עדשות מגע סקלרליות לאחר ניתוח לייזר

ניתוח לייזר הוא הליך פופולרי לתיקון בעיות ראייה. בעוד שניתוח זה יכול לספק תוצאות מצוינות עבור מטופלים רבים, אנשים מסוימים עשויים לחוות תופעות לוואי, כגון יובש, טופוגרפיה מעוותת בקרנית, או זיהום. במקרים כאלה, עדשות מגע סקלרליות לאחר ניתוח לייזר יכולות להוות פתרון יעיל לשיפור הראייה והנוחות.

מה הייחודיות של עדשות מגע סקלריות?

עדשות מגע סקלרליות הן עדשות מותאמות אישית הנשענות על הסקלרה, השכבה החיצונית הלבנה של העין, ולא על הקרנית. עדשות אלו נועדו לשמור על נוזל בין העדשה לקרנית, המסייע בהגנה ושימון הקרנית. לעתים לאחר ניתוח לייזר מטופלים חווים יובש בעיניים שיכול להימשך חודשים ואף שנים. היובש מייצר אי נוחות, גירוי ואפילו בעיות ראייה. לכן תכונה זו יכולה להיות מועילה במיוחד עבור אנשים שעברו ניתוח לייזר, מכיוון שהיא יכולה, בין היתר, לעזור להפחית את היובש בעין.

עדשות לעיוותים בקרנית לאחר ניתוח לייזר

ניתוח לייזר, גם אם הוא מוצלח, מחליש את הקרנית. בעיה נוספת שיכולה להתרחש לאחר ניתוח לייזר היא אסטיגמציה. זה יכול לקרות כאשר הקרנית לא מתרפאת באופן שווה לאחר ההליך, מה שעלול לגרום לעיוותים בראייה. בעיה נוספת שעלולה להיווצר היא אקטזיה. במצב זה עלול להיווצר עיוות בטופוגרפיה של הקרנית כך שהיא תאבד את צורתה הקמורה ותופיע בה בליטה דמוית חרוט. העיוות הזה גורם לקוצר ראייה הולך ומחמיר. עדשות סקלרליות יכולות לעזור לטפל בבעיות אלו על ידי מתן משטח חלק ועקבי לעין להתמקד בו. זה יכול לעזור לשפר את חדות הראייה ולהפחית את העיוותים שיכולים להתרחש עם שיוף לא אחיד של הקרנית.

עדשות מגע סרקלריות: לא רק אחרי לייזר

עדשות סקלרליות יכולות להיות מועילות גם לאנשים שעברו סוגים אחרים של ניתוחי עיניים, כגון השתלת קרנית או במצב של קרטוקונוס. במקרים אלה, עדשות סקלרליות יכולות לסייע בהגנה על העין ולקדם ריפוי על ידי הפחתת החיכוך ומתן מקור יציב של לחות.

איך אדע אם אני צריך עדשות מגע סקלרליות לאחר ניתוח לייזר?

תוצאות אידאליות של ניתוח לייזר הן ראייה חדה וברורה, ללא פגיעה בצורת הקרנית וללא דלקות ויובש בעיניים. לאחר הניתוח ישנה תקופה קצרה של התייצבות הראייה. אם לאחר התייצבות הראייה אתם מרגישים קוצר ראייה מחמיר, ראייה כפולה, מריחה של אור וראיית הילות סביב אובייקטים שונים, זיהום או דלקת בעין, יובש חמור או כל הרגשה מוזרה – תפנו לבדיקה בהקדם. מומלץ לבצע בדיקה אצל אופטומטריסטית קלינית מומחית למחלות עיניים ולהתאמת עדשות מגע.

התאמה של עדשות מגע לאחר ניתוח לייזר

עדשות סקלרליות יכולות להיות אופציה מצוינת עבור אנשים שעברו ניתוח לייזר או סוגים אחרים של ניתוחי עיניים. עדשות אלו יכולות לספק מגוון יתרונות, כולל נוחות משופרת, יובש מופחת ושיפור חדות הראייה. אם אתם מרגישים צורך בעדשות מגע לאחר ניתוח לייזר, חשוב להתייעץ ולבצע התאמה עם אופטומטריסטית קלינית מומחית ומנוסה שתוכל לעזור לכם למצוא את סוג העדשה שייתן את המענה הטוב ביותר. בעזרת טיפול מקצועי ומסור, עדשות סקלרליות, או פתרונות אחרים, יכולים להוות פתרון אמין ויעיל לטיפול בבעיות ראייה ושיפור בריאות העין.

 

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

 

אולי יעניין אותך גם:

Call Now Button