עדשות מגע צילינדר

מהן עדשות מגע צילינדר (אסטיגמציה)?

העין התקינה בנויה בצורה כזו שמאפשרת שבירה של קרני האור ומעבר שלהן מהקרנית לרשתית. למידע נוסף על עדשות מגע צילינדר… במצב נורמאלי כאשר העין לא סובלת משום ליקוי בתפקודה התקין, המוקד של קרני האור צריך להיות ממוקם במרכז הרשתית באזור שנקרא הגומה המרכזית (fovea).

אבל במידה וישנה ליקוי ראיה הקרניים יגיעו לפני הרשתית או אחריה. עם זאת יכולה להיות לקות ביכולת הקימור של הקרנית או של העדשה התוך עינית, ואז עלולים להיווצר עיוותים בראיה שמקורם במיקום של מוקד קרני האור.

אם המוקד מתקבל לפני הרשתית זה מצב של קוצר ראיה (myopia) ובמידה והמוקד יתקבל מאחורי הרשתית, שהרי האדם יסבול ממצב של רוחק ראיה (heperopia).

מהו צילינדר?

צילינדר או אסטיגמציה הוא מצב שבו בעקבות עיוות של הקרנית או העדשה התוך עינית המוקד שמורכב מזוג נקודות שממוקמות בשני מיקומים שונים בעין. דבר זה בא לידי ביטוי בראיה מטושטשת לרחוק ולקרוב במקביל. צילינדר הוא מצב נפוץ ושכחי והרבה מהסובלים ממנה לא מודעים לקיומה, וזאת בגלל שבמקרים רבים מדובר על עיוות ראיה קל מאד שלא מפריע למטופל במידה רבה כל כך.

למידע נוסף על עדשות מגע צילינדר

בשנים האחרונות יש יותר מודעות לסובלים מהליקוי, ועדשות מגע רכות צילינדר נחשבות לפופולאריות מבחינת נוחות. עדשות מגע רכות עם צילינדר קיימות במבחר רחב וקיימות במדף ובייצור. כלומר נדרשת התאמה מיוחדת אישית למטופל.

העדשות הבריאות לעין הן מסוג הידרוג’ל סיליקון הנותנות פי 7 חמצן לעין, נוחות מריבית והרכבה ממושכת .

העדשות במדף קיימות חד פעמיות: יומיות, דו חודשיות, חודשיות ולשנה.

ובייצור בכל צילינדר אפשרי.

כאשר יש לנו צילינדר מורכב אז אנחנו נתאים עדשות קשות או קשות עם צילינדר.

התאמת עדשות מגע צילינדר דורשת מיומנות של האופטומטריסט, זמן הסתגלות ארוך יותר ומטופל עם מוטיבציה.

 

מהן עדשות מגע צילינדר (אסטיגמציה)?
2.3 (46.67%) 3 vote[s]

Call Now Button