עדשות מגע סקלרליות – מחירים ועלויות

עדשות מגע סקלרליות הן מוצר יקר. עדשות אלה הן גם מוצר בעל יתרונות רבים ולמעשה מהוות את הפתרון האפקטיבי היחיד במגוון רחב של מקרים. מאפיין נוסף של עדשות סקלרליות הוא משך השימוש הארוך. בהתאם חשוב לבחור באופן מושכל במיוחד את העדשות, כך שהתמורה שתתקבל תהיה מרבית. בעמוד זה תמצאו פירוט של מחירי העדשות, הגורמים המשפיעים על העלות, ההשתתפות של קופות החולים והמצבים שבהם מומלץ להיעזר בעדשות הסקלרליות.

טווח המחירים של עדשות מגע סקלרליות

במקרים שבהם מומלצת הרכבת עדשות מגע סקלרליות מחיר הפתרון המתקדם הזה הוא כמה אלפי שקלים. הטווח במרבית המקרים הוא החל מ-6,000 ש”ח ועד 10,000 ש”ח לזוג עדשות. חשוב להדגיש כי מבוטחים רבים זכאים להשתתפות של קופת החולים שבה הם חברים, כך שבפועל התשלום יהיה נמוך יותר.

עוד כדאי לקחת בחשבון את תוחלת החיים של מוצר משוכלל זה. את העדשות הסקלרליות ניתן להרכיב במשך כשנתיים ולפעמים אפילו 3 שנים. בהתאם העלות החודשית הצפויה היא 110-400 ש”ח ובממוצע כ-250 ש”ח לחודש (כאמור לפני ההחזרים של קופות החולים).

הגורמים המשפיעים על מחיר עדשות סקלרליות

עדשות מגע סקלרליות הן עדשות המונחות על הסקלרה (Sclera), השכבה החיצונית בגלגל העין שמוכרת גם כלובן העין. עדשות אלה, שהקוטר שלהן גדול יותר בהשוואה לזה של עדשות “רגילות”, מאפשרות לתקן לקויות ראייה שנוצרו עקב פגמים בקרנית, והשימוש בהן נוח גם לאורך שעות רבות מדי יום. על-מנת לספק את התיקון האופטי הדרוש ואת ההתאמה המדויקת לכל אחד ואחת, תהליך הייצור חייב להיות מוקפד במיוחד – וזו גם הסיבה לעלות היחסית גבוהה.

כשמייצרים עדשות מגע סקלרליות מחיר כל דגם נקבע על סמך הטכנולוגיה שבה מיוצרות העדשות, חומר הגלם ורמת הגימור. באופן טבעי ייתכנו הבדלים במחירים בין חברות שונות.

מהו גובה ההחזר של קופות החולים ואיך מקבלים אותו?

אם בחרתם להצטייד בזוג עדשות מגע סקלרליות מחיר המוצר בפועל עשוי כאמור להשתנות בהתאם לקופת החולים שבה אתם חברים ולביטוח המשלים שלכם.

כך למשל חברי וחברות קופת חולים כללית בעלי ביטוח כללי מושלם זכאים להחזר של עד כ-1,200 ש”ח עבור כל עדשה. בקופת חולים לאומית ההחזר המרבי הוא כ-800 ש”ח לכל עין לבעלות ובעלי “לאומית כסף” וכ-1,100 ש”ח כשיש “לאומית זהב”. מי שמבוטח בתוכנית “מכבי זהב” או “מכבי שלי” יקבל החזר של כ-2,000 ש”ח עבור זוג עדשות.

הסכומים עשויים להשתנות ולכן חשוב לברר מול קופת החולים שבה אתם חברים מהם התנאים העדכניים. בכל מקרה נדרש אישור של אופטומטריסט/ית או הפנייה של רופא עיניים כולל אבחון.

באילו מקרים כדאי להשתמש בעדשות מגע סקלרליות?

העדשות הסקלרליות כוללות 3 מרכיבים: חלק היקפי אשר מונח על הסקלרה, חלק אופטי שהתפקיד שלו הוא תיקון לקות הראייה וחלק שנקרא קמרון – חלק זה מייצר את המרווח בין הקרנית לבין העדשה.

עדשות סקלרליות הן פתרון מומלץ לבעלי ובעלות קרטוקונוס, במקרים של אסטיגמציה אחרי ניתוח קרנית, כשישנו יובש כרוני בעיניים ובמקרים נוספים. מאחר שמדובר במצבים מורכבים, חשוב לקחת בחשבון שלגבי עדשות מגע סקלרליות מחיר המוצר הוא רק שיקול אחד בהחלטה. האיכות של העדשות, שמשפיעה באופן משמעותי על איכות החיים, היא שיקול חשוב לא פחות ואולי אפילו יותר.

 

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

 

אולי יעניין אותך גם:

 

 

 

Call Now Button