולטיפוקל – הפתרון המושלם לבעיות ראייה

עדשות מגע מולטיפוקל נותנות מענה לרחוק ביניים וקריאה.

לקראת גיל 40 ישנה הידרדרות בראיה לקרוב. מדובר בפרסביופיה – זוקן ראיה, כלומר, ישנה ירידה בגמישותה של העדשה שבעין והידרדרות הזאת ממשיכה עד גיל 60 ומתייצבת. בגיל 40 אנשים מתלוננים על קושי בראיה לקרוב ואז הם פונים לבדיקה אצל רופא עיניים או אופטומטריסט. הרופא עיניים שבודק את בריאות העין מפנה את המטופל לאופטומטריסט להתאים עדשות מגע מולטיפוקליות. ההסתגלות לעדשות אילו לוקחת מספר שבועות עד שהמוח לומד איך לבחור את התמונה והאזור הנכון למטרה.

עדשות מגע רגילות לעומת עדשות מגע מולטיפוקל

עדשות מגע רגילות בדרך כלל מתקנות ראייה או למרחק (לרוחב) או לקרוב (לקריאה), אך לא את שניהם ביחד. לעומת זאת, עדשות מגע מולטיפוקל כוללות מספר אזורים על העדשה:

– אזור מרכזי לראייה מקרוב

– טבעת ביניים לטווח בינוני

– וטבעת חיצונית לראייה למרחק

 

בזכות שלושת אזורים אלו, עדשות אלו מאפשרות ראייה ברורה בכל הטווחים – קרוב, בינוני ורחוק. זוהי הסיבה שהן כל כך פופולריות ומומלצות למי שסובל מקושי בראייה גם במרחקים שונים.

 

רק 30% מהאוכלוסייה שמרכיבה עדשות מגע מרכיבה עדשות מגע מולטיפוקל. אנחנו מבחינים בשני סוגי עדשות מולטיפוקליות. מעבר לכך יש לנו עדשות לתקופה ארוכה, עדשות רכות וקשות נושמות. וכן עדשות חד פעמיות, חודשיות ויומיות. רצוי להתאימן את אופטומטריסט המתמחה ומנוסה. האופטומטריסט חייב לדעת את צרכיו של המטופל ועיסוקו. הקושי שמתעורר אצל המטופלים הוא באי יכולת לאזן את הראיה, מאמץ בעיניים, צמצום שדה ראיה לקרוב, קושי בשימוש באזור הביניים, אבל זה מסתדר תוך מספר שבועות. לפעמים יש לנו צורך לבצע הפרדה בין שתי העיניים באמצעות התאמת עדשות מגע מולטיפוקליות.

עדשות מגע מולטיפוקל לספורטאים

עדשות מגע מולטיפוקל הן הבחירה המושלמת עבור ספורטאים, שכן הן מאפשרות ראייה ברורה בכל הטווחים הנדרשים בפעילות ספורטיבית – הן לראייה למרחק כדי לעקוב אחרי הכדור או היריבים, והן לקרוב כדי לראות בבירור את הציוד או הוראות המאמן.

יתרונות נוספים של עדשות מולטיפוקל לספורטאים:

  • עמידות בפני מים, זיעה ואבק – חיוני לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית
  • קלות משקל – לנוחות הספורטאי
  • אפשרות להתאמה אישית מדויקת
  • עדשות מתקדמות בעלות טכנולוגיית פילטר כחול לשיפור הראייה בתנאי תאורה לקויים

היום עדשות המגע המולטיפוקליות עשויות מחומרים מדור חדש סיליקון הידרוג’יל או חומר hema המכיל 3 מרכיבי לחות המשתחררים בזמן מצמוץ. אני ממליצה לכם להשתמש בעדשות מגע יומיות עדשות אילו מהוות פריצת דרך בתחום הפיתוח של העדשות המגע המולטיפוקליות. במידה ויש לנו מטופלים עם מספרים וצילינדרים גבוהים או בעיה אחרת נצטרך להתאים עדשות מגע מולטיפוקל מיוחדות בייצור איש, המתאימות בצורה אינדיבידואלית למטופל.

אנחנו מבחינים בזוג אחד לשנה או בתחלופה של כמה זוגות בשנה.

 

 

לסיכום,

עדשות מגע מולטיפוקל הן כמעט הכרחיות עבור ספורטאים המבקשים לשפר את ביצועיהם תוך שמירה על בטיחות מרבית. בזכות ההתאמה האישית שלהן והטכנולוגיות המתקדמות שהן כוללות, עדשות אלו יאפשרו ראייה אופטימלית בכל תנאי הפעילות הספורטיבית.

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

Call Now Button