כמה עולה בדיקת ראיה?

הראיה היא ללא ספק היכולת החשובה ביותר שלנו. בהתאם, בכל מקרה שבו ישנו חשש לתקינות הראיה נדרש אבחון מקצועי, ובנוסף כדאי מאוד להגיע לבדיקות תקופתיות וזאת על-מנת לגלות מראש בעיות שעלולות להחמיר אם לא מספקים להן מענה יעיל. התועלת של כל בדיקה היא כמובן עצומה, אבל כמו כל שירות, ישנו רצון לדעת מהי העלות. בעמוד זה תמצאו מידע מפורט על מחירי בדיקות הראיה השונות.

מחירי בדיקות ראיה נפוצות

על-מנת לענות על השאלה כמה עולה בדיקת ראיה, כדאי קודם כל להבין באיזו בדיקה מדובר. האפשרויות הנפוצות ביותר הן:

  1. בדיקה לצורך מתן אישור לקבלת רישיון נהיגה 
  2. בדיקה תקופתית שגרתית 
  3. בדיקה לצורך התאמת עדשות או משקפיים
  4. מבחן שיקבע האם יש לכם רמה כזו או אחרת של עיוורון צבעים (תופעה שמאפיינת בין 3-4% ל-10% מהאוכלוסייה).

הבדיקה לקראת קבלת רישיון נהיגה או חידושו בגיל מבוגר היא ההליך הפשוט ביותר, ובהתאם גם הזול ביותר – עלותו היא 20 עד 50 ש”ח בלבד. גם מבחן עיוורון צבעים הוא פרוצדורה קצרה שמתומחרת ב-50 עד 100 ש”ח. 

 

לגבי הבדיקות התקופתיות, המצב מורכב מעט יותר. באופן כללי ההמלצה היא להגיע לאופטומטריסטים מוסמכים החל מגיל 40 ובתדירות של פעם בשנתיים. אחרי גיל 60 כבר כדאי לעבור את הבדיקה בכל שנה, וגם כשיש קרובי משפחה מדרגה ראשונה עם מחלות עיניים (למשל גלאוקומה או AMD) סביר להניח שהתדירות תהיה גבוהה מהרגיל. כמו כן ייתכן מצב שבו באחת הבדיקות השגרתיות מתגלים ממצאים שמצדיקים הגעה תכופה יחסית לאופטומטריסטים מנוסים.

 

אישה מתולתלת מרכיבה משקפי מולטיפוקל ומסגרת מחמיאה

טווח המחירים של בדיקות אלה הוא בין 150 ל-500 ש”ח. הסיבה העיקרית לטווח הרחב יחסית היא שמורכבות הבדיקה עשויה להשתנות בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל אדם. כך למשל אם הביקור אצל האופטומטריסטית כולל בדיקת לחץ תוך עיני, מן הסתם מדובר במצב שונה מאשר בדיקת קוצר ראייה בלבד. באופן דומה מי שסובל גם מקוצר ראייה וגם מרוחק ראייה – כלומר גם מתקשה להבחין בפרטים קטנים שנמצאים במרחק גדול מהעין וגם מתקשה למקד את המבט באובייקטים קרובים – זקוק לבדיקה מעמיקה יותר, שתהיה גם מעט יקרה יותר.

 

כמה עולה בדיקה להתאמת משקפיים?

בדרך כלל השאלה כמה עולה בדיקת ראיה עולה כשיש צורך בבדיקה להתאמת משקפיים, כלומר למציאת המספר הנכון של כל עדשה והצילינדר אם נדרש כזה. המחיר של שירות מסוג זה הוא במרבית המקרים 200-300 ש”ח. בהקשר זה כדאי לזכור שעלות המשקפיים עצמם מתחיל בכמה מאות שקלים ויכול להגיע גם ל-2,000-2,500 ש”ח (ואפילו יותר כמובן כשמדובר על משקפיים של מותג מוכר ויקר). בהתאם ההמלצה היא לא לנסות לחסוך בעלות הבדיקה החשובה הזו, שכן הנזק – בעקבות רכישת זוג משקפיים עם עדשות שלא מספקות ראיה אופטימלית – עלול להיות גבוה בהרבה מהרווח.

קרטוקונוס ילדים

מחיר בדיקת ראיה לילדים

גם כשהם מודעים לחשיבות העצומה של ראיה מיטבית בגיל צעיר, הורים רבים רוצים לדעת כמה עולה בדיקת ראיה לילדים. בדיקות ראיה בגילאי גן ובית ספר נועדו לשלול בעיות שונות ובפרט פזילה ועין עצלה, וכן להבטיח מציאת פתרונות אפקטיביים למי שמתקשים בקריאה עקב ליקויים בשבירת האור בקרנית ובעדשה ולמי שלא רואים היטב למרחק מסיבה כזו או אחרת. עלות הבדיקה היא בין 100 ל-400 ש”ח, וכדאי מאוד להגיע לאופטומטריסטים עם ניסיון בבדיקות ראיה לילדים.

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

 

Call Now Button