עדשות מגע בהתאמה אישית

עדשות מגע מולטיפוקל

עדשות מגע MiSight

קוצר ראייה בקרב ילדים הוא תופעה שהופכת לשכיחה יותר ויותר, בעוד ועוד מדינות. למעשה יש כבר מי שמגדיר את המיופיה – המונח המקצועי שמתאר את הלקות שגורמת לאובייקטים רחוקים מהעין להיראות מטושטשים – כמגפה של ממש. עדשות MISIGHT מספקות תיקון אופטי מוצלח וגם מונעות את החמרת קוצר הראייה, ולכן הן נחשבות לפתרון אפקטיבי במיוחד לבעיה הנ”ל. בעמוד זה תמצאו הסברים מפורטים אודות המאפיינים הייחודיים של מיופיה בילדים, וגם פירוט של היתרונות המשמעותיים של העדשות החדשניות.

על מה חשוב להקפיד כשמתגלה קוצר ראייה אצל ילד או ילדה?

המיופיה מתחילה להתפתח בגיל צעיר, לרוב בשלב בית הספר היסודי, כלומר גילאי 6-12. זהו גם שלב בחיים שבו קוצר הראייה בא לידי ביטוי מוחשי, בעיקר בפגיעה בלמידה אבל גם באינטראקציות חברתיות ובפרט משחקים שמחייבים ראייה חדה.

תמונת המצב העדכנית מעוררת דאגה: שיעור הילדים שלוקים בקוצר ראייה הולך ועולה, ולפי סקר משנת 2020 למשל בכל בית שני בארץ יש לפחות ילד אחד בעל לקות זו. גם על-פי נתוני צה”ל חל זינוק בשיעור המתגייסים עם קוצר ראייה – מכ-30% בתחילת המאה לכ-40% בשנים האחרונות.

הסיבה העיקרית היא השימוש ההולך וגובר במסכים, ובמקביל החשיפה ההולכת ומתמעטת לאור טבעי. בהקשר זה כדאי לדעת שילדים שמבלים זמן רב יותר במשחקים בחוץ סובלים פחות ממיופיה, וגם כשהלקות קיימת, היא פחות חמורה.

בכל מקרה חשוב להקפיד על אבחון מדויק. שימו לב: מיופיה בגיל הילדות שלא תטופל באופן מקצועי מגדילה במידה ניכרת את הסיכון ללקות במחלות עיניים קשות בגיל מבוגר, עד כדי סכנה לאובדן הראייה!

היתרונות של עדשות MiSight

עדשות מיסייט (MiSight) בנויות כך שהן מצליחות גם לתקן את לקות הראייה וגם למנוע את ההחמרה של המיופיה.

בהקשר זה חשוב להבין שעדשות רגילות מבטיחות גם הן ראייה תקינה לכל מרחק, אבל במקביל הן עלולות לגרום להתארכות נוספת של גלגל העין, הסיבה שבגללה מלכתחילה נפגעה הראייה. כלומר, עצם השימוש בעדשות מגע פותר את הבעיה בטווח הקצר אבל עלול להחמיר אותה בטווח הארוך.

עם עדשות MiSight לעומת זאת אין סיבה לחשוש. לעדשות אלה 4 אזורים מיוחדים – שניים מהם מתקנים את הלקות כך ששבירת האור בעין תהיה מדויקת והאובייקטים הרחוקים לא ייראו מטושטשים, והשניים האחרים מייצרים טשטוש מיופי שמאט את קצב התארכות גלגל העין.

מקסימום שיפור בראייה, מקסימום נוחות

היצרנית של עדשות MiSight היא קופר ויז’ן (CooperVision), אחת החברות הבולטות בתחום. לפי נתונים שפרסמה החברה, קצב החמרת המיופיה הואט ביותר מ-50% אצל ילדים שהשתמשו בעדשות אלה בהשוואה לילדים שהשתמשו בעדשות רגילות.

עוד כדאי לציין שעדשות מיסייט הן עדשות רכות, ולכן כמעט כל הילדים שהשתמשו בהן סיפרו שהרכבתן נוחה מאוד, ושהם בכלל לא הרגישו את העדשות בתוך העיניים.

על-מנת להפיק מקסימום תועלת מעדשות מתקדמות אלה, נדרש כמובן מרשם מדויק. עקב השינויים היחסית משמעותיים בגיל צעיר, חשוב להקפיד על שגרת בדיקות אצל אופטומטריסטים מוסמכים, כך שבכל נקודת זמן הילד ירכיב עדשות מגע עם מספר שבאמת פותר עבורו את לקות הראייה – ומאפשר לו למידה בלי מגבלות מיותרות ומשחקים מהנים עם החברים.

אולי יעניין אותך גם

עדשות מגע MiSight
5 (100%) 1 vote[s]

קרא עוד
עדשות מגע למספרים גבוהים

עדשות מגע למספרים גבוהים

עדשות מגע מספקות פתרון יעיל ונוח ללקויות ראייה שונות – הן קוצר ראייה, כלומר מצב שבו אובייקטים רחוקים נראים מטושטשים, הן רוחק ראייה שמתאפיין בקושי למקד את המבט באובייקטים קרובים לעין והן אסטיגמציה (שמוכרת גם בשם צילינדר). ככל שהלקות חמורה יותר, כך המספר שמופיע במרשם של העדשות גבוה יותר, ועל כן נדרשת תשומת לב רבה יותר לבחירה נכונה של עדשות המגע. בעמוד זה תמצאו מידע רלוונטי לגבי עדשות למספרים גבוהים, והמלצות שיעזרו לכם להגיע לפתרון האופטימלי עבורכם.

מה זה מספר גבוה?

עוד לפני המידע אודות הדגשים הייחודיים של עדשות מגע למספרים גבוהים, כדאי כמובן לדעת מהו בעצם מספר גבוה.

כל מרשם לעדשות מגע (וגם למשקפיים, כמובן) כולל מספר לכל עין. במקרים של רוחק ראייה המספר יהיה חיובי, וככל שהוא גבוה יותר כך רוחק הראייה חמור יותר. במקרים של קוצר ראייה – כאמור קושי להבחין ולזהות פרטים במרחק גדול – המספר הוא שלילי. ככל שהערך האבסולוטי של המספר גדול יותר, כך הבעיה חמורה יותר. למשל, אדם שהמספר שלו הוא מינוס 6 סובל מקוצר ראייה חמור יותר בהשוואה לאדם שהמספר שלו הוא מינוס 3.

בטווח המספרים החיוביים מספר גבוה נחשב 4+ ומעלה. בטווח המספרים השליליים המספרים ממינוס 6 ומטה (כלומר גם 8-, 10- וכו’) נחשבים גבוהים.

היתרונות של עדשות המגע עם המספרים הגבוהים על פני משקפיים

בעלי ובעלות מספרים גבוהים שמעדיפים עדשות מגע על פני משקפיים נהנים ממספר יתרונות משמעותיים.

היתרון הראשון והחשוב מכולם הוא ששדה הראייה רחב יותר בהשוואה לזה שמספקים המשקפיים. הסיבה לכך היא שאין את המגבלה של מסגרת המשקפיים. גם העובדה שהעדשות נמצאות צמוד לקרנית (ולא במרחק של כסנטימטר או אפילו שניים ממנה כמו העדשות של המשקפיים) תורמת לשיפור מיטבי של הראייה.

עוד כדאי לזכור שעדשת מגע יציבה בתוך העין ואילו המשקפיים עלולים לזוז, ועוד יתרון לעדשות המגע הוא שאין סכנה להתעקמות או לשבירה שלהן.

כשהמספר גבוה, כלומר לקות הראייה משמעותית ואפילו חמורה, מתעצמת החשיבות של השגת תיקון אופטי מקסימלי – ולכן כדאי להיעזר בעדשות מגע, וכמובן להקפיד שהן תהיינה איכותיות ומותאמות באופן מושלם למצב העיניים.

אילו סוגים של עדשות מגע מתאימים למספרים גבוהים?

אופציה אחת של עדשות מגע למספרים גבוהים היא עדשות קשות נושמות. אופציה שנייה היא עדשות רכות מסיליקון הידרוג’ל, לרבות כאלה שמיועדות לשימוש ממושך (חודשי ואפילו תלת חודשי).

עדשות מגע קשות נושמות הן מוצר משוכלל. מצד אחד הן מתאפיינות ביתרון הבולט של עדשות קשות, העובדה שאין בהן נוזלים – ולכן הן לא סופחות אליהן שומנים, חיידקים וחלבונים, והסיכון להיווצרות זיהום בעין או דלקת מזערי. מצד שני הן מיוצרות מחומרים מתקדמים שמאפשרים מעבר חמצן, ולכן ההרכבה שלהן נוחה יותר בהשוואה לעדשות הקשות של פעם. ניתן להשתמש בעדשות קשות לפרקי זמן ארוכים מאוד. במקרים שבהם תוך כדי השימוש המספר משתנה, אפשר ללטש עדשה קשה כך שהיא תותאם גם למרשם החדש.

עדשות רכות מסיליקון הידרוג’ל מתאפיינות בגמישות מרבית, ועל כן תקופת ההסתגלות אליהן קצרה, לפעמים במידה ניכרת בהשוואה לעדשות מגע קשות. התוספת של הסיליקון להידרוג’ל מגדילה את העבירות של העדשות לחמצן ולכן משפרת את נוחות ההרכבה.

בדרך כלל הייצור של עדשות המגע למספרים גבוהים מורכב יותר, ולכן על-מנת שהמוצר יהיה משתלם יש עדיפות לעדשות לטווח ארוך – חודשיות, תלת-חודשיות וכו’. יחד עם זאת בחלק מהמקרים ניתן למצוא גם עדשות מגע יומיות מסיליקון הידרוג’ל למספרים גדולים. עדשות יומיות מקטינות מאוד את הסיכון לזיהום, בגלל החד-פעמיות שלהן.

למה חשוב במיוחד לוודא התאמה מושלמת של עדשות המגע לעיניים?

סוגיית הקטנת הסיכון לזיהום רלוונטית לכל מי שמרכיב עדשות מגע, ועוד יותר מהרגיל לבעלי ובעלות מספרים גבוהים. הסיבה לכך היא שהם ממילא חשופים לסיכונים רבים עקב לקות הראייה החמורה, כולל שכיחות גבוהה יותר של מחלות עיניים חמורות דוגמת היפרדות רשתית.

מעבר לרגישות של העיניים, והצורך לשמור עליהן, ישנה כמובן גם המטרה להבטיח ראייה אופטימלית. מרשם עדכני ומדויק מהווה באופן טבעי מפתח עיקרי לכך – ולכן ההמלצה היא להגיע לאופטומטריסטים מוסמכים ומנוסים, וכך לדעת בוודאות שהמרשם שלכם אכן יוביל לרכישה של עדשות מגע למספרים גבוהים בהתאמה מושלמת אליכם.

אולי יעניין אותך גם

עדשות מגע למספרים גבוהים
5 (100%) 1 vote[s]

קרא עוד
עדשות מגע יומיות סיליקון הידרוג'ל

עדשות מגע יומיות סיליקון הידרוג’ל: ליהנות מכל העולמות

אומנם כ-2% מאוכלוסיית העולם מרכיבים עדשות מגע, אך לא כל עדשות המגע נולדו שוות. בשוק קיים מגוון רחב של עדשות מגע מסוגים שונים, ועדשות המגע נבדלות אלה מאלה בחומר שממנו הן עשויות, במידת הקושי של העדשה, במשך הזמן שבו ניתן להשתמש בעדשה ובטכנולוגיות שונות המיושמות בה.

עדשות מגע יומיות סיליקון הידרוג’ל: ליהנות מכל העולמות

4.5 (89.09%) 22 vote[s]קרא עוד
סיבוכים לאחר ניתוח לייזר

סיבוכים לאחר ניתוח לייזר? עדשות סקלרליות יכולות לעזור

ניתוח לייזר לעיניים הפך עם השנים לפופולרי במיוחד ורבים בוחרים לעבור אותו על מנת לתקן את ראייתם. השיטות לביצוע הניתוח הולכות ומשתכללות עם הזמן ועימן יש ירידה ניכרת גם ברמת הסיכון. למרות זאת, עדיין עלולים להיווצר סיבוכים לאחר ניתוח לייזר, המצריכים לעיתים ניתוח חוזר ובמקרים אחרים גורמים נזק בלתי הפיך לראייה, מצב שיש לטפל בו. עדשות מגע סקלרליות הן פתרון נכון עבור מגוון מצבים שנוצרים כתוצאה מסיבוכים של ניתוחי לייזר.

סיבוכים לאחר ניתוח לייזר? עדשות סקלרליות יכולות לעזור

4.6 (91.11%) 36 vote[s]קרא עוד
תסמונת העין היבשה

תסמונת העין היבשה: עדשות מגע סקלרליות יכולות לעזור מאוד

סובלים מגירוי בעיניים? מרגישים כל הזמן כאילו גרגיר חול חדר לתוך העין? סביר שאתם סובלים מתסמונת העין היבשה (Dry Eye Syndrom – DES). תסמונת העין היבשה היא תופעה נפוצה יחסית ונחשבת לאחת הסיבות המרכזיות בפניות לרופא עיניים. במחקרים נמצא כי כ-15% מהאוכלוסייה סובלים מתסמונת העין היבשה ברמה כזו או אחרת. מה גורם לתסמונת, איך מטפלים ואיך יכולות עדשות מגע סקלרליות לשפר את המצב?

תסמונת העין היבשה: עדשות מגע סקלרליות יכולות לעזור מאוד

4.4 (88.97%) 29 vote[s]קרא עוד
תסמונת סטיבן ג'ונסון

תסמונת סטיבן ג’ונסון ועדשות מגע סקלרליות

תסמונת סטיבנס ג’ונסון באה לידי ביטוי בתגובה אלרגית חריפה מאוד של העור וגם של ריריות באזורים שונים בגוף – ובכלל זה העיניים. האלרגיה נוצרת בתגובה לתרופות מסוימות או כתוצאה מזיהום, וחומרתה משתנה מאדם לאדם – החל ממקרים קלים ועד מקרים קשים מאוד. שיעור התמותה בקרב המקרים הקשים של התסמונת נע בין 10% ל-33%. התסמונת נחשבת לנדירה יחסית ושכיחותה עומדת על שני מקרים לכל מיליון איש מדי שנה. כתסמונת הפוגעת בריריות, פוגעת תסמונת סטיבנס ג’ונסון גם בעיניים וגורמת ליובש חריף שבו יש לטפל.

ממה נגרמת תסמונת סטיבנס ג’ונסון?

תסמונת סטיבנס ג’ונסון היא תגובה של חיסונית של הגוף הנובעת משימוש בתרופות מסוימות או מגיעה בעקבות זיהום.

 • תרופות שעשויות לגרום לתסמונת הן אלופורינול, תרופה להורדת חומציות השתן, תרופות אנטי אפילפטיות מסוימות, סוגים של תרופות נוגדות דלקת שאינם סטרואידים, משככי כאבים ממשפחת NASID, כמו נורופן או אדוויל, ותרופות אנטיביוטיות ממשפחת הפניצילין.
 • הזיהומים העלולים להביא להתפתחות התסמונת הם איידס, כשהשכיחות לתסמונת בקרב חולי איידס עולה משמעותית ועומדת על 1:1000, חולים בהרפס, בהפטיטיס ובזיהומים נוספים.

מחלות אוטואימוניות כמו זאבת מגבירות משמעותית את הסיכון לפתח את התסמונת בגלל פעילות יתר של מערכת החיסון. בנוסף, ישנו כנראה גם מרכיב גנטי המעלה את הסיכון לפתח את התסמונת במצבים מסוימים, כאשר נשאות של הגן HLA-B12 מעלה את הסיכון לפתח את התסמונת.

תסמונת סטיבנס ג’ונסון: אל תזניחו את העיניים

התסמונת באה לידי ביטוי בפריחה הכוללת שלפוחיות הנוצרות על פני העור ומלווה בתסמינים המזכירים את מחלת השפעת, כמו חום או שיעול.

השלפוחיות הן תוצאה של נמק הנגרם בתאים של שכבות העור העליונות. בנוסף לשלפוחיות על פני העור מופיעות שלפוחיות באזורי ריריות כמו האף, הפה והלוע, פי הטבעת והעיניים.

השלפוחיות מתפוצצות ומתקלפות אחרי זמן מסוים ועימן מתקלפת שכבת עור גדולה. אחד התסמינים המוקדמים יותר מופיע בעיניים – תחושת צריבה, אך כיוון שהתסמינים הנוגעים לעיניים הם משניים ביחס לשלפוחיות על העור, ישנם חולים שאצלם הטיפול בעיניים נזנח או מתבצע בשלבים מאוחרים יותר לאחר האבחון.

הטיפול המאוחר בעיניים הוא טעות כיוון שהדבר יכול לגרום להחמרת המצב ולגרימת נזקים לעיניים עד כדי הצטלקות שלהן ואפילו עיוורון.

טיפול בתסמונת סטיבנס ג’ונסון

אבחון התסמונת נעשה בעיקר על סמך התסמינים הקליניים, בשילוב של לקיחת ביופסיה מן העור לאישור. הטיפול בתסמונת נעשה בכמה אופנים במקביל:

 • טיפול בפצעים הנוצרים בעקבות נשירת השלפוחיות באמצעות חבישה מתאימה, הסרת עור מת ומתן מענה לכאבים.
 • טיפול תרופתי למניעת זיהומים ולהקלה על הכאבים והגרד.
 • שחזור הסיבה להיווצרות התסמונת. במידה שהחל המטופל בנטילת תרופה כלשהי שייתכן שגרמה לתסמונת יש להפסיקה מיידית.
 • לעיתים נדרש אשפוז בגלל הסיכון לסיבוכים.
 • התייעצות עם רופא עיניים, בדיקת עיניים ומעקב אחר מצבן למניעת נזק בלתי הפיך.

כיצד פוגעת התסמונת בעיניים?

הפגיעה בעיניים באה לידי ביטוי בצריבה ובהתפתחות יובש, כאשר מן התופעה של יובש בעיניים סובלים כמחצית מהלוקים בתסמונת.

התפתחות דלקות בעקבות התסמונת נובעת מפגיעה ברקמה הנקראת “רקמת הגובלת” (לימבוס), שהיא הרקמה המפרידה בין הקרנית ללחמית. בגובלת ישנה כמות מעטה של תאי גזע שיוצרים את תאי האפיתל, הציפוי של הקרנית. במצבים כמו כוויות כימיות של אזור הקרנית, כפי שמתרחש כשישנה תסמונת סטיבן ג’ונסון, אזור הגובלת נהרס ומפסיק לייצר תאי אפיתל תקינים. עקב כך נוצר תהליך דלקתי הפוגע בקרנית, יוצר בה רקמה צלקתית ופוגע בראייה באופן קשה.

תסמונת סטיבן ג’ונסון תפגע בשתי העיניים ולכן חשוב לטפל בעיניים באופן מיידי.

כיצד ניתן לטפל בעיניים?

אופן הטיפול בעיניים בעקבות התסמונת נקבע על פי אבחון הבעיות וחומרתן.

ישנם אמצעים שונים שנועדו להקלת היובש ועל ידי כך האטת הפגיעה בעין: חומרים לסיכוך פני העין, ליצירת לחות וכן להפחתת הדלקת. עם אמצעים אלה נמנים חומרי סיכוך לעור, דמעות מלאכותיות וציקלוספורין לעיניים – תרופה המדכאת את מערכת החיסון ומביאה להאטה בפעילות היתר שלה, הגורמת לתסמונת באופן כללי, כולל הפגיעה בריריות העין. במקרים חמורים נשקלת באופן מיוחד גם האפשרות לטיפול כירורגי של השתלת קרנית ולאחרונה גם השתלת תאי גזע – אותם תאי גזע שישנם ברקמת הגובלת ויוצרים את תאי הציפוי לקרנית.

עדשות מגע סקלרליות לסובלים מתסמונת סטיבן ג’ונסון

יובש בעיניים הוא תסמין מרכזי בתסמונת כתוצאה מן הפגיעה ברירית העין. עדשות מגע סקלרליות הן עדשות רחבות יותר מעדשות רגילות והן ממוקמות על גבי אזור הסקלרלה – לובן העין, זאת בניגוד לעדשות רגילות, קשות או רכות, המונחות על גבי הקרנית.

בתסמונת סטיבן ג’ונסון לעצם הנחת העדשה סביב הקרנית ולא עליה ישנה משמעות גדולה: כך נמנעים גירוי של אזור הקרנית, התייבשות שלו והחמרת הדלקת. נוסף על קוטרה הגדול של העדשה, היא גם מעבירה חמצן לעין בכמות מוגברת, דבר המביא להקלת התסמינים.

מעבר לכך, העדשה הגדולה שכמו מסוככת על הקרנית יוצרת מאגר קבוע של נוזלים על גבי הקרנית. כך ישנה הקלה משמעותית ביובש בעיניים וישנה האטה בהחמרת המצב, שנגרמת מהתייבשות ומהצטלקות נוספת של הקרנית.

תופעה נוספת שממנה סובלים בחלק מהמקרים הלוקים בתסמונת היא טריכיאזיס, שהיא פנייה פנימה של הריסים. נגיעת הריסים באזור הקרנית, היבשה והרגישה גם כך, יוצרת תחושה לא נוחה של שפשוף. עדשות מגע סקלרליות מגינות על העין מפני מגע ישיר של הריסים בחלק גדול של העין, כולל רוב הסקלרלה, הלחמית וגם כל הקרנית הפגיעה והרגישה בעקבות התסמונת.

סיכום: תסמונת סטיבן ג’ונסון – כדאי לשקול עדשות מגע סקלרליות

לסיכום, תסמונת סטיבן ג’ונסון היא תסמונת הפוגעת בעור ובריריות, לרבות בעיניים. הפגיעה בעיניים מתחילה בצריבה וביובש ודורשת טיפול מיידי כדי שלא תהיה פגיעה חריפה ובלתי הפיכה בקרנית העין ועימה בראייה.

עדשות מגע סקלרליות הן בעלות קוטר גדול יותר מזה של עדשות רגילות והן מונחות על אזור הסקלרלה ולא על גבי הקרנית. לכן הן יכולות להקל מאוד על הפגיעה בעין: הן מהוות מגן, מספקות חמצן רב יותר לעין וגם שומרות על שכבת

לחות בין העדשה לקרנית, דבר שהוא קריטי במקרה של תסמונת סטיבן ג’ונסון.

סובלים מתסמונת סטיבן ג’ונסון או מיובש קיצוני בעיניים? צרו איתי קשר ואשמח לסייע

ארזה פרוכטר

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
טל’ נייד 052-2512312

למידע נוסף מלאו פרטים בטופס

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

תוכן ההודעה

תסמונת סטיבן ג’ונסון ועדשות מגע סקלרליות

4.3 (86.67%) 24 vote[s]קרא עוד
עדשות סקלרליות למולטיפוקל

עדשות מגע מולטיפוקל סקלרליות: פתרון מושלם למגוון מצבים

זה קורה כמעט לכולנו סביב גיל 40: מתחיל תהליך של הזדקנות העין. קוראים לזה פרסביופיה ומדובר בתהליך שבו עדשת העין מאבדת מן הגמישות שלה ומיכולת ההתאמה שלה לטווחי ראייה משתנים.

מה תרגישו? תחילה תחושו שבמעבר בין מרחקים יש צורך בהתמקדות מחדש האורכת כמה שניות. מאוחר יותר כבר יהיה ברור הצורך במשקפיים נפרדים לקרוב ולרחוק או במשקפי או בעדשות מגע מולטיפוקל, שבהם כוללת העדשה אזורים נפרדים המתאימים למרחקים השונים. עם זאת, עדשות מולטיפוקל סטנדרטיות יכולות לפגום באיכות הראייה ובנוחות, במיוחד לסובלים מבעיות אלה:

 • קרטוקונוס: מחלת עיניים אשר חלק מהסימפטומים שלה הם מבנה לא אחיד של הקרנית ויובש קבוע בעין, שלעיתים אינו ניתן לטיפול באמצעות חומרי לחות רגילים.
 • גדילת ריסים פנימה (טריכיאזיס)
 • בעיה בשבירת קרני האור בעין – אמטרופיה
 • צילינדר, המהווה גם הוא גורם נוסף היוצר חוסר נוחות או טשטוש בראייה
 • לאחר פגיעה כלשהי בעין, בין אם מגורם פיזי ובין אם מגורם כימי שיצר נזק לעין
 • במצב של הפרש גדול במספר בין שתי העיניים (אנאיזומטרופיה)
 • לעושים ספורט באופן קבוע ובאינטנסיביות רבה, ובמיוחד לחובבי ספורט אקסטרים

הפתרון למצבים אלה הוא עדשות מולטיפוקל סקלרליות.

מהן עדשות מגע סקלרליות?

עדשות מגע סקלרליות הן עדשות קשות נושמות אשר מתאימות במיוחד לסובלים מיובש קבוע בעין ומתאימות לשימוש גם לאחר ניתוח קרנית.

בניגוד לעדשות רגילות, קשות או רכות, אשר מונחות על הקרנית, שולי העדשות הסקלרליות מונחות על אזור הסקלרה (הלובן של העין) והלחמית. קוטרה של העדשה גדול מזה של עדשות רגילות, ובנוסף אלה עדשות נושמות המעבירות חמצן לעין בכמות גדולה. הריחוק של העדשה מן העין אף מאפשר שכבה קבועה ומשמעותית של לחות, אשר הופכת את הרכבת העדשה ונוכחותה הקבועה בעין לנוחה יותר.

מהם היתרונות של עדשות מגע סקלרליות למולטיפוקל?

בעדשות מולטיפוקל קיימים באופן מיוחד מורכבות רבה וצורך בהתאמה מדויקת של העדשה לעין. עדשות סקלרליות למולטיפוקל נותנות מענה לראייה חדה מכל המרחקים לאורך זמן, ללא שינויים בחדות הראייה כפי שקורה עם עדשות רכות, במיוחד כשישנה התייבשות של העין, אלא בדומה לאיכות הראייה שמספקות עדשות קשות. היתרון שלהן על פני עדשות קשות רגילות הוא גם בנוחות שלהן, הדומה יותר לנוחות שמספקות עדשות רכות.

כיצד נוצרות איכות ראייה ונוחות אופטימליות?

למרות שהעדשה קשה, הנחת העדשה על הסקלרה ולא על הקרנית נותנת לה יתרון משמעותי בנוחות על פני עדשות קשות רגילות. שכבת הלחות שישנה באופן תמידי בעין ויוצרת הפרדה בין העדשה לקרנית נותנת מענה מצוין לסובלים מיובש.

קוטר העדשה ואופן הנחתה בעין יוצרים סביבה בריאה בעין, מפחיתים אדמומיות ומונעים תחושה לא נוחה או היווצרות דלקת. הראייה החדה קיימת לאורך כל שעות היום, גם כשנמצאים בפעילות שעלולה לגרום ליובש מוגבר בעין כמו פעילות ספורטיבית. העדשה הסקלרלית אינה מתייבשת כפי שקורה לעדשות רכות, במיוחד בקרב הסובלים מבעיה של יובש בעין, התייבשות אשר גם גורמת לחוסר נוחות בעין וגם מורידה את איכות הראייה.

האם עדשות סקלרליות למולטיפוקל הן לטווח ארוך או קצר?

עדשות סקלרליות למולטיפוקל מיועדות לתקופה של עד שנתיים. הדבר תלוי בשמירה על העדשות או בשינויים המחייבים התאמה מחדש, כמו שינוי במספר או שינויים בקרנית.

לסיכום, היום כבר לא צריך לבחור בין איכות לנוחות:

עדשות מולטיפוקל סקלרליות מאפשרות לכם לקבל את המענה האופטימלי לנתוני הראייה שלכם, כולל ראייה למרחקים השונים ותיקון צילינדר, שמירה על ראייה חדה לאורך כל היום ללא שינויים והיעלמות מוחלטת של ראייה מעורפלת. כל זאת, בנוחות מקסימלית ומבלי להרגיש כלל שהעדשות נמצאות בעיניים שלכם.

לא בטוחים כיצד להתאים עדשות סקלרליות למולטיפוקל? צרו איתי קשר ואסייע.

ארזה פרוכטר

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
טל’ נייד 052-2512312

למידע נוסף מלאו פרטים בטופס

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

תוכן ההודעה

 

עדשות מגע מולטיפוקל סקלרליות: פתרון מושלם למגוון מצבים

2.7 (53.33%) 6 vote[s]קרא עוד

עדשות מגע סקלרליות של blanchard: מדריך למשתמש

עדשות מגע סקלרליות הן פתרון מצוין במקרים שבהם משטח העין אינו מאפשר שימוש בעדשות מגע רגילות וזאת בשל צורה ייחודית, למשל במקרים של מחלות עיניים כמו קרטוקונוס. שולי עדשות סקלרליות הם רחבים ונוגעים בלובן העין ומתנשאים מעל מבנה הקרנית. בנוסף לכך, המשטח שבין העדשה לבין העין מלא בנוזל מיוחד המונע התייבשות וזיהום.

עדשות מגע סקלרליות של blanchard: מדריך למשתמש

2.7 (54.29%) 7 vote[s]קרא עוד
עדשות מגע קשות

עדשות מגע קשות נושמות (RGP): יש מקרים שזה הפתרון הטוב ביותר

עדשות מגע קשות הפכו לפחות פופולריות עם השנים, במיוחד לאחר כניסתן לשוק של העדשות הרכות. הסיבה המרכזית לכך היא ההסתגלות הקשה הנדרשת לעדשות מגע קשות לעומת העדשות הרכות. ההסתגלות הזו לא רק ארוכה יותר, אלא אף עשויה להיות מורגשת גם בשימוש הרציף בעדשות שכן בכל שימוש בעדשה על העפעף להסתגל למפגש הקצה של העדשה הקשה. עם הזמן העפעף מתקשה ואז לא מורגשת העדשה.

עדשות מגע קשות נושמות (RGP): יש מקרים שזה הפתרון הטוב ביותר

2.9 (57.5%) 16 vote[s]קרא עוד
עדשות מגע סקלרליות

עדשות מגע סקלרליות Onefit: קפיצת מדרגה

באופן עקרוני, עדשות מגע רגילות נצמדות לקרנית העין. אולם, יש מקרים שבהם הדבר לא אפשרי או יוצר מצבים בעייתיים למשתמש. כך, למשל, כאשר מבנה הקרנית אינו סטנדרטי, או בעל גיאומטריה מורכבת, למשל עקב מחלת קרטוקונוס או מחלת עיניים אחרת. במקרים כאלה עדשות מגע הנצמדות לקרנית יוצרות יובש חריף בעין, או שיוצרות היצמדות לא טובה ותחושות קשות של חוסר נעימות. אחד הפתרונות למצב זה הוא שימוש בעדשות מיוחדות: עדשות מגע סקלרליות.

עדשות מגע סקלרליות Onefit: קפיצת מדרגה

2.5 (50%) 10 vote[s]קרא עוד
Call Now Button