עדשות צייס

עדשות EnergizeMe

מרכיבים עדשות מגע? אתם חייבים להכיר את EnergizeMe

לפי מחקר של שירותי בריאות כללית, מטופלים מקיימים בפועל פחות ממחצית מהמלצות הרופאים שלהם. אין זה מפתיע, אפוא, ש-61% ממשתמשי עדשות המגע משתמשים בהן יותר מ-8 שעות ביום, וזאת כנגד המלצות היצרנים. אחת הסיבות לכך היא אורח החיים שהשתנה: החיים בשנים האחרונות הופכים ליותר ויותר תובעניים, אנחנו יוצאים בבוקר לעבודה, חוזרים בערב ולא ממש מצליחים להקדיש לבריאות שלנו מספיק זמן.

מרכיבים עדשות מגע? אתם חייבים להכיר את EnergizeMe
3.2 (63.33%) 12 vote[s]

קרא עוד
תמיסות לעדשות מגע - ארזה

תמיסות לעדשות מגע: איך לבחור את התמיסה המתאימה?

עדשות מגע הן כמו מערכות יחסים. כדי לקבל מהן את המקסימום, חייבים תחזוקה שוטפת. לכן, כל מרכיבי העדשות, חוץ מעדשות מגע יומיות שאותן זורקים בסוף כל יום, חייבים להשקיע בניקוי ובחיטוי העדשות בסוף כל שימוש, כדי להכין אותן לשימוש הבא.

הניקוי והחיטוי נעשים בעזרת תמיסות ייעודיות. תמיסות אלה מסירות את השומנים, החלבונים והלכלוך המצטבר על עדשות המגע במשך השימוש בהן, וזאת הן כדי לשמר את עדשות המגע עצמן לאורך זמן והן כדי למנוע נזק לעיניים.

עדשות מגע שאינן מטופלות ומתוחזקות היטב עלולות לגרום לדלקות ולזיהומים ובמקרים מסוימים אף לפגוע בראייה. חוץ מהסיכון הבריאותי, עדשות שאינן נקיות גורמות לחוסר נוחות, צריבה וכאבים מיותרים.

בשוק קיימות תמיסות מסוגים שונים וחשוב להתאים את סוג העדשות לתמיסה המתאימה.

עדשות מגע רכות

עדשות מגע רכות הן גדולות יחסית ונצמדות לעין בנוחות ובקלות. את סוגי התמיסות המיועדות לניקוי עדשות מגע רכות ניתן לחלק לכמה סוגים:

  • תמיסות רב תכליתיות: תמיסות אלו מכילות חומרי חיטוי שמטרתם להשמיד את החיידקים אשר מתיישבים על העדשה ולהסיר את הלכלוך. השימוש בתמיסה אף שומר על רעננות העדשה כך שהרכבת עדשות המגע נוחה יותר בשימוש הבא.
  • תמיסות רב תכליתיות עם ערך מוסף: תמיסות אלה כוללות, למשל, תמיסות ללא חומר משמר וכך מונעות הכתמה של הקרנית, תמיסות שתורמות ללחות העין ומאפשרות יותר נוחות, או תמיסות המיועדות לעיניים רגישות במיוחד (תמיסות אלו נקראות גם “תמיסות ללא שפשוף” משום שהן מיועדות לניקוי עדשות המגע ללא שפשוף שלהן).
  • תמיסות המבוססות על מי חמצן (hydrogen peroxide-H2O2): זהו חומר חיטוי חזק אשר מנקה ביסודיות את עדשות המגע. השימוש בתמיסות אלו מורכב יותר משום שמי החמצן הנם רעילים לקרנית ואסור שייכנסו לעין. לכן, נדרש זמן לנטרול התמיסה הפעילה על מנת לא לפגוע בעין. ניקוי עדשות המגע במי חמצן יכול להיות תהליך של שלב אחד או שניים, תלוי במוצר שאותו בוחרים. בשיטת השלב האחד מכניסים את עדשות המגע למחסנית מיוחדת. בתחתית המחסנית יש דסקית או טבלייה המנטרלות את מי החמצן. את מי החמצן שופכים לתוך המחסנית ובתום הפעולה התמיסה תהיה מנוטרלת. בשיטת שני השלבים משרים את עדשות המגע במחסנית שבה נמצאים רק מי החמצן, ולאחר הזמן המיועד מוסיפים חומר נוסף אשר מנטרל את מי החמצן והופך אותם לבטוחים לשימוש.
  • תמיסת סליין: זוהי תמיסה ללא פעולת חיטוי והמטרה שלה היא לספק סביבה נוזלית לעדשות המגע על מנת שלא יתייבשו. התמיסה הזו אינה רב תכליתית משום שהיא אינה מחטאת את עדשת המגע. תמיסות אלו מיועדות לשטיפה של העדשה לפני או אחרי סיום תהליך הניקוי בתמיסת מי חמצן, על מנת להשיג נוחות רבה יותר בהרכבת עדשת המגע. בנוסף, משמשות תמיסות אלה לרענון עדשות מגע יומיות.

עדשות מגע קשות

עדשות אלה עשויות מחומר קשיח והן קטנות יחסית לעדשות אחרות. החומר הקשיח מאפשר מעבר חמצן דרכו לעין ובכך מאפשר לעין לנשום.

גם הטיפול בעדשות מגע קשות יכול להיות בעזרת תמיסה אחת רב תכליתית, אשר מיועדת גם לניקוי וגם לחיטוי ולהשריה, או בעזרת שתי תמיסות, אשר אחת מהן מיועדת לניקוי והשנייה מיועדת לחיטוי ולהשריה.

בעבר היה נהוג לנקות את עדשות המגע עם סבון, לשטוף במים ולהכניס לחומר החיטוי וההשריה. היום מומלץ לא לשטוף עדשות מגע קשות במי ברז, זאת כיוון שיש במי הברז מיקרואורגניזמים אשר עלולים לגרום לדלקות ולזיהומים בעין.

לכן, בכל הנוגע לשימוש בעדשות קשות, ההמלצה היא לשטוף את תמיסת הניקוי בעזרת תמיסה רב תכליתית או תמיסת סליין סטרילית.

לעדשות המגע הקשות מומלץ להוסיף גם פעם בשבוע ניקוי בעזרת כדורים אנזימטיים, המנקים את החלבון המופרש מן העין ומצטבר על העדשה. הטיפול בכדורים אנזימטיים שומר על שקיפות העדשה ועל צלילותה וכך הראייה נשארת חדה לאורך זמן.

לסיכום, על מנת להפיק את המרב מעדשות המגע יש לבחור את הדרך המתאימה ביותר לשמור עליהן. לא בטוחים איזו תמיסה להתאים לעדשות המגע שלכם? אשמח לסייע.

ארזה פרוכטר

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
טל’ נייד 052-2512312

למידע נוסף מלאו פרטים בטופס

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

תוכן ההודעה
תמיסות לעדשות מגע: איך לבחור את התמיסה המתאימה?
2.8 (56.36%) 11 vote[s]

קרא עוד
עדשות דיגיטליות מענה לדור המסכים

עדשות דיגיטל: הפתרון המושלם לדור המסכים

בעולם הדיגיטלי של היום אנחנו כל הזמן מול מסכים. עוברים בין מסך המחשב, הסמארטפון, הטאבלט וחוזר חלילה. וזה משפיע על העיניים שלנו 

עדשות דיגיטל: הפתרון המושלם לדור המסכים
2.6 (52.5%) 8 vote[s]

קרא עוד
מכשיר לבדיקת ראייה l80 visonix‏

פיתוח ישראלי חדש: מכשיר אבחון חדשני לבעיות ראייה

עוד הישג למדענים ישראלים והפעם בתחום רפואת העיניים: מכשיר חדשני לבדיקת עיניים מהווה פריצת דרך בתחום האבחון ברפואת עיניים והתאמה אישית של עדשות מגע. המכשיר כבר נמצא בשימוש אצל כמה אופטומטריסטים בישראל

פיתוח ישראלי חדש: מכשיר אבחון חדשני לבעיות ראייה
2.8 (55%) 8 vote[s]

קרא עוד
אישה מסתכלת באייפד

עדשות דיגיטל: לכל מי שמשתמש הרבה במחשב או בסמארטפון

 

המהפכה הדיגיטלית מגיעה גם אל עולם הראייה: עדשות ראייה חכמות שפותרות את הבעיות שיוצרים הטלפונים החכמים. לאחרונה פותחו ואושרו לשימוש עדשות ראייה מתוחכמות, ראשונות מסוגן בעולם: עדשות הדיגיטל של צייס גרמניה. העדשות בעלות המבנה והמאפיינים המיוחדים מיועדות לשימושם של אלה שעובדים שעות רבות מול מסכי מחשב או סמארטפון וסובלים מעייפות בעיניים, כאבי ראש ו”תסמונת ראיית המחשב”.

 מכירים את התחושה הלא נעימה של עיניים צורבות או כאבי ראש לאחר עבודה מול המחשב או קריאה מהסמארטפון? אתם לא לבד. עדשות דיגיטל שפותחו על ידי חברת ZEISS מיועדות לשימושם של בני דור המסכים, אשר משלמים מחיר יומיומי עקב עבודה ממושכת מול מחשב ושימוש בסמארטפון או בטאבלט. מתברר שהעיניים שלנו מתקשות ליישר קו עם הדרישות החדשות של בהייה במסכים במשך שעות רבות ביממה ומפתחות את “תסמונת ראיית המחשב” הכוללת יובש בעיניים, צריבה, לחץ, כאבי ראש וצוואר ועוד שלל תסמינים לא נעימים. למה זה קורה?

עדשות דיגיטל: לכל מי שמשתמש הרבה במחשב או בסמארטפון
2.7 (53.33%) 6 vote[s]

קרא עוד
אישה עם משקפיים לבנות

עדשות חד מוקדיות צייס zeiss

הידעתם? לצייס ציוד הבדיקה המוביל בעולם.iterminal2 מכשיר מתקדם ביותר למדידה , הדמיה ויעוץ בהתאמת עדשות אופטיות.המכשיר מדמה מיקוד לאין סוף על ידי קרן לייזר. במכשיר מצלמה מקצועית דיגיטאלית למדידה וצילום  גם בתנאי תאורה קשים.

עדשות חד מוקדיות צייס zeiss
2.5 (50%) 6 vote[s]

קרא עוד
אישה משקפיים

עדשות אינדיבידואל של צייס progressive individual

הידעתם? העדשות האינדיבידואליות של צייס מותאמות באופן אופטימאלי לעיניים +מסגרת+פנים+פעילויות יומיומיות.

עדשות אינדיבידואל של צייס progressive individual
3.3 (66.67%) 6 vote[s]

קרא עוד
אופטומטריסט או רופא עיניים

עדשות הדיגיטל מבית zeiss

בעידן המודרני והחכם גם העיניים שלנו דורשות פתרון חכם. חברת צייס פיתחה עדשות המתאימות לצרכי ”דור המסכים”.

עדשות הדיגיטל מבית zeiss
2.6 (51.43%) 7 vote[s]

קרא עוד
אישה ברכב עם משקפיים

עדשות המיועדות לנהיגה zeiss drive safe lensses

הידעתם?

עדשות המיועדות לנהיגה zeiss drive safe lensses
2.8 (56%) 5 vote[s]

קרא עוד
עדשות מולטיפוקל Zeiss

עדשות מולטיפוקל ZEISS  – היתרונות

עדשות מולטיפוקל ZEISS  – היתרונות
3.4 (67.5%) 8 vote[s]

קרא עוד
Call Now Button