מה בודק אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים שכיחות?

כנראה שאתם יודעים כמה העיניים שלנו חשיבות ורגישות. סביר להניח שגם אמרו לכם כמה חשוב להגיע לבדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מומחה. אבל לא פחות חשוב להבין מה בודק האופטומטריסט בבדיקת העיניים? מדוע מומלץ שיהיה מומחה למחלות עיניים שכיחות? ואילו סימפטומים מחייבים אותנו להגיע לבדיקה בהקדם?

מתי עליי להגיע אל אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים שכיחות?

קודם כל חשוב להבין האם אתם, או מישהו שאתם מכירים צריכים לבצע בדיקה בהקדם. הנה כמה ממחלות העיניים השכיחות ביותר והסימפטומים שאתם צריכים להיות ערים להם.

מחלות עיניים שכיחות: ניוון מקולרי של הגיל (AMD)

מחלה זו, כשמה, שכיחה יותר בגילאים מבוגרים (65 ומעלה). אך קיים סיכוי שתיווצר בשלב מוקדם יותר. במחלה זו נוצר נזק לשכבת הפיגמנט אפיתל כתוצאה משקיעת תוצרי בלאי מתחת לרשתית. ללא טיפול המחלה עלולה להוביל לפגיעה קשה בראייה, בצקת ודימום.

הסימפטומים הנפוצים: טשטוש בראייה, ירידה ברגישות לאור, קושי מסוים בראייה בחשיכה, כתם במרכז שדה הראייה.

מחלות עיניים שכיחות: גלאוקומה

מחלה זו פוגעת בעצב הראייה. היא עלולה להוביל לאבדן שדה ראייה ואף לעיוורון. במרבית המקרים המחלה נגרמת כתוצאה מלחץ תוך עיני מוגבר.

הסימפטומים הנפוצים: האתגר בזיהוי מקדים של המחלה היא שלרוב אין סימנים מקדימים. במרבית המקרים אובדן הראייה הדרגתי ומתגלה בשלב מאוחר. חשוב לבצע בדיקות עיניים שגרתיות.

מחלות עיניים שכיחות: קטרקט

הופעת קטרקט תחילה מובילה להפרעה בראייה בגלל עכירות עדשת העין. בשלבים מתקדמים יש לבצע ניתוח להסרתו.

הסימפטומים הנפוצים: ירידה בראייה, טשטוש בראייה, סנוור, וראייה כפולה.

מחלות עיניים שכיחות: קרטוקונוס

מחלה זו לעתים מופיעה כבר בגיל ההתבגרות. היא גורמת לקרנית להפוך לדקה ולשנות את צורתה לחרוט ובכך פוגעת בראייה.

הסימפטומים הנפוצים: ראייה מטושטשת, צילינדר גבוה, הופעת הילות סביב עצמים.

מחלות עיניים שכיחות: רטינופתיה סוכרתית

הסוכרת, ממנה סובלים אנשים רבים, פוגעת גם בעיניים. רטינופתיה סוכרתית עלולה להוביל לדימומים בעין, בצקות, וירידה קשה בראייה.

הסימפטומים הנפוצים: דימומים, בצקת, ירידה בראייה המרכזית.

בדיקות שגרתיות מונעות התקדמות של מחלות עיניים שכיחות

אם אינכם מרגישים שינויים והפרעות בראייה זה סימן טוב. אך עדיין חשוב לבצע בדיקות עיניים שגרתיות בשביל לוודא את בריאות העיניים. עד גיל 40 מומלץ לבצע בדיקה אחת לחמש שנים. בגיל 40 מומלץ להגיע לבדיקה מקיפה שתקבע את תדירות הבדיקות המומלצת. מגיל 65 ומעלה מומלץ להגיע אחת לשנה.

כיצד אופטומטריסט מומחה מזהה מחלות עיניים שכיחות?

אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים בודק את מבנה העין שלכם בעזרת מכשור רפואי מתקדם. בבדיקה האופטומטריסט ימפה את המקטע האחורי והקדמי של העין, יבדוק את הלחץ התוך-עיני, ויאתר עיוותים ובעיות. אחד המכשירים החדשניים לבדיקת עיניים הוא visionix I80.

מכשיר ה- visionix I80מסוגל באופן אוטונומי ואוטומטי לייצר נתונים רבים ומדויקים על מבנה עין. בזכות מיפוי העין אפשר לזהות מחלות עיניים שכיחות וליקויי ראייה. שילוב של הנתונים המדויקים יחד עם ניסיון של אופטומטריסט מומחה, יאפשרו התאמה מדויקת של פתרונות לסיבוכים שונים.

בבחירת אופטומטריסט, וודאו שיש לו את הציוד הרפואי המתקדם ביותר ואת הניסיון על מנת לזהות את הסיכונים האפשריים בצורה הטובה ביותר. אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים שכיחות יכול למנוע נזקים בלתי הפיכים לעין, ולשמור על איכות הראייה שלכם.

 

אולי יעניין אותך גם:

לתיאום פגישה נא למלא את הטופס

* שדות חובה מסומנים בכוכבית.

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

פוסטים אחרונים:

Call Now Button