משקפי מולטיפוקל בהתאמה אישית

משקפי מולטיפוקל (Progressive Multifocal Lenses) כבר הפכו מזמן למצרך בסיסי בתחום האופטיקה, וזאת לאור יתרונותיהם הבולטים ובראשם: החיסכון בצורך להחליף בין משקפי ראייה למשקפי קריאה.

בניגוד לעבר, כיום לא ניתן לזהות בעין לא מקצועית אם עדשות המשקפיים שאדם מרכיב הן רגילות או רב-מוקדיות שכן אין את פסי הרוחב שאפיינו עדשות אלה בעבר (עדשות ביפוקל).

אולם התאמת משקפי מולטיפוקל היא הדבר החשוב ביותר בתחום זה: ככל שההתאמה נכונה יותר ונעשית לפי עיניו של האדם הספציפי, כך ההסתגלות אליהן מהירה וחלקה יותר.

התאמת משקפי מולטיפוקל היא עניין מורכב המצריך מומחיות רבה וסבלנות רבה, שכן בין השיקולים שיש לשקול בעת התאמת משקפי מולטיפוקל יש להתחשב ב:

  • המסגרת שנבחרה ונתוניה;
  • זווית פנטוסקופית (קימורי מסגרת);
  • מרחק המסגרת מהעין (vertex distance);
  • המרחק המדויק בין האישונים (pupil distance-Pd);
  • גובה האישונים;
  • בחירה נכונה של סוג העדשה תוך התחשבות בטכנולוגיות ייצור שמאפשרות, בין השאר: שדה ראייה מורחב, מעברים רכים בין רחוק לקרוב, עיצוב עדשה לפי אלומות אור (luminance individual fit) ,כטווחי ראייה דינאמיים – ועוד.

Progressive Multifocal Lenses

לארזה פרוכטר ניסיון רב בתחום התאמת משקפי מולטיפוקל. במשך 30 שנות עבודתה בתחום ואלפי ההתאמות שעשתה, פיתחה ארזה מתודולוגיות להתאמה אופטימלית של המשקפיים לאדם שמולה, תוך התחשבות בהרגליו, צרכיו המדויקים, תחום עיסוקו והנתונים הפיזיולוגיים שלו.

ארזה מקדישה לכל לקוח זמן רב לסימונים מדויקים של מרכז האישונים, בתהליך דו שלבי של צילום בטכנולוגיות דיגיטליות ואימות ידני.

לארזה ניסיון רב בתחום ייצור העדשות, וכל עדשת מולטיפוקל נבדקת על ידה מבחינת ביצועית כאשר החיתוך הסופי נעשה במעבדות בחו”ל וכל עדשה זוכה למיטב הטכנולוגיות העדכניות ביותר בתחום.

כל אלה מאפשרים לארזה לתת אחריות להסתגלות למשקפי מולטיפוקל עד שלושה חודשים ומתן פתרונות חלופיים במקרה הצורך.

מעוניינים במשקפי מולטיפוקל בהתאמה אישית? צרו קשר.

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
טל’ נייד 052-2512312

למידע נוסף מלאו פרטים בטופס

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

תוכן ההודעה
משקפי מולטיפוקל בהתאמה אישית
3 (60%) 9 vote[s]

Call Now Button