עדשות ראייה מולטיפוקל – השוואת מחירים

עדשות המולטיפוקל הופכות למשוכללות יותר ויותר משנה לשנה בזכות טכנולוגיות ייצור מתקדמות וידע יקר ערך שמניבים מחקרים שעורכות חברות האופטיקה. כתוצאה מכך הולך וגדל גם הביקוש לעדשות אלה, ובמציאות שכזו השוואת מחירים מקיפה ומעמיקה היא חובה – כדי למצוא את העדשות שיספקו את יחס העלות-תועלת המשתלם ביותר. בעמוד זה תמצאו מידע אודות הפרמטרים שמשפיעים על מחיר עדשות ראייה מולטיפוקל והמלצות שיעזרו לכם לערוך השוואה מדויקת ומועילה.

טווח המחירים הנרחב של עדשות ראייה מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל – כלומר עדשות שמספקות תיקון אופטי גם לרוחק ראייה (קושי להבחין באובייקטים קרובים) וגם לקוצר ראייה (קושי לראות למרחק של מספר מטרים), ובמקביל מבטיחות ראייה אופטימלית גם לטווח הביניים (למשל בזמן עבודה מול מסך מחשב) – יכולות לעלות כמה מאות שקלים, ובאותה מידה המחיר שלהן יכול גם לטפס לכמה אלפי שקלים.

 

כשהטווח כל כך נרחב, מבערך 600-700 ש”ח ועד 7,000-8,000 ש”ח, השוואת מחירים עשויה לחסוך לכם סכום כסף משמעותי. למעשה גם כשמנטרלים את הדגמים המאוד זולים ולא בהכרח איכותיים ומצד שני את אלה היקרים יתר על המידה שלא לצורך, נשארים עם עדשות מולטיפוקל במחיר של 1,000 עד 3,500-4,000 ש”ח – גם כן מנעד רחב שמצדיק השקעת זמן ותשומת לב בבחירה מושכלת, כזו שמבטיחה גם מקסימום תועלת וגם עלות מינימלית.

החשיבות של אופן ליטוש העדשה

אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר על המחיר של עדשות ראייה מולטיפוקל הוא הטכנולוגיה שבה לוטשה כל עדשה. בהיבט הזה עדשות המולטיפוקל נחלקות לשני סוגים – עדשות בליטוש קדמי ועדשות בליטוש אחורי. מבלי להיכנס להסברים פיזיקליים מעמיקים, ליטוש אחורי מייצר עדשות מדויקות יותר. הסיבה לכך היא שבדרך זו החלק המלוטש של העדשה קרוב יותר לעין, וכתוצאה מכך שדה הראייה נרחב יותר והתיקון האופטי שמתקבל הוא האופטימלי.

 

באופן טבעי האיכות הגבוהה יותר מגיעה עם תג מחיר גבוה יותר. ככל שלקות הראייה משמעותית יותר – הן מבחינת הקושי להבחין באובייקטים קרובים לעין (בעיה שמאפיינת כמעט כל אחד ואחת אחרי גיל 45) והן מבחינת היכולת לראות למרחק – כך כדאי יותר להשקיע סכום כסף נוסף כדי לזכות בעדשות מהדור החדש, זה עם הליטוש האחורי.

עובי העדשה וההשפעה על מחיר המולטיפוקל

פרמטר נוסף בעל השפעה ניכרת על עלות עדשות ראייה מולטיפוקל הוא עוביין. המונח המקצועי לעובי העדשות הוא אינדקס. אינדקס גבוה מעיד על עדשה דקה (מפני שצפיפות החומר גבוהה יותר). עדשה דקה מבטיחה במרבית המקרים נוחות הרכבה טובה יותר ובנוסף נתפשות העדשות בעלות האינדקס הגבוה כאסתטיות יותר.

 

אינדקסים נפוצים הם 1.5, 1.6, 1.67 ו-1.74. חשוב להדגיש שלא לכל מרשם ניתן לייצר עדשות בכל אינדקס, וגם למרחק בין האישונים יש השפעה על מנעד האפשרויות מבחינת עובי העדשות. כשהמספר של המשקפיים גבוה (כלומר נדרש תיקון אופטי משמעותי) עדשות עם אינדקס נמוך עלולות להיות עבות במיוחד, ולכן הכדאיות של השקעה בעדשות מולטיפוקל עם אינדקס גבוה עולה. גם כשהמסגרת של המשקפיים דקיקה יחסית ההמלצה תהיה על עדשות דקות גם כן כדי ליצור הרמוניה נעימה לעין.

האם כדאי להשקיע בציפוי איכותי?

ציפוי איכותי עשוי לייקר עדשות ראייה מולטיפוקל בכ-20%, כלומר בכמה מאות שקלים – בהחלט סכום לא מבוטל. למי שחלק משמעותי משגרת היומיום שלו מתנהל בחוץ, כלומר עם חשיפה לשמש, מומלץ להשקיע את הסכום הנ”ל וליהנות מציפוי שמסנן את קרינת השמש המסוכנת לעיניים ומפחית את תופעת הסנוור המציקה. ישנם גם ציפויים מתקדמים אשר מתכהים בתנאי תאורה בהירה וציפויים למניעת שריטות.

זהות היצרנית – למה כדאי לבחור עדשות ראייה מולטיפוקל של חברות מובילות?

כמו בכל תחום, המותג משפיע על המחיר. בניגוד לתחומים אחרים, כשבוחרים עדשות ראייה מולטיפוקל יש חשיבות למותג – משום שהוא מעיד על עמידות, אמינות ואיכות התיקון האופטי. כך למשל עדשות מולטיפוקל גרמניות של חברות כמו צייס או רודנשטוק מיוצרות על בסיס טכנולוגיות מתקדמות ובהתאם מבטיחות איזון מדויק בין שלושת אזורי הראייה ומעבר חלק ונוח ביניהם. גם עדשות של חברת שמיר הישראלית הן אופציה שכדאי לשקול, וכך גם עדשות המולטיפוקל של אסילור הצרפתית והויה היפנית.

מה חשוב לקחת בחשבון כשמבצעים השוואת מחירים לעדשות מולטיפוקל?

לקראת רכישת עדשות ראייה מולטיפוקל השוואת מחירים היא חובה. עוד קודם לכן חשוב מאוד להגיע לאופטומטריסטית מנוסה כדי לבצע בדיקת ראייה מקיפה ועדכנית – כך שהמרשם יהיה מדויק לחלוטין. אשת מקצוע מיומנת תדע גם להמליץ לכל אחד ואחת על הפתרון האידיאלי בהתאם למסגרת התקציב והמאפיינים הספציפיים של העיניים והראייה.

 

אולי יעניין אותך גם:

» 5 דברים שחשוב לדעת לפני שבוחרים עדשות מולטיפוקל
» עדשות מגע מולטיפוקל: מחיר אי ההתאמה
» הסתגלות לעדשות מולטיפוקל: קשה בהתאמה – קל בחיים

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

לתיאום פגישה נא למלא את הטופס

* שדות חובה מסומנים בכוכבית.

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

Call Now Button