כיצד ניתן להתאים עדשות מגע באופן אישי?

בישראל, נכון לשנת 2022, כ-3 מיליון(!) ישראלים מרכיבים משקפיים או עדשות מגע. הרבה מאוד אנשים מעדיפים עדשות מגע על פני משקפי ראייה, ומשתמשים דווקא בהן כחלופה נוחה יותר. לפי נתונים סטטיסטיים, התעשייה של עדשות מגע בעולם עומדת על כ-15 ביליון דולר בשנה. בכל שנה, עוד ועוד אנשים זונחים את משקפי הראייה שלהם ועוברים לאלטרנטיבה של עדשות מגע. העדשות יושבות ישירות על קרנית העין ומתקנות את הראייה בדומה למשקפי ראייה. הן שימושיות, נוחות ולפעמים גם יעילות יותר ממשקפיים. לכן כל כך הרבה אנשים בוחרים להשתמש בהן. 

אז כיצד בעצם ניתן להתאים עדשות מגע לכל אחד באופן אישי? מהם הסוגים השונים שקיימים היום? כל התשובות מחכות לכם כאן.

מתי נדרשת הרכבה של עדשות מגע?

ברוב המקרים, אנשים מרכיבים אותן בעל מנת לתקן ליקויים בראייה. אנשים אחרים מרכיבים עדשות צבעוניות מסיבות אסתטיות, כאשר הם רוצים לקבל אפקט של צבע עיניים שונה משנולדו אתו. אלו מכם שצריכים להרכיב משקפיים ורוצים ליהנות מצבע עיניים שונה, עדיין יכולים לעשות זאת בקלות באמצעות עדשות מגע צבעוניות המשלבות את המספר שלכם. 

ומה בנוגע לגיל המותר להרכיב בו עדשות מגע? ובכן, לרוב ההמלצה תהיה להרכיבם רק מגיל 13-14. במקרים מסוימים, במידה והילדים אחראיים, הם יוכלו להרכיבן גם בשלב מוקדם יותר בחייהם. כאשר מתנהלים עם עדשות, חשוב לעשות זאת באופן נכון ולהקפיד על טיפול נכון.

איך אפשר להתאים עדשות מגע באופן אישי?

כאשר אתם ניגשים לבחור ולהתאים את עדשות המגע שלכם, ישנם דברים שונים שחשוב לקחת בחשבון. לפני הכל, במידה ואתם זקוקים לעדשות עם מספר – העדשה הנבחרת חייבת לספק לכם כמה פרמטרים עיקריים. חדות ראייה, תיקון של ליקוי הראייה בהתאם (בין אם זה קוצר ראייה, רוחק ראייה, או צילינדר), וגם איכות העדשות ואורך חייהן. 

כאן נפרט עבורכם על כמה מהסוגים השונים שקיימים. לפני שאתם מקבלים את ההחלטה בנוגע לאילו עדשות מגע הכי מתאימות עבורכם, חשוב מאוד להתייעץ עם אופטומטריסט או רופא עיניים מומחה. הם יכווינו אתכם ויעזרו לכם לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.

עדשות מגע רכות

עדשות מגע רכות מתאימות לרוב העיניים, לאנשים מכל הגילאים. יתרון בולט שלהן הוא שעדשות מגע מסוג זה קלות מאוד להסתגלות. הן סופגות נוזלים בטווח של 30% עד 80%. דבר זה מאפשר מעבר גבוהה של חמצן דרך עדשות המגע והעין נשארת לחה כפי שהיא באופן טבעי. קיימים לא מעט סוגים שונים של עדשות מגע רכות. במקרה זה, הבחירה שלכם צריכה להיעשות בהתאם לתקופת השימוש שלכם בהן. תוכלו לבחור בין עדשות מגע יומיות, שבועיות, חודשיות ושנתיות.

עדשות מגע קשות

בשונה מהעדשות הרכות, עדשות מגע קשות לרוב מתאימות לאנשים בעלי מספרים מורכבים וגבוהים במיוחד – כאלו שלא קיימות עבורם עדשות רכות מתאימות. עדשות מסוג זה מחזיקות לרוב לתקופת שימוש של שנה עד שנתיים. בנוסף לכך, הן גם דורשות ניקוי ותחזוקה שוטפים.

חשוב מאוד להתאים את עדשות המגע שלכם באופן אישי למצב העיניים שלכם. הבחירה תיעשה לאחר בדיקת עיניים מקיפה שתאשר את מצב העיניים שלכם, וכמובן גם לאחר אישורו של האופטומטריסט המומחה שבדק אתכם. העיניים הן אזור עדין במיוחד ויש להתייחס אליו ברצינות רבה. התייעצו עם מומחים בתחום והם יעזרו לכם להתאים את עדשות המגע האידאליות עבורכם.

 

אולי יעניין אותך גם:

לתיאום פגישה נא למלא את הטופס

* שדות חובה מסומנים בכוכבית.

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

Call Now Button