כיצד רוכשים משקפי ראיה בפעם הראשונה?

כל מה שרציתם לדעת על רכישת משקפים ראשונים. כאשר יש לנו קשיים לראיה למרחק, כמו סרט, טלביזיה, שלטים קושי בראיית לילה, יתכן ואתם זקוקים למשקפים לרחוק.

כאשר יש לנו קושי בראיית המחשב, לפטופ, טאבלאים, קריאת ספר, מרחיקים את היד כדי לקרוא,  מתעייפים במחשב, מתאמצים, יתכן ואתם זקוקים למשקפי קריאה או משרדית – סביבת העבודה.

במידה ולא נרכיב את המשקפים ונמשיך ללכת בלי האם זה יפריע או יחמיר?

ילד חייב להיבדק כשנולד, גיל חצי שנה, 3 ו6.הבדיקה חייבת להיות עם הרחבת אישונים. במידה והתגלתה בעייה, יש להרכיב משקפים אחרת תתפתח עין עצלה. אצל מבוגר זה אחרת, לא יגרם לו כל נזק, אולם בנהיגה ברכב הוא יצטרך להרכיב משקפים כי צריך חדות ראיה מינימאלית של 6/12. במצב לקרוב, אם מתגלה קושי ממליצה לכם להרכיב ולא לסבול, המספר לקרוב יגדל בין אם תרכיבו משקפים ובין אם לא תרכיבו. ההבדל הוא איכות חיים ונוחות למשתמש.

מי בודק מה? רופא עיניים או אופטומטריסט?

צריך ללכת לשניהם, רופא עיניים יבדוק את בריאות העין ויטפל בעזרת תרופות או ניתוח ובמקביל ללכת לאופטומטריסט שיתאים את המרשם ויבצע את המשקפים. עליכם לבחור אופטומטריסט עם רישיון משרד הבריאות.

בדרך כלל הבדיקה היא בתשלום או כלולה במחיר של הזמנת המשקפים.

מהו מחירם של משקפי ראיה?

מסגרות ראיה איכותיות מתחילות מ 300 ש”ח ומעלה, תלוי מה בוחרים, ישנם מותגים שעולים הרבה כסף , אך לא חייבים לבחור מותגים. יש לדאוג שלמסגרות ולחלקים יש אחריות של לפחות שנה. מומלץ לבחור מסגרת קלה ונוחה.

איך נבחר את העדשות למסגרת?

קיימים הרבה סוגי עדשות, חשוב שהאופטומטריסט יציע לכם עדשות איכותיות ומוכרות ומתאימות למספרים שלכם. בנוסף יש לבחור ציפוי אנטי רפלקס איכותי עם הרבה שכבות. והגנה משריטות ונגד קרינת uv למסגרות ללא מסגרת רצוי להתאים עדשות נגד שבר. לכל העדשות רצוי שתהיה אחריות לפחות שנה – 3 שנים תלוי ביצרן.

איזה סוגי משקפיים קיימים ?

יש משקפי מרחק, משקפים לקרוב, ומשקפי עבודה. לאזור הקרוב ניתן לקחת עדשות לסביבת עבודה מספר ועד מחשב 60 ס”מ. אילו עדשות נוחות מאד. במידה והלקוח צריך משקפים לכל המרחקים יש להתאים לו מולטיפוקל. אם ישנה רגישות לשמש יש להרכיב משקפי שמש.

האם מומלץ להשתמש בעדשות מגע?

עדשות מגע אינן מחליפות משקפים הן בנוסף למשקפים. עדשות מגע הן פיתרון טוב.

מומלץ ללכת לבדוק את בריאות העיניים , לחץ תוך עיני אצל רופא עיניים ובמקביל ללכת לאופטומטריסט לבדיקת ראיה

לשאלות נוספות פנו אלי

ארזה פרוכטר,

אופטומטריסטית קלינית B.Sc
נייד 052-2512312

 

 

 

 

לתיאום פגישה נא למלא את הטופס

* שדות חובה מסומנים בכוכבית.

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

Call Now Button