עדשות מגע קשות למבוגרים: מהן ולמי הן מתאימות?

עדשות המגע הקשות מתאפיינות ביכולות אופטיות גבוהות ביותר. עדשות מגע קשות למבוגרים ניתן לראות בקרב הרבה מאוד אנשים ברחבי העולם. עם התקדמות השנים והתפתחות הטכנולוגיה; הייצור של עדשות מגע מסוג זה למבוגרים השתכלל במידה רבה, מפעם. מסיבה זו, הן גם הפכו לפופולריות במיוחד ובעלות דרישה גבוהה בשנים האחרונות.

אז מהם בעצם היתרונות והחסרונות של עדשות מגע קשות למבוגרים? מתי הן יכולות להוות את הפתרון הטוב ביותר? המשיכו לקרוא וגלו את כל מה שרציתם לדעת.

מהן עדשות מגע קשות למבוגרים?

פעם, עדשות מגע קשות היו הסוג הפופולרי ביותר למבוגרים. מאז, השתלבו בשוק גם סוגי עדשות מגע רכות; לדוגמת עדשות מגע יומיות או חודשיות. למרות היותן פתרון מהיר, העדשות הרכות לא נותנות 100% מענה מושלם עבור כולם. למשל, כשזה נוגע לאנשים בעלי צילינדר גבוה, או כאלו הסובלים ממחלות קרנית שונות – עדשות רכות לא יתאימו. אנשים אלו יהיו מסוגלים להגיע לראייה חדה רק בעזרתן של עדשות המגע הקשות.

יתרונות וחסרונות של עדשות מגע קשות למבוגרים

עדשות מגע קשות הן בעלות קוטר קטן יחסית, של כ-10 מ”מ. יתרון מרכזי של עדשות מגע קשות למבוגרים, הוא העמידות הגבוהה במיוחד שלהן. אין צורך להחליף אותן כל כמה חודשים, וניתן להשתמש באותן העדשות גם למשך שנה ואף יותר (תלוי כמובן, בחברה ובאיכות שלהן).

יתרון נוסף של עדשות מגע מסוג זה, הוא שהן נוטות לצבור כמות מועטה יחסית של חיידקים ולכלוך. זאת עקב הסיבה שהעדשה לא מכילה שום נוזלים; כך שחלבונים וחיידקים לא מסוגלים להיצמד או להדבק אליה. מעבר לכך, עדשות מגע קשות הן גם כן ניתנות לליטוש, כאשר נוצר שינוי כלשהו במצב העיניים. זה עוזר להבטיח חדות ראייה מקסימלית, בכל מצב. 

עוד יתרון חשוב של עדשות מגע קשות, הוא שהן מסייעות לחדות ראיה טובה יותר. הן יכולות לספק למשתמשים בהן ראיה חדה וברורה יותר, מאשר שניתן לקבל עם עדשות רכות. לעומת העדשות הרכות, העדשות הקשות מותאמות בצורה ייחודית ואישית; ובכך יכולות לספק את חדות הראיה האופטימלית .

אז מהם החסרונות של עדשות מגע קשות למבוגרים? ובכן, החיסרון העיקרי שלהן הוא זמן ההסתגלות שהן דורשות. הזמן כמובן תלוי באדם ובמקרה, אך לרוב הוא יהיה כמספר שבועות; עד שהעיניים יסתגלו לתקופות הרכבה ממושכות. ניתן לייצר בהזמנה מיוחדת עדשות מגע קשות בכל מרשם. זה כולל מרשמים צילנדריים מיוחדים ואף מולטיפוקל.

למי בדיוק ומתי הן מתאימות?

עדשות מגע קשות למבוגרים, מתאימות במיוחד עבור חולי קרטוקונוס; אנשים בעלי צילינדר 3 ומעלה; או כאלו שיש להם מספר גדול באופן חריג (12 פלוס). בעדשות מגע מסוג זה, יידרש תהליך של התאמה אישית אל מול האופטומטריסט. ההתאמות האישיות נעזרות במיפוי והבנה של הטופוגרפיה של הקרנית; על מנת להעניק לכל מטופל את עדשות המגע המתאימות ביותר עבורו. עם עדשות מגע מסוג זה, ניתן לעשות התאמה מדויקת למבנה העין וללקות הראייה הספציפית של כל מטופל ומטופל. חשוב לזכור, שעדשות המגע הקשות, דורשות תהליך הסתגלות ארוך יחסית, בהשוואה לאלו הרכות. כמו כן, ההרכבה שלהן גם דורשת תהליך התאמה ספציפי, מדויק ואישי, הנעשה ע”י אופטומטריסט מומחה.

אולי יעניין אותך גם:

לתיאום פגישה נא למלא את הטופס

* שדות חובה מסומנים בכוכבית.

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

Call Now Button