עדשות דיגיטל: הפתרון המושלם לדור המסכים

העולם היום משתנה בקצב מסחרר, העובדה שכיום העיניים שלנו נעוצות במסכים שונים בגדלים משתנים כמעט בכל מקום ולאורך כל היום מתחילה לגבות את המחיר הבריאותי שמגיע יחד עם הטכנולוגיה. בעיות המיקוד והקושי של העיניים לעמוד בעומסים הורידו את הגיל שבו מתחילים לסבול מבעיות ראיה בעשור שלם, עדשות הדיגיטל הן הפתרון המהפכני לדור המסכים שכבר הגיע לגיל 40

מהן עדשות דיגיטל

העולם מתקדם בקצב מסחרר, זה לא חדש לאף אחד, העיניים שלנו נמצאות מול המסכים השונים הרבה יותר מבעבר וגם כאן אין חידוש, אולם העובדה שהעיניים נמצאות מול המסכים השונים, המתחליפים באופן תדיר, בגדלים שונים וברמת מיקוד משתנה, יוצרות על העיניים שלנו עומס עצום שרבים אינם מודעים לו, אך האור הכחול הבוקע מהמסכים השונים גורם למצבים שבהם שרירי העיניים שלנו מתעייפים מהר יותר מכל תקופה אחרת (תסמונת ראיית המחשב), והפתרון החדשני לבעיה זאת מוצא ביטוי בעדשות דיגיטל מיוחדות. עדשות zeiss למחשב מאפשרות גם למי שאינו נזקק למשקפיים באופן שוטף יכולת ראיה טובה ומשופרת מול מסכי המחשב.

 

עדשות הדיגיטל באות לתת מענה ופתרון לבעיות שבעבר לא היו קיימות וכיום הן הפכו לבעיה רווחת בקרב רבים, הצורך שלנו לעבור מספר רב של פעמים ביום בין סוגי מסכים שונים הדורשים מיקוד לטווח קצר ומיד לאחר מכן לטווח רחוק יוצרים פעולה אקטיבית מאד על שרירי העיניים הגורמת לא אחת לתחושת עייפות וטשטוש לא מוסבר וכן לכאבים באזור הצוואר. הרעיון העומד מאחורי עדשות הדיגיטל, הוא למעשה מתן מעין משקפיים למחשב אשר יותאמו על ידי אופטומטריסטית מומחית לעדשות בהתאמה אישית על מנת לאפשר ראיה באופן ברור וחד ללא בעיות.

למי זה מתאים?

בעבר אפשר היה לזהות תהליכי הזדקנות המתרחשים באופן טבעי בעיניים באופן כללי ובתוך העדשה התוך עינית בפרט סביב גיל ה40 – 50 אצל חלק ניכר מהאוכלוסייה, כיום עקב השימוש הגובר והולך במסכים, בעיקר בקרב שכבות הגיל הנמצאות מתחת לגיל 40 המאופיינות בשימוש ניכר במכשירים סלולריים לשימושים רבים קיימות תופעות של בעיות קשות בראיה בעת השימוש באותם מסכים.

 

במקרים רבים ניתן כבר לראות שגם אנשים במהלך שנות ה30 לחייהם סובלים מבעיות אלו, לשם כך פיתחה חברת zeiss הגרמנית את עדשות zeiss למחשב הבאות לתת מענה לצרכים של אוכלוסייה זאת, הנחשפים לאור כחול ומעבר מרובה בין מסכים במהלך היום.

 

עדשות הדיגיטל הן כאמור עדשות בעיצוב מיוחד אשר מותאמות על ידי אופטומטריסטית מומחית לעדשות מגע בהתאמה אישית. אלו למעשה מעין משקפיים למחשב המיועדות למי שנמצא בטווחי הגילאים של 30 – 40 ברוב המקרים, בעיקר אלו הנתקלים לראשונה בבעיות של קשי ראיה בטווח הקצר, הייחוד של עדשות הדיגיטל הוא בכך שהן באות למצא פתרון מדוייק וממוקד לסובלים מהדיגיטציה המואצת שהפכה את השימוש בטאבלט, סמארטפונים ודומיהם למרכיב משפע ומרכזי בחיינו, עדשות דיגיטל הן למעשה משקפים למחשב, הן תורמות לשיפור המיקוד של העין כאשר היא צופה במסכים במשך שעות ארוכות מידי יום.

 

היתרונות של עדשות דיגיטל

לעדשות הדיגיטל באופן טבעי יש יתרונות רבים מאד, הן נועדו בכדי להקל ולשפר את הקשיים של העיניים בדור החדש והן מותאמות לסיטואציה, הן מוצר טכנולוגי בפיתוח ייחודי שגם הוא מאפיין את התקופה ומשום כך היתרונות שלו הן רבים ומגוונים :

  • סיוע מידי במיקוד העין – עדשות הדיגיטל באות לתת מענה מידי לבעיות הנוצרות עקב השימוש הרב במסכים השונים והמעבר הרב ביניהם במהלך היום.
  • מאפשר צפיה ללא קשיים לאורך זמן – השימוש בעדשות zeiss למחשב מאפשר למשתמש בהן שימוש ממושך ללא קושי במסכים במהלך יום העבודה.
  • הסתגלות מהירה – ההסתגלות לעדשות הדיגיטל היא מהירה ונוחה.
  • צפייה במסכים ללא תופעות לוואי – הצפייה במסכים בעזרת העדשות מאפשרת פעילות רציפה ללא פיתוח בעיות כגון עייפות העיניים או בעיות בצוואר.
  • חדות ראיה – השימוש בעדשות מאפשר למשתמשים חדות ראיה ממוקדת לאורך זמן בעת השימוש במכשירים הדיגיטליים השונים.

 

הפתרון עבור דור המסכים ב2024 – עדשות דיגיטל

בשונה מעדשות המולטיפוקל שחדרו לשוק בצורה רחבה ומציעות מספר פתרונות עבור אנשים עם בעיות שונות במגוון רחב של טווחי ראיה, עדשות הדיגיטל הן ממוקדות ומעניקות מיקוד לשני מוקדים בסך הכל :

  1. מיקוד ראיה אישי – מוקד הראיה נקבע על בסיס הצורך של העין המתקשה של הסובל מהבעיה, בחלק העליון של העדשה העיצוב נוצר כך שהוא מיועד לראיה לטווח רחוק והזווית שלו רחבה בהתאם.
  2. מיקוד ראיה דיגיטלי – החלק התחתון של העדשה מותאם לעין כך שהיא מרוכזת במכשיר שמולה, כלומר במסך, זה מצב בו הלקוח נזקק רק למיקוד במסך ולא יותר מכך.

המציאות הנוצרת עקב השימוש בעדשות הדיגיטל הן כאלו שמי שמרכיב אותן יוכל לעשות שימוש נוח יותר במכשירים דיגיטליים ובמסכים הפולטים אור כחול גם כאשר נדרשת התבוננות מטווחים קצרים.

עדשות הדיגיטל מסייעות לעיניים להישאר ממוקדות לאורך זמן ובקלות ובנוסף הן מונעות תופעות לוואי לא רצויות הנגרמות לא אחת עקב שימוש רב במסכים, בשל כך גם התחושה בסוף יום העבודה טוב ונימה יותר עבור המשתמשים בעדשות דיגיטליות.

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

Call Now Button