עדשות מולטיפוקל תוצרת גרמניה – מדריך

מרצדס בעולם הרכב, אדידס בתחום ההנעלה, בוש בעולם כלי העבודה ומכשירי החשמל, קונטיננטל בתחום הצמיגים – חברות גרמניות ידועות באיכות הגבוהה של המוצרים שלהן, ברמת הגימור המוקפדת ובעמידות המרבית, תוצר של השקעה עצומה במחקר ובפיתוח. גם האופי הגרמני שכולל הקפדה על כל פרט ופרט וחתירה למצוינות תורם לכך ש-Made in Germany היא חותמת שמעידה על מקסימום תמורה למחיר.

כמו בתחומים אחרים, גם עדשות מולטיפוקל תוצרת גרמניה הן מוצר שמספק תועלת גבוהה. ישנן שתי חברות גרמניות בולטות בתחום עדשות המגע: רודנשטוק (Rodenstock) וצייס (ZEISS) – וכדאי להכיר את שתיהן.

עדשות מולטיפוקל גרמניות של רודנשטוק

רודנשטוק החלה לפעול בשנת 1877 ומציעה עדשות מולטיפוקל בטכנולוגיה מתקדמת שנקראת Free Form. הייצור מבוצע כולו במפעל החברה בגרמניה, על בסיס הזמנה שמועברת לחברה מהאופטומטריסט או האופטומטריסטית. ניתן לבחור בין 3 רמות התאמה למאפיינים הספציפיים של כל לקוח: Superior, Excellence ו-Perfection. ככל שהעדשות הן מקטגוריה יוקרתית יותר, נלקחים בחשבון במהלך הייצור יותר פרמטרים ובהם המרחק בין האישונים, גודל האישונים, המסגרת של המשקפיים ועוד.

כך לדוגמה בסדרות Excellence ו-Perfection ישנם 3 סוגי עיצובים: Active למקרים שבהם יש צורך באזור ראייה רחב עבור הראייה למרחק, Allround למקרים שבהם יש צורך באיזון בין שלושת האזורים (רחוק, ביניים, קרוב) ו-Expert לבעלי מלאכה או למי שעובדים שעות רבות מול מחשב (עיצוב זה מתאפיין בטווח ביניים נרחב מהרגיל).

מאפיין נוסף של הסדרות המובחרות הוא ציפוי חדשני שנקרא X-tra Clean – ציפוי ששומר על העדשות נקיות במיוחד גם בשימוש אינטנסיבי.

כשלקות הראייה לא מאוד משמעותית ההבדלים בין הסדרות הנ”ל לא משמעותיים, אבל כנדרש תיקון של ממש לקוצר הראייה ולרוחק הראייה כדאי להעדיף את ה-Perfection וכך ליהנות מראייה מיטבית ומשימוש נוח בעדשות.

הטכנולוגיות המתקדמות של עדשות מולטיפוקל של צייס

צייס (Zeiss) היא חברה ותיקה אף יותר לאחר שהחלה לפעול כבר ב-1846. עדשות מולטיפוקל גרמניות של צייס הן מוצר איכותי וגם פופולרי, כמו כל העדשות של החברה שהיקף ההכנסות שלה עומד על למעלה מ-6 מיליארד דולר בשנה.

הסדרות האיכותיות ביותר של עדשות צייס הן Precision ו-SmartLife. בין הטכנולוגיות שעליהן מבוססות עדשות מולטיפוקל צייס ניתן לציין את ה-Digital Inside שמותאמת לעידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים. בזכות טכנולוגיה זו עדשות המולטיפוקל מאפשרות ראייה חדה במיוחד בכל פעם שמשתמשים במכשיר דיגיטלי כזה או אחר וכן שדה ראייה רחב במיוחד.

טכנולוגיה נוספת היא Adaptation Control. טכנולוגיה זו לומדת את הרגלי התנועה של העיניים ומתאימה אליהן את התעלה של העדשות. הרווח: הסתגלות במינימום זמן. טכנולוגיה שלישית שבזכותה עדשות מולטיפוקל גרמניות אלה הן אכן מתקדמות מאוד היא FrameFit. בזכות טכנולוגיה זו נמנעת התופעה של חיתוך אזור הקריאה עקב צורתה של המסגרת.

איך להבטיח מקסימום תועלת משימוש בעדשות מולטיפוקל תוצרת גרמניה?

עדשות מולטיפוקל ועדשות מגע מולטיפוקליות גרמניות הן כאמור מוצר מתקדם שמספק תיקון אופטי אופטימלי וכן נוחות מרבית כולל הסתגלות מהירה. על-מנת להבטיח מקסימום תועלת חשוב מאוד לייצר את העדשות על בסיס מרשם מדויק לחלוטין – ולכן כדאי להגיע לבדיקה אצל אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב. המרשם שתספק אשת מקצוע מיומנת ו-ותיקה יעמוד בסטנדרטים הגבוהים של החברות הגרמניות ויתורגם לעדשות שמתאימות לכם באופן מושלם.

 

אולי יעניין אותך גם:

 

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

לתיאום פגישה נא למלא את הטופס

* שדות חובה מסומנים בכוכבית.

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

Call Now Button