עדשות דיגיטל: הפתרון המושלם לדור המסכים

בעולם הדיגיטלי של היום אנחנו כל הזמן מול מסכים. עוברים בין מסך המחשב, הסמארטפון, הטאבלט וחוזר חלילה. וזה משפיע על העיניים שלנו 

העיניים של אנשי “דור המסכים” נדרשות לעבור במהירות בין מרחקים שונים בטווח הקרוב ובטווח הביניים. המעברים המרובים והתכופים האלו דורשים מהעין להסתגל מהר לשינויי המיקוד. בנוסף, הבהייה הממושכת במסכים מקשה על העין מכיוון שמדובר בתמונה המורכבת מפיקסלים מה שמקשה על העין להתמקד. גם האור הכחול המוקרן מהמסך גורם לקושי ועומס נוספים על העין.

 

תסמונת ראיית המחשב

כתוצאה מכל אלה, העיניים שלנו מתעייפות ואנו סובלים ממה שנקרא “תסמונת ראיית מחשב”. מהם הסימפטומים של התסמונת? כאבי ראש, כאב צוואר, עייפות, טשטוש ראייה, קושי בקריאת אותיות קטנות, יובש או צריבה בעיניים, עיניים דומעות, או גירוד מתמשך בעיניים.

עד לאחרונה היו הפתרונות לתסמונת ראיית המחשב מוגבלים למדי. הפתרונות נחלקו לגורם ההתנהגותי ולגורם הטכני:

במישור ההתנהגותי הוצעו תרגילים שונים לעיניים המחזקים אותן, וכן שינוי הרגלים שיוצר רגעי מנוחה והפוגה לעיניים.

במישור הטכני הוצעו ציפויים מיוחדים למסכים המסננים חלק מקריאת האור הכחול או משקפיים ייעודיים לסינון הקרינה האמורה.

לאחרונה הכניסה חברת צייס שחקן חדש לתחום: עדשות דיגיטל שפותחו במיוחד עבור דור המסכים ומקלים על תופעות תסמונת ראיית המחשב.

 

עדשות דיגיטל: מענה לדור המסכים

בניגוד לעדשות מולטיפוקל המציעות מספר מוקדים שנועדו לתת פתרון לאנשים עם בעיות ראייה במגוון טווחים, עדשות דיגיטל הן בעלות  שני מוקדים בלבד:

 1. מוקד ראייה אישי: מוקד ראיה הנקבע לפי צרכי העין הספציפית של הלקוח. זהו החלק העליון של העדשה, הוא נועד לראייה מרחוק ומעוצב בזווית רחבה במיוחד.
 1. מוקד ראייה לדיגיטל: המוקד השני, החלק התחתון בעדשה, מתאים לעין כשהיא מתמקדת במכשיר הדיגיטלי. במקרה שהלקוח זקוק רק למוקד דיגיטלי, לעדשה יהיה רק מוקד אחד המותאם למסכים.

התוצאה: מי שירכיב משקפיים עם עדשות אלו יוכל להשתמש בנוחות רבה יותר במכשירים דיגיטליים ומבלי צורך להסיר אותן לצורך התבוננות מקרוב במסך. עדשות הדיגיטל מסייעות לעין להתמקד בקלות, מונעות את ההשלכות הבלתי רצויות של המאמץ הנדרש מהעין בעת שימוש במסכים ומעניקות תחושה טובה ונעימה יותר בסוף יום עבודה גדוש מסכים.

 

עדשות דיגיטל: הטכנולוגיה של ZEISS

עדשות הדיגיטל שפיתחה חברת ZEISS אופיינו ועוצבו באופן אופטימלי לשימוש יומיומי מול מסכים.

בין מאפייני עדשות הדיגיטל  של ZEISS אפשר למנות:

 • שטח ראייה רחב לטווח רחוק ללא הגבלה וללא עיוותים וללא טשטוש
 • מעבר נוח לטווח הקרוב המאפיין צפייה במסכים.
 • עוצמת ADD גמישה ונעה בין 5 ל D1.25 לראייה חדה.  (ADDITION) ADDהוא נתון שמציין את ההגדלה, או את תוספת העוצמה הנדרשת מהעדשה על מנת להגיע לחדות אופטימלית.
 • תעלה דחוסה המאפשרת מעבר מהיר לטווח הקרוב: העדשה מותאמת מבחינת דחיסות החומר ועובי העדשה ויש בה שטח דחוס יותר אשר מקל על המעבר בין המוקדים.

 

למי מתאימות עדשות דיגיטל?

עדשות דיגיטל נותנות מענה רחב לדור המסכים ומתאימות במיוחד ל:

 • אנשים בגילאי 30-40 החווים לראשונה קשיי ראיה לטווח הקצר, ללא קשר לכך שהם זקוקים למשקפים חד מוקדיים או שאינם זקוקים לעדשות ראיה כלל.
 • אנשים בגילאי 40-45 הזקוקים לתיקון ראייה מקרוב ורוצים להימנע משימוש במשקפי קריאה. בניגוד למשקפי ראייה המותאמים למוקד אחד בלבד, עדשות הדיגיטל מאפשרות מעבר בין הכביש להוראות הניווט בסמארטפון בקלות.
 • מטופלים בגילאי 40 פלוס אשר עברו ניתוח רפרקציה להסרת משקפיים וזקוקים כעת למשקפיים לראייה מקרוב. עדשות דיגיטל מפחיתות את העומס מהשריר הציליארי, שתפקידו לאפשר לנו להתמקד בראייה מקרוב.

לסיכום, עדשות הדיגיטל מותאמות לחיים בעידן הדיגיטלי ומאפשרות נוחות ואיכות חיים טובה יותר מול המסכים. את ההתאמה הטובה ביותר ניתן לעשות יחד עם האופטומטריסט וכך להגיע לראייה חדה יותר לאורך כל היום ובמהלך כל המשימות הרבות הנדרשות מאתנו.

ארזה פרוכטר

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
טל’ נייד 052-2512312

למידע נוסף מלאו פרטים בטופס

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  טלפון (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה
  לתיאום פגישה נא למלא את הטופס

  * שדות חובה מסומנים בכוכבית.

  לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

  ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
  מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

  פוסטים אחרונים:

  Call Now Button