עדשות מגע יומיות סיליקון הידרוג'ל

עדשות מגע למספרים גבוהים – מחיר ועלויות

עדשות המגע השתכללו באופן משמעותי בשני העשורים האחרונים, והיום הן מספקות מענה מוצלח מאוד גם לקוצר ראייה (הקושי להבחין באובייקטים רחוקים מהעין) וגם לרוחק ראייה (קושי לראות ברור פרטים שנמצאים בקרבת העין, למשל בזמן קריאה או שימוש בסמארטפון – תופעה שמאפיינת את רוב בני ובנות ה-45 ומעלה). גם כשיש צורך בתיקון משמעותי של הראייה, עדשות מגע יכולות להוות פתרון מעולה. באופן טבעי ככל שהמספר גבוה יותר, כלומר לקות הראייה חמורה יותר, כך המחיר של העדשות עשוי להיות גם הוא גבוה יותר – ובעמוד זה תמצאו מידע רלוונטי שיעזור לכם למצוא את העדשות המשתלמות ביותר מכל הבחינות.

היתרונות של עדשות מגע למספרים גבוהים

עוד לפני סוגיית המחיר, כדאי לזכור שהחלטה נכונה היא כזו שלאו דווקא מוזילה במידה כזו או אחרת את ההוצאה אלא זו שמובילה ליחס העלות-תועלת האופטימלי.

במקרה של עדשות מגע למספרים גבוהים מחיר המוצר נקבע על סמך מספר פרמטרים, אבל בכל מקרה יש להן מספר יתרונות על פני המשקפיים ובפרט שדה ראייה מיטבי – גם בגלל שהעדשה צמודה לקרנית (ולא מרוחקת ממנה כמו העדשות של המשקפיים), גם בזכות היציבות של העדשות בתוך העיניים וגם מפני שאין את מגבלת המסגרת.

עדשות מדף או עדשות בהתאמה אישית?

אחד הפרמטרים העיקריים שמשפיע על מחיר עדשות מגע למספרים גבוהים הוא הסוג שלהן – כלומר, האם מדובר בעדשות מדף שקיימות בכל מקרה או על עדשות שמיוצרות ספציפית עבור האדם, בהתאמה אישית מלאה.

חשוב להדגיש שבכל מקרה נדרשת התאמה מלאה, וזאת על בסיס בדיקה עדכנית של אופטומטריסטית מנוסה. עוד כדאי לדעת שעבור מספרים של עד מינוס 12 (הטווח הגבוה לקוצר ראייה הוא כל המספרים שאחרי מינוס 6) ישנם לא מעט דגמי עדשות כך שאין צורך בייצור מיוחד שמייקר את המחיר. באופן דומה עבור מספרים של עד פלוס 8 (הטווח הגבוה של רוחק ראייה נחשב זה שמעל לפלוס 4) יש שלל דגמים לבחירה.

בהתאם במרבית המקרים תשלמו עבור עדשות מגע למספרים גבוהים מחיר סביר לחלוטין, ובוודאי שביחס לתועלת. עבור עדשות מגע במספרים גבוהים מאוד ייתכן תג מחיר גבוה יותר.

טווח השימוש של העדשה

כשקונים עדשות מגע למספרים גבוהים מחיר המוצר נקבע גם על סמך טווח השימוש – ככל שהוא ארוך יותר כך העלות השנתית תהיה נמוכה יותר. בהתאם ההמלצה בהקשר זה היא להעדיף עדשות חודשיות ואפילו תלת חודשיות.

כמו כן ניתן לבחור בין עדשות מגע קשות שהיתרון העיקרי שלהן הוא מינימום סיכון לזיהומים לבין עדשות מגע רכות מסיליקון הידרוג’ל שהיתרון הבולט שלהן הוא מקסימום נוחות בהרכבה. בכל מקרה תג המחיר יישאר סביר.

כמה עולות עדשות מגע למספרים גבוהים של מותגים מובילים?

בתחום עדשות המגע, כמו בתחום הבריאות באופן כללי, יש יתרון למותגים המוכרים – משום שהם תוצר של השקעה עצומה במחקר ובפיתוח מצד החברות המובילות בעולם. בהתאם המלצה חשובה נוספת היא לבחור בעדשות מגע של ג’ונסון אנד ג’ונסון, אלקון, Bausch & Lomb ושאר מותגים מוערכים.

בדרך כלל גם כשיש צורך להרכיב עדשות מגע למספרים גבוהים מחיר הפתרון האיכותי של החברות הנ”ל יהיה כמה מאות שקלים עד אלף ש”ח בשנה.

אולי יעניין אותך גם:

3.5/5 - (2 votes)
Call Now Button