עדשות MiSight

עדשות מגע מולטיפוקל מחירים

עדשות מגע מולטיפוקל הפכו בשנים האחרונות לאופציה מבוקשת מאוד. הסיבה לכך ברורה: האפשרות לראות היטב גם עצמים קרובים לעין, למשל בזמן קריאה או שימוש בסמארטפון, וגם פרטים רחוקים מאיתנו. באופן טבעי בחירת עדשות מגע מסוג זה מושפעת גם מהמחיר של כל אופציה – ובעמוד זה תמצאו מידע שיעזור לכם להבין איך נקבע התמחור, ואיך להגיע לאופציה המשתלמת ביותר.

אינדקס

כשבוחרים עדשות מולטיפוקל מחירים של דגמים שונים הם כאמור אחד השיקולים בדרך להחלטה. הפרמטר הראשון שמשפיע על העלות של עדשות מתקדמות אלה הוא האינדקס.

הכלל פשוט: אינדקס גבוה פירושו עדשה דקה יותר (משום שהיא דחוסה יותר), וכזו שמתאימה גם למספר גדול (כלומר קוצר ראייה משמעותי יותר). האינדקסים הנפוצים הם 1.5, 1.56, 1.6, 1.67 ו-1.74. עדשות דקות יותר נחשבות גם לאסתטיות יותר, אבל מצד שני הן יקרות יותר.

גובה העדשה

עדשות מגע בנויות כך שהחלק העליון שלהן מאפשר את הראייה לרחוק, החלק המרכזי משדרג את הראייה לטווחי הביניים (למשל בזמן שימוש במחשב), והחלק התחתון מיועד לראייה מקרוב (לדוגמה בזמן קריאה).

גובה העדשה חייב להיות כזה שמשאיר מספיק שטח לכל חלק, ובנוסף הוא משפיע על תנועת העין שתידרש כדי לעבור מראייה לטווח אחד לראייה לטווח אחר. עדשות גבוהות מחייבות תנועות משמעותיות של העין ואילו עדשות נמוכות מאפשרות גם תנועות עין עדינות יותר.

ליטוש קדמי או אחורי

כשקובעים עבור דגמים שונים של עדשות מגע מולטיפוקל מחירים אחד השיקולים המרכזיים הוא תהליך הייצור שלהן, וליתר דיוק סוג הליטוש. הליטוש הוא השלב שבו העדשה הופכת למותאמת במדויק למאפיינים הספציפיים של העין (הן רוחק הראייה והן קוצר הראייה). ליטוש קדמי הוא השיטה המסורתית ואילו הליטוש האחורי מניב תוצאות טובות יותר ומעברים חלקים ובלתי מורגשים כשמעבירים את הפוקוס של המבט מפרט קרוב לרחוק ולהפך. בהתאם עדשות עם ליטוש אחורי יהיו יקרות יותר.

זהות היצרנית

בניגוד לתחומים שבהם קניית פריט של חברה מוכרת מעיד רק על מאמצי השיווק של אותה חברה, בתחום עדשות המגע, ובפרט המולטיפוקל, יצרניות ותיקות מבטיחות אמינות גבוהה ואיכות בלתי מתפשרת. חשוב להדגיש שהידע הרב שהצטבר בתחום האופטיקה ועדשות המגע מאפשר לייצר עדשות מולטיפוקל שמבטיחות (וגם מקיימות) ראייה משופרת במידה ניכרת, וכשבוחרים בחברה מובילה, גם אם המחיר מעט יקר יותר, התועלת גבוהה בהרבה.

טווח מחירים

עבור עדשות מגע מולטיפוקל יומיות טווח המחירים הוא 150-300 ש”ח לאריזה של 30 עדשות. באופן טבעי כשקונים מראש מספר אריזות תיתכן הנחה.

עבור עדשות מולטיפוקל חודשיות מחירים נפוצים הם 300-500 ש”ח לאריזה של 6 עדשות. עדשה תלת חודשית תעלה כמה מאות שקלים, ועבור עדשת מולטיפוקל שנתית תשלמו החל מ-1,000 ש”ח.

התאמה מדויקת

עוד פרמטר שמשפיע על מחירי עדשות מגע מולטיפוקל הוא הבחירה בין עדשות יומיות לחודשיות, תלת חודשיות ושנתיות. בחירה זו מסתמכת גם על ההרגלים הספציפיים של כל אחד ואחת – ובסופו של דבר כדאי לזכור שלמרות חשיבות העלות, כדאי לייחס משקל רב יותר לתועלת.

בכל מקרה דגש מהותי נוסף הוא בדיקה מקצועית אצל אופטומטריסטים מוסמכים. הבדיקה הכרחית כדי לדעת מהם הנתונים העדכניים של הראייה בכל עין: המספר, הצילינדר אם ישנו, הקימור ועוד. רק לאחר אבחון שנשען על ניסיון רחב היקף תוכלו לקבל מרשם לעדשות המתאימות לכם באמת, וכך ליהנות מראיה אופטימלית לכל מרחק במקסימום נוחות.

אולי יעניין אותך גם

עדשות מגע מולטיפוקל מחירים
5 (100%) 3 vote[s]

Call Now Button