כללי

למה להחזיק כמה זוגות משקפיים כשאפשר להרכיב משקפי מולטיפוקל?

באמצעות עדשות מולטיפוקל ניתן לראות לכל המרחקים – קרוב, רחוק וביניים. האופטומטריסטית הקלינית ארזה פרוכטר מסבירה מיהן האיכותיות ביותר וכיצד מתאימים אותן ללקוח

סביב גיל 40 הראייה שלנו מתחילה להידרדר בהדרגה. הירידה באיכותה נובעת משינויים פיזיולוגיים טבעיים בעיניים המזדקנות או ממחלות (שינויים פתולוגיים) ופוגעת ביכולת של העין להתמקד במרחקים שונים. תחילה נפגעת הראייה לקרוב (בקריאה) ובהמשך הראייה לטווח ביניים (למשל מול המחשב) ולרחוק (למשל בנהיגה וצפייה בטלוויזיה). ויש כמובן גם אנשים שסובלים מקוצר ראייה או רוחק ראייה ומרכיבים משקפיים עוד בצעירותם, ואז בסביבות גיל 40 מתחילים להתקשות גם בראייה לקרוב.

במקרים אלו עולה הצורך במשקפיים שייתנו מענה לשלושת מוקדי הראייה – קרוב, רחוק וטווח ביניים. וכאן נכנסים לתמונה משקפיים עם עדשות מולטיפוקל. באמצעות עדשות אלו ניתן לראות לכל המרחקים והן מייתרות את הצורך בשלושה זוגות משקפיים (לראייה מקרוב, ראייה מרחוק ולזו שביניהן). זאת לעומת עדשות חד-מוקדיות – שבהן יש מוקד אחד, רחוק או קרוב.

בחלק התחתון של עדשות המולטיפוקל נמצא אזור הטווח הקרוב, בחלק העליון אזור הטווח הרחוק, ובמרכז – אזור טווח הביניים. כלומר, כאשר אדם מביט דרך חלקן התחתון הוא רואה לקרוב, וככל שירים את עיניו מעלה לאט לאט, הוא יראה לרחוק.

כיום משתמשים בעדשות מולטיפוקל בעיקר אנשים בני 45 ומעלה, אך גם ילדים שסובלים מבעיות במיקוד הראייה יכולים להפיק מהן תועלת. בנוסף לכך שהן מבטלות את הצורך לשאת כמה זוגות משקפיים, הן מדמות ראייה תקינה ומונעות מאמץ ועייפות של העיניים וכאבי ראש שעלולים להיגרם בעקבות שימוש בכמה זוגות משקפיים.

ככל שעדשות המולטיפוקל חדישות יותר, הן איכותיות יותר; כך למשל יש להן שדה ראייה רחב יותר, ציפויים משודרגים ופחות עיוותים. וכמובן שגם מחירן יהיה בהתאם.

עדשות מולטיפוקל זולות הן כאלו ששייכות לדור הישן. חלקן הקדמי – זה שרחוק מן העין – הוא זה שעובר ליטוש. ככל שהאזור המלוטש (הגוף האופטי) קרוב יותר לעין, שדה הראייה רחב יותר. ולכן ליטוש קדמי מאפשר שדה ראייה מצומצם יחסית לליטוש אחורי.

עדשות מולטיפוקל חדישות הן כאלו שנעשו עם ליטוש אחורי והציפויים שלהן איכותיים ביותר (למשל הם אנטי קרני UV ושריטות ומונעים רפלקסים ואדים בעין). מטרתם של ציפויים אלו היא לאפשר מעבר של מקסימום אור דרך העדשה באמצעות סינון המרכיבים הלא רצויים שלו ובנוסף להאריך את משך החיים של העדשה. בנוסף, העדשות החדישות הן בעלות שדה הראייה הרחב ביותר במרחק הביניים.

חשוב לציין עוד כי לעדשות החדישות יש תעלות רחבות יותר משל העדשות המיושנות. התעלות הללו הן שטח הראייה. מחוץ להן קיים שטח מת, שאין לו תפקיד אופטי. כלומר, לא כל שטח העדשות משמש לראייה, אלא רק התעלות שעוברות במרכזן. ולכן תעלות צרות לא יעשו עבודה מספיק טובה. ובניגוד לעדשות המיושנות, המעברים בין מוקדי הראייה בתעלות שבעדשות החדישות הם רכים (לא מורגשים).

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית למעלה מ-30 שנה, היא בעלת ניסיון רב בהתאמת עדשות מולטיפוקל. היא מציינת כי כל לקוח שמגיע אליה עובר בדיקת ראייה אובייקטיבית במכשור מתקדם ובדיקת ראייה סובייקטיבית (שאילת שאלות שבוחנות את חדות הראייה). בכל לקוח היא משקיעה זמן רב כדי שתוכל לתכנן לו משקפיים איכותיים בהתאמה אישית.

היא מסבירה על הפרמטרים החשובים בהתאמת עדשות מולטיפוקל. הראשון שבהם הוא מיקום התעלות באופן אופטימלי, בדיוק מול האישונים. מיקום לא מדויק עלול להוביל לראייה מטושטשת, כאבי ראש וסחרחורות. לדבריה, “אני מצלמת באייפד את מרכז האישונים של הלקוח, את הגובה שלהם. כלומר אני מסמנת למעבדה איך להרכיב את העדשות”. 

וכמובן צריך לבחור רק עדשות חדישות ואיכותיות. פרוכטר מציינת כי “אני עובדת רק עם חברות המולטיפוקל המובילות, כגון הויה, רודנשטוק, צייס, שמיר ואסילור, ומספקת ללקוחות רק עדשות שכוללות תעלות רחבות. בכל חברה אני בוחרת את העדשות הטובות ביותר, בהתאם לתקציב הלקוח. אני לא מתפשרת על איכותן”. עוד היא מוסיפה כי “מכיוון שאני גם אופטיקאית אני יודעת לתכנן עדשות שייראו יפה במסגרת. כך הלקוח מקבל גם משקפיים ברמה אסתטית גבוהה”.

בנוסף מציינת פרוכטר את החשיבות בציוד מתקדם. “אני משתמשת ב-Visionix 40. זה מכשיר דיגיטלי שממפה את האיכות האופטית של עדשות המולטיפוקל (למשל, מזהה עיוותים ורוחב תעלות)”.

לדבריה, בכל מקרה צפויה תקופת הסתגלות לעדשות, שבה המוח לומד למקד את הראייה בעזרתן. ולכן היא נותנת ללקוחותיה שלושה חודשים להתרגל אליהן. אם מתעוררים קשיים כלשהם (“זה נדיר כיוון שרמת העדשות גבוהה”), היא מוצאת להם פתרונות חלופיים.

ולסיכום, כדי לרכוש עדשות מולטיפוקל איכותיות צריך לבחור אופטומטריסט עם ניסיון רב, שיידע לסמן היטב את גובה האישונים ולבחור מסגרת נכונה וחברת מולטיפוקל מובילה, כזאת שמייצרת עדשות עם תעלות רחבות ומעברים רכים. תשומת לב לכל הפרטים הללו תסייע להסתגל אל העדשות בקלות ובמהירות.

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

תוכן ההודעה

למה להחזיק כמה זוגות משקפיים כשאפשר להרכיב משקפי מולטיפוקל?
5 (100%) 1 vote[s]

קרא עוד

מה מוביל לראייה מטושטשת?

טשטוש ראייה יכול להיגרם ממגוון סיבות ולהעיד על בעיה רפואית קלה או דחופה. האופטומטריסטית הקלינית ארזה פרוכטר מסבירה כיצד ניתן לאבחן ולטפל

רואים מטושטש? רצוי שתבינו למה זה קורה לכם ותטפלו בהתאם. אבל לפני כן, 60 שניות על ראייה תקנית: קרני האור מגיעות מבחוץ לקרנית – החלון הקדמי השקוף של העין – נשברות במעבר דרכה, משנות את הכיוון ואחר כך נשברות שוב בעדשה התוך-עינית, ומשנות את הכיוון מחדש. בעקבות שבירתן בשני השלבים הללו הן מתרכזות על הרשתית, מסך העין שנמצא בחלק האחורי שלה, ומתקבלת עליה תמונה חדה. משם תמונה זו מועברת דרך עצב הראייה למוח ומפוענחת.

טשטוש ראייה הוא מצב שבו קרני האור לא מצליחות להתמקד על הרשתית באופן תקין (כלומר, הן מתמקדות באזורים שלפניה או אחריה). במילים אחרות, חדות הראייה נפגעת, קשה לראות בבירור ולבצע פעולות יומיומיות פשוטות – כמו קריאה, צפייה בטלוויזיה, זיהוי של פנים ממרחק, ונהיגה.

לעתים טשטוש הראייה עשוי להעיד על בעיה רפואית קלה שדורשת טיפול פשוט ולעתים הוא עלול לסמן בעיה רפואית דחופה שעלולה להידרדר, אפילו עד כדי עיוורון. כלומר, הוא יכול להיגרם מסיבות רבות. הנה השכיחות שבהן:

* יובש בעיניים: מצב שכיח באוכלוסייה המערבית, שבו לא נוצרות בעין די דמעות או שהן מתאדות מהר מדי. הוא יכול להיגרם מסיבות רבות ובהן עדשות מגע לא מתאימות, מחלות אוטואימוניות, עישון, זמן מסכים ממושך (למשל בעבודה משרדית), או נטילת תרופות שגורמות לכך.

* דלקת עיניים: דלקת עיניים עלולה להיגרם מחיידקים, וירוסים או אלרגיה,  ולהתבטא בהפרשות, אדמומיות וגרד. טשטוש הראייה נגרם בשל היצמדות ההפרשות לקרנית והפגיעה במיקוד קרני האור על הרשתית.

* לחץ תוך-עיני גבוה: במצב זה הלחץ בתוך כדור העין גבוה מהנורמה ויכול להעיד על מחלת עיניים (כגון גלאוקומה) או להיות גורם סיכון למחלה שכזאת. כשהוא עולה משמעותית באופן פתאומי, הוא עלול לגרום לטשטוש ראייה.

* שימוש בתרופות: יש תרופות שחלק מתופעות הלוואי שלהן הן ראייה מטושטשת. גם אלכוהול וסמים יכולים לגרום לכך בעת צריכתם.

* מחלות שמשפיעות על מערכת הראייה: מחלות כגון מיגרנה, גידול מוחי ושבץ עלולות ללחוץ על עצב הראייה וכך לגרום לראייה מטושטשת.

* אסטיגמטיזם: מצב שבו מבנה העין (קרנית שאינה כדורית אלא אליפטית או הפרעה בעדשת העין) גורם לכך שקרני האור לא מתרכזות במקום אחד על פני הרשתית אלא בכמה מקומות שונים (לרוב הוא קיים מלידה ועשוי להשתנות במידה מסוימת עם הגיל).

* זוקן ראייה: מצב שבו עדשת העין נחלשת ומתקשה להתמקד בעצמים קרובים. הוא יכול להתפתח עם הגיל (לרוב אחרי גיל 44) ולהתבטא בטשטוש ראייה מקרוב.

* קרטוקונוס: מחלה שגורמת לשינויים במבנה הקרנית בשתי העיניים; הקרנית נעשית דקה מהרגיל ובמקום להיות כדורית, צורתה הופכת חרוטית (קמורה יותר) ולא סדירה. כך, האור לא נשבר בה בצורה סדירה ושווה, והתמונה המגיעה לרשתית מטושטשת.

* קטרקט: מצב שבו עדשת העין נעשית עכורה. הוא יכול להיגרם ממגוון סיבות, כגון גיל, חשיפה ממושכת לשמש ללא הגנה מתאימה, תורשה, חבלה בעין, עישון, השמנת יתר, מחלות עיניים או מחלות מטבוליות (כגון סוכרת).

* רטינופתיה סוכרתית: סיבוך של סוכרת שבו כלי דם קטנים ברשתית ניזוקים בשל רמת סוכר (גלוקוז) גבוהה בדם.

* היפרדות רשתית: מצב חירום רפואי שעלול להוביל לעיוורון, שבו הרשתית נקרעת ונפרדת מהשכבות המזינות אותה. הוא עלול להיגרם בשל גורמים כגון טראומה לעין, קוצר ראייה, ניתוחי עיניים, וניוון הרשתית.

* סיבות אופטיות: צורך במשקפיים או התאמה לא טובה שלהם או של עדשות מגע.

* מתח נפשי גבוה ועייפות רבה: יכולים להוביל לירידה בחדות הראייה.

כיצד מאבחנים ומטפלים?

לדברי ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית בעלת ניסיון של יותר מ-30 שנה, “כאשר מטופל מגיע אליי בשל ראייה מטושטשת, קודם כל אני מתשאלת אותו לגבי מצבו. לאחר מכן אני מבצעת בדיקת ראייה אובייקטיבית בציוד מתקדם וייחודי”. דוגמאות לציוד שבו משתמשת פרוכטר:

* Visionix 130 – מכשיר אבחון ומדידה שמבצע מגוון פעולות, כגון מיפוי קדמי ואחורי של הקרנית (האחורי מגלה קרטוקונוס בשלב מוקדם ביותר, לפני הופעת תסמינים), בדיקת לחץ תוך-עיני, בדיקת עובי הקרנית (פכימטריה), ואבחון קטרקט באמצעות מצלמה.

* Visionix 40 – מכשיר דיגיטלי שמאבחן את מספר המשקפיים ואת האיכות האופטית של עדשות המולטיפוקל שבהם (מיפוי עדשות).

* מסך לד של Visionix – מאפשר בדיקות ראייה שונות ברזולוציה גבוהה.

* OCT – מכשיר שמספק הדמיה אופטית של שכבות הקרנית והרשתית.

* מנורת סדק (Slit Lamp) מתקדמת – בוחנת מבנים בתוך העין וכך בודקת את בריאות העין, שכבות הקרנית, בלוטת הדמעות, התאמת העדשות ועוד.

פרוכטר מוסיפה כי “לאחר בדיקת הראייה האובייקטיבית במכשור, אני מבצעת בדיקת ראייה סובייקטיבית (שאילת שאלות שבוחנות את חדות הראייה). אני גורמת למטופל להרגיש נינוח (מפחיתה את הסטרס) כדי שהראייה שלו תהיה כמה שיותר רגועה וממוקדת”.

לגבי הטיפול, פרוכטר מציינת כי אם אבחנה שמקור הטשטוש קשור בבריאות העין – למשל מחלה, חשד לגידול או לחץ תוך-עיני גבוה – היא מפנה לרופא עיניים. לדבריה, “אני השוער של רופאי העיניים. הם מטפלים בבריאות העין ואני מטפלת באופטיקה של הראייה במשקפיים או בעדשות מגע. ניסיוני הרב, בדיקותיי המעמיקות, היחס האישי שאני נותנת, והמכשור המתקדם שבו אני משתמשת – מאפשרים לי לדעת מתי אני יכולה לטפל במטופל, מתי יש להפנותו לרופא עיניים, ומתי נדרש טיפול משולב”.

מה מוביל לראייה מטושטשת?
4.5 (90%) 2 vote[s]

קרא עוד
אבחון קרטוקונוס

אופטומטריסט מומלץ ברמת אביב

 

כולנו מודעים לכך שראייה תקינה היא מפתח חשוב לחיים עם איכות. כולנו גם מודעים לכך שהעיניים הן איבר רגיש להפליא. אנחנו יודעים שישנם לא מעט מקרים בהם בעיה שפוגעת בעיניים ובראייה מחייבת אבחון מקצועי ופתרון מדויק להפליא – אבל לא תמיד אנחנו יודעים שאיש המקצוע שאנחנו נזקקים לשירותיו הוא אופטומטריסט ובנוסף לא תמיד אנחנו יודעים איך למצוא אופטומטריסט מומלץ ברמת אביב. בעמוד זה תמצאו הסברים מפורטים אודות עבודתם של האופטומטריסטים, תחומי ההתמחות שלהם והמרכיבים שהופכים אופטומטריסט או אופטומטריסטית למומלצים.

מה כוללת עבודתם של האופטומטריסטים?

אופטומטריסטים בוחנים את הראייה. בכך הם נבדלים מרופאי עיניים, שמתמקדים בעיקר בעין עצמה (בעוד המבט של האופטומטריסט הוא רחב יותר ומקיף יותר). באמצעות מכשור מתקדם ועל סמך ניסיון עשיר, בוחן אופטומטריסט מומלץ ברמת אביב (או אופטומטריסטית מומלצת, כמובן…) את ההיבטים השונים של הראייה: מיקוד, חדות, ראייה מקרוב, ראייה לרחוק ועוד. עוד מרכיב בעבודתם של אופטומטריסטים היא אבחון בעיות בתפקוד העיניים: פזילה, עין עצלה, עיוורון צבעים, קטרקט וגם בעיות מורכבות במיוחד.

על-מנת לאבחן באופן מדויק את הראייה של כל אדם ובכל מצב, לומדים אופטומטריסטים 4 שנים ובסופן ממתינה בחינה (שאותה עורך משרד הבריאות). כדאי לדעת שהלימודים כוללים תחומי ידע רבים ובהם כימיה, ביולוגיה, ביוכימיה, פיזיקה, ביופיזיקה, גנטיקה ועוד.

מהם תחומי ההתמחות של אופטומטריסטים ברמת אביב?

אופטומטריסטים מומלצים בתל אביב (ובישובים אחרים, כמובן) מבצעים מגוון רחב של פעולות. בין השאר יש להגיע אל אופטומטריסט/ית כדי להתאים משקפי ראייה מולטיפוקל, להתאים עדשות מגע (לילדים, למבוגרים וגם מולטיפוקל), למצוא פתרונות למצוקות כמו קרטוקונוס, צילינדר גבוה, פזילה או קטרקט, וגם לצורך בדיקות תקופתיות שמבטיחות איתור מוקדם של כל בעיה שרק מתחילה להתעורר ובהתאם פתרון מהיר ויעיל.

איך תזהו אופטומטריסט מומלץ?

ישנם 4 מרכיבים שהופכים אופטומטריסט למומלץ: בקיאות רבה, מכשור מתקדם, ניסיון עשיר ואנושיות.

הבקיאות נדרשת על-מנת לדעת אילו בדיקות יש לבצע בכל מצב ועבור כל מטופל או מטופלת, וכמובן בכדי להפיק את מלוא המידע הרלוונטי מכל בדיקה ובדיקה. מכשור מתקדם הוא מרכיב הכרחי נוסף, שכן התחום השתכלל פלאים בשנים האחרונות, וכיום ישנו ציוד מתקדם במיוחד שמאפשר אבחון מקצועי ומפורט גם של המצבים המורכבים ביותר. דוגמה למכשיר כזה הוא אוטופרקטומטר שמספק הערכה מדויקת למצב מערכת העצבים ולמצב השרירים בעין.

הניסיון המגוון הוא בסיס איתן להפקת מלוא התועלת מכל הבדיקות המבוצעות ולהצעת הפתרונות המיטביים עבור כל מצוקה או בעיה. אנושיות היא חובה שהרי בסופו של דבר לא מדובר על קרנית או לחמית או מרכיב כזה או אחר של עין – אלא על בן אדם, ולמעשה בן אדם שסובל ממצוקה כלשהי וזקוק קודם כל לפתרון מקצועי אבל גם (ולא פחות חשוב) רוצה להרגיש שלאיש המקצוע באמת אכפת ממנו.

היכרות מעמיקה עם כל מרכיבי התחום + אנושיות – ארזה פרוכטר

כשמחפשים אופטומטריסט מומלץ בתל אביב על סמך הפרמטרים הנ”ל מגיעים לאופטומטריסטית – ארזה פרוכטר. לארזה ניסיון של כ-30 שנה בתחום והיכרות מעמיקה עם כל המרכיבים שלו (היא החלה תחילה כיצרנית עדשות מגע במפעל לייצור עדשות וכיום הקליניקה שלה כוללת את הציוד המתקדם ביותר הקיים כיום), ידע מקצועי רחב היקף (בין השאר חברה ארזה בוועד הארצי של מועצת האופטומטריסטים ומשמשת גם כבוחנת מטעמו של משרד הבריאות), אהבה אמיתית לאופטומטריה שבאה לידי ביטוי באינטראקציה עם כל מטופל ומטופלת, סבלנות רבה ורוגע שמחלחל אל כל המטופלים

למידע נוסף צרו איתי קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

תוכן ההודעה

אופטומטריסט מומלץ ברמת אביב

4.5 (90%) 2 vote[s]קרא עוד
קרטוקונוס - בדיקת עיניים עם ארזה פרוכטר

כיצד לבחור אופטומטריסיט

כל בחירה של אנשי מקצוע (או נשות מקצוע, כמובן) שמעניקים לנו שירות מסוים מחייבת התעמקות ומחשבה, כך שנוכל להגיע לאותם מומחים שמתאימים לנו במיוחד ולזכות בשירות הטוב ביותר האפשרי. כשעל הפרק נמצאות העיניים שלנו, כלומר היכולת שרוב בני האדם מסכימים שהיא החשובה ביותר עבורנו, הראייה, מתחדד הצורך בבחירה מושכלת, ובהחלט לא כדאי להתפשר על פחות מהאופטימום. אופטומטריסטים הם אלה שביחד עם רופאי העיניים עוזרים לנו להתמודד עם מחלות או בעיות הקשורות לעין, ולמעשה במידה רבה דווקא האופטומטריסט הוא זה שכדאי לפנות אליו ראשונים גם כשיש חשד לבעיה וגם לצורך בדיקות תקופתיות. בעמוד זה תמצאו הסברים מפורטים כיצד לבחור אותו.

רישיון

כל אדם שמבקש לעבוד כאופטומטריסט מחויב לקבל רישיון לכך מטעם משרד הבריאות. שימו לב – ללא רישיון תקף, חל איסור מוחלט להציג את עצמך כאופטומטריסט ולערוך את הבדיקות והפעולות האחרות שאנשי מקצוע אלה מוסמכים לבצע. בדיוק כפי שרופא הוא רק מי שלמד רפואה ועבר את כל המבחנים, כך גם האופטומטריסטים. אם במקום שבו עובד האופטומטריסט אין תעודה בולטת של משרד הבריאות, אל תהססו לשאול את האדם אם הוא אכן בעל רישיון לעסוק בכך ואפילו לבקש לראות את הרישיון.

בהקשר זה כדאי לדעת שתהליך ההכשרה של האופטומטריסטים כולל לימודים אקדמיים במשך לא פחות מ-4 שנים, לימודים אשר כוללים התעמקות בנושאים כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, תפישה תחושתית של הראייה, פתולוגיה עינית, אופטיקה ויזואלית, אפידמיולוגיה, פרמקולוגיה, אופטיקה גריאטרית ועוד.

לאחר השלמת הלימודים – שמוצעים בארץ ב-2 מקומות, אוניברסיטת בר אילן והמכללה האקדמית הדסה שבירושלים – נדרשים הבוגרים לעבור מבחנים שנערכים על-ידי משרד הבריאות. המבחנים כוללים הן פרק עיוני והן פרק מעשי. בוגרי לימודי אופטומטריה בחו”ל מחויבים לעבור סטאז’ או להציג אישורים על עבודה במשך שנה לפחות במקצוע.

כפי שניתן לראות, מדובר בתהליך הכשרה ממושך ומעמיק, וחבל להסתפק במי שלא עבר אותו ובעצם להסתכן שלא לצורך.

ניסיון

כפי שרופא בעל ניסיון רחב היקף מספק לפציינטים שלו שירות טוב יותר ממי שזה עתה סיים סטאז’, שכן הניסיון מקנה ידע רב ומאפשר לו לזהות באופן מיטבי את מצבם של המטופלים, כך גם אופטומטריסט מנוסה או אופטומטריסטית שעוסקת במקצוע שנים רבות יבצעו אבחונים מדויקים לחלוטין וטיפולים יעילים במיוחד.

בפרט מומלץ לוודא שלאופטומטריסטים שאתם מגיעים אליהם יש ניסיון ספציפי לגבי מתן מענה מקצועי למצוקה שאיתה אתם מתמודדים. אם למשל סיבת הפנייה לאופטומטריסט היא חשד לעין עצלה, כדאי לבדוק מהו היקף הניסיון של האופטומטריסט או האופטומטריסטית בכל הנוגע לתופעה זו שנגרמת עקב נזק למרכז הראייה שבמוח. 

עוד כדאי לדעת שאופטומטריסטים מנוסים יודעים גם מתי להפנות את הפונים אליהם להמשך טיפול אצל רופא עיניים, וגם להמליץ על רופא שכזה בהתאם לבעיה הספציפית שמאובחנת אצל האדם.

המלצות

המלצה שתקפה לגבי כל התחומים שבהם אנחנו זקוקים לשירות, ועל כן גם כשישנה התלבטות כיצד לבחור אופטומטריסט או אופטומטריסטית, היא לבקש המלצות מלקוחות קודמים.

כשאנחנו מקבלים שירות ברמה גבוהה, ומענה מקצועי מלא לבעיה שפגמה באיכות החיים שלנו, אנחנו שמחים להמליץ על מי שסיפק לנו את השירות. בהתאם אופטומטריסטים מוכשרים ומסורים יוכלו להציג ללא קושי המלצות של לקוחות שהיו באותו מצב כמונו, והצליחו להתמודד איתו בזכות אותו איש מקצוע שפנינו אליו. על בסיס ההמלצות של הלקוחות הוותיקים ניתן לקבל אינדיקציה גם לגבי המקצועיות, גם לגבי רמת השירות ובמקרים מסוימים גם לגבי עלות הטיפול, אם כי כשמדובר בבריאות העיניים וביכולת הראייה הכל כך קריטית, המחיר אינו הפרמטר החשוב ביותר.

מיקום

בדומה למחיר, גם הלוקיישן הוא לא שיקול משמעותי מאוד בבחירת אופטומטריסט או אופטומטריסטית, אבל אם ישנן כמה אופציות שאפשר לסמן עליהן V מבחינת כל הסעיפים הנ”ל, אפשר להתייחס גם למיקום – ולהעדיף את איש או אשת מקצוע שנמצאים במקום שנוח להגיע אליו.

השירותים שמספקים אופטומטריסטים

אופטומטריסטים הם אנשי מקצוע בעלי סמכויות רבות, ולא בכדי נדרשת תשומת הלב רבה לבחירה נכונה ביניהם. בין השאר מוסמכים אופטומטריסטים לערוך מגוון רחב של בדיקות ראייה כולל של חדות הראייה ושל שבירת האור. בנוסף הם יודעים לאבחן פתולוגיות שונות כגון קרטוקונוס ולזהות אינדיקציות למחלות שבהן יטפל רופא עיניים (גלאוקומה, AMD ועוד).

עוד שירות חשוב הוא התאמת עדשות מגע למאפיינים הספציפיים של כל מטופל ומטופלת, וכן מתן מרשמים למשקפיים (כלומר הנחיות מדויקות לאופטיקאי כיצד לייצר את האביזר החיוני).

כיצד לבחור אופטומטריסיט

5 (100%) 1 vote[s]קרא עוד
עדשות דיגיטליות מענה לדור המסכים

משקפיים מולטיפוקל

הראייה היא היכולת החשובה ביותר, וגם זו שסובלת מליקויים שונים בשכיחות גבוהה יחסית. לקות אחת היא קוצר ראייה (מיופיה), כלומר מצב שבו האדם מתקשה להבחין בפרטים רחוקים ממנו, ובפרט אם הם קטנים. לקות נפוצה אחרת היא רוחק ראייה (היפרופיה), שגורמת לקושי הולך וגובר למקד את המבט באובייקטים קרובים, כמו למשל בזמן קריאה או שימוש בסמארטפון. הפתרון לשתי הלקויות הוא משקפיים, אבל בגלל ההבדל המהותי ביניהן נדרשים למעשה שני זוגות משקפיים שונים – או לחילופין משקפיים מולטיפוקל.

מה זה מולטיפוקל?

פירוש המילה “פוקל” הוא מוקד, ואילו המשמעות של “מולטי” היא כמובן הרבה. בהתאם עדשות מולטיפוקל הן עדשות מרובות מוקדים וליתר דיוק 3. החלק העליון של עדשת מולטיפוקל מאפשר ראייה טובה למרחקים גדולים, יכולת חיונית לנהיגה, להליכה, לצפייה בסרטים והצגות וכו’. החלק התחתון של העדשה מספק מענה לרוחק ראייה, כלומר מבטיח שימוש נוח בסמארטפון וקריאה ללא קושי. החלק האמצעי בעדשות ייחודיות אלה נועד לאפשר ראייה מיטבית גם למרחקי הביניים, תכונה שמסייעת למשל להשתמש במחשב נייח ביעילות.

זמן הסתגלות ממושך יחסית

החיסרון העיקרי של משקפיים מולטיפוקל הוא הצורך להסתגל אליהם. בגלל שכל עדשה כוללת 3 מוקדים, המעבר בין מוקד למוקד, כלומר בין אזור ראייה אחד לשני, מחייב הסטה מסוימת של המבט. בדרך כלל תוך כדי שימוש הפעולה הנ”ל הופכת לאינטואיטיבית ואוטומטית, אם כי ישנם גם מקרים שבהם נדרשת תקופת הסתגלות ארוכה מעט יותר בהשוואה למשקפיים “רגילים”.

עוד כדאי לקחת בחשבון שבצדדים ישנם אזורי טשטוש, ובפרט אצל מי שזקוק לעדשה עם מספר גדול יחסית. יחד עם זאת עם סבלנות ואימוץ הרגלים נכונים, היתרונות המשמעותיים של עדשות מולטיפוקל גוברים על החסרונות.

עדשות מולטיפוקל

איך לבחור משקפי מולטיפוקל?

כל מי שמשתמש בשני זוגות משקפיים מודע היטב לאי הנוחות שטמונה בכך. בנוסף הסיכוי לשכוח את אחד הזוגות או לאבד את המשקפיים שמאפשרים קריאה (או לחילופין אלה של הנהיגה) גדול יחסית, מה גם שבמקרים של זוגות משקפיים נפרדים אין מענה נאות למרחקי הביניים. 

כדי לנצל באופן מיטבי את היתרונות של משקפיים מולטיפוקל חשוב לבחור אותם נכון. הדגש העיקרי הוא התאמה מדויקת למצב העדשה והקרנית בעיניים שלכם. כדאי גם לזכור שהמספר של המשקפיים עשוי להשתנות עם השנים, ובפרט בגילאים מבוגרים (החל מסביבות 40-45, כשהראייה למרחקים קצרים מתחילה להיחלש עקב היחלשותו של השריר שמאפשר לעדשה להתקמר כשממקדים את המבט באובייקט קרוב). בהתאם מומלץ להגיע לאופטומטריסטים מנוסים וכך לוודא התאמה מלאה.

דגש שני הוא איכות העדשות. הטכנולוגיות העכשוויות מאפשרות לייצר עדשות מולטיפוקל מעולות, וכך גם זמן ההסתגלות פוחת והתועלת עולה.

למידע ובירורים צרו קשר 

משקפיים מולטיפוקל

5 (100%) 1 vote[s]קרא עוד

נגיף הקורונה מידבק דרך העיניים אבל לא נמצא בנוזל הדמעות

נגיף הקורונה חודר לגוף באמצעות מגע של ידיים לא נקיות בריריות האף, הפה והעיניים. למרות זאת, במחקר חדש נמצא שהנגיף לא נמצא בנוזל הדמעות של חולי קורונה ולכן אין מניעה להשתמש בעדשות מגע

נגיף הקורונה מידבק דרך העיניים אבל לא נמצא בנוזל הדמעות

4.6 (91.11%) 9 vote[s]קרא עוד
אבחון קרטוקונוס

כמה עולה בדיקת ראיה?

הראיה היא ללא ספק היכולת החשובה ביותר שלנו. בהתאם, בכל מקרה שבו ישנו חשש לתקינות הראיה נדרש אבחון מקצועי, ובנוסף כדאי מאוד להגיע לבדיקות תקופתיות וזאת על-מנת לגלות מראש בעיות שעלולות להחמיר אם לא מספקים להן מענה יעיל. התועלת של כל בדיקה היא כמובן עצומה, אבל כמו כל שירות, ישנו רצון לדעת מהי העלות. בעמוד זה תמצאו מידע מפורט על מחירי בדיקות הראיה השונות.

מחירי בדיקות נפוצות

על-מנת לענות על השאלה כמה עולה בדיקת ראיה, כדאי קודם כל להבין באיזו בדיקה מדובר. האפשרויות הנפוצות ביותר הן בדיקה לצורך מתן אישור לקבלת רישיון נהיגה, בדיקה תקופתית שגרתית, בדיקה לצורך התאמת עדשות או משקפיים וגם מבחן שיקבע האם יש לכם רמה כזו או אחרת של עיוורון צבעים (תופעה שמאפיינת בין 3-4% ל-10% מהאוכלוסייה).

הבדיקה לקראת קבלת רישיון נהיגה או חידושו בגיל מבוגר היא ההליך הפשוט ביותר, ובהתאם גם הזול ביותר – עלותו היא 20 עד 50 ש”ח בלבד. גם מבחן עיוורון צבעים הוא פרוצדורה קצרה שמתומחרת ב-50 עד 100 ש”ח.

אישה מתולתלת מרכיבה משקפי מולטיפוקל ומסגרת מחמיאה

לגבי הבדיקות התקופתיות, המצב מורכב מעט יותר. באופן כללי ההמלצה היא להגיע לאופטומטריסטים מוסמכים החל מגיל 40 ובתדירות של פעם בשנתיים. אחרי גיל 60 כבר כדאי לעבור את הבדיקה בכל שנה, וגם כשיש קרובי משפחה מדרגה ראשונה עם מחלות עיניים (למשל גלאוקומה או AMD) סביר להניח שהתדירות תהיה גבוהה מהרגיל. כמו כן ייתכן מצב שבו באחת הבדיקות השגרתיות מתגלים ממצאים שמצדיקים הגעה תכופה יחסית לאופטומטריסטים מנוסים.

טווח המחירים של בדיקות אלה הוא בין 150 ל-500 ש”ח. הסיבה העיקרית לטווח הרחב יחסית היא שמורכבות הבדיקה עשויה להשתנות בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל אדם. כך למשל אם הביקור אצל האופטומטריסטית כולל בדיקת לחץ תוך עיני, מן הסתם מדובר במצב שונה מאשר בדיקת קוצר ראייה בלבד. באופן דומה מי שסובל גם מקוצר ראייה וגם מרוחק ראייה – כלומר גם מתקשה להבחין בפרטים קטנים שנמצאים במרחק גדול מהעין וגם מתקשה למקד את המבט באובייקטים קרובים – זקוק לבדיקה מעמיקה יותר, שתהיה גם מעט יקרה יותר.

כמה עולה בדיקה להתאמת משקפיים?

בדרך כלל השאלה כמה עולה בדיקת ראיה עולה כשיש צורך בבדיקה להתאמת משקפיים, כלומר למציאת המספר הנכון של כל עדשה והצילינדר אם נדרש כזה. המחיר של שירות מסוג זה הוא במרבית המקרים 200-300 ש”ח. בהקשר זה כדאי לזכור שעלות המשקפיים עצמם מתחיל בכמה מאות שקלים ויכול להגיע גם ל-2,000-2,500 ש”ח (ואפילו יותר כמובן כשמדובר על משקפיים של מותג מוכר ויקר). בהתאם ההמלצה היא לא לנסות לחסוך בעלות הבדיקה החשובה הזו, שכן הנזק – בעקבות רכישת זוג משקפיים עם עדשות שלא מספקות ראיה אופטימלית – עלול להיות גבוה בהרבה מהרווח.

מחיר בדיקת ראיה לילדיםקרטוקונוס ילדים

גם כשהם מודעים לחשיבות העצומה של ראיה מיטבית בגיל צעיר, הורים רבים רוצים לדעת כמה עולה בדיקת ראיה לילדים. בדיקות ראיה בגילאי גן ובית ספר נועדו לשלול בעיות שונות ובפרט פזילה ועין עצלה, וכן להבטיח מציאת פתרונות אפקטיביים למי שמתקשים בקריאה עקב ליקויים בשבירת האור בקרנית ובעדשה ולמי שלא רואים היטב למרחק מסיבה כזו או אחרת. עלות הבדיקה היא בין 100 ל-400 ש”ח, וכדאי מאוד להגיע לאופטומטריסטים עם ניסיון בבדיקות ראיה לילדים.

כמה עולה בדיקת ראיה?

4.3 (86.67%) 12 vote[s]קרא עוד

עדשות מגע סקלרליות

עדשות מגע הן אמצעי נפוץ לתיקון לקויות שונות בעיניים. ישנם מקרים שבהם כדאי להשתמש בעדשות ייחודיות שנקראות סקלרליות. בעמוד זה תמצאו מידע לגבי המצבים שעבורם עדשות סקלרליות מהוות פתרון מוצלח, פירוט של היתרונות של העדשות האלה ועוד המלצה חשובה לגבי הפקת מלוא התועלת האפשרית.

באילו מצבים מומלץ השימוש בעדשות סקלרליות?

קרטוקונוס – קרטוקונוס היא מחלת עיניים נפוצה יחסית שמתפרצת אצל צעירים (לעתים כבר במהלך גיל ההתבגרות, כלומר 15-16, ולעתים מאוחר יותר – עד גיל 35 פחות או יותר). מהות המחלה היא עיוות של צורת הקרנית לכדור לחרוט. עקב העיוות קרני האור לא נופלות על הרשתית ולכן הראייה נפגעת, ובפרט ישנו קושי הולך וגובר למקד את המבט באובייקט בספציפי, להבחין בגוונים ולראות בלילה. תופעה נפוצה נוספת אצל בעלי קרטוקונוס היא הופעה של הילות מסביב למקורות אור. עדשות מגע סקלרליות לא מתקנות את הקרנית, אולם כן מתקנות את הראייה בשלבים הראשונים של המחלה.

טריכיאזיס – מצב לא שכיח אבל בעייתי מאוד שבו הריסים גדלים כלפי פנים.

אמטרופיה – שם כולל לליקויי ראייה שנוצרים עקב תשבורת אור לא תקינה. 

אניזומטרופיה – שוני של ממש בין שתי העיניים.

* יובש בעין – מצב שבו ישנה תחושה כאילו יש חול בתוך העין, ובכל מקרה נוצרת גם רגישות גבוהה לאור, אי נוחות ולפעמים גם כאב.

היתרונות של עדשות מגע סקלרליות

עדשות מגע סקלרליות נקראות כך משום שהן מונחות על הסקלרה (Sclera), כלומר לובן העין, ולא על הקרנית. למאפיין זה יש מספר יתרונות משמעותיים:

* כיסוי מלא של קרניות העין – בזכות העובדה שהן מונחות על לובן העין, העדשות הסקלרליות מכסות את כל הקרנית במלואה. בזכות הגודל והיקף הכיסוי מושג תיקון אופטימלי של לקויות הראייה שמחייבות שימוש בסוג זה של עדשות.

* מקסימום נוחות – הגודל, בצירוף היכולת הגבוהה להעביר חמצן, הופך את השימוש בעדשות הסקלרליות לנוח במיוחד, גם כשהן נשארות בעין במשך שעות רבות.

* היצמדות יעילה – עדשות סקלרליות כמעט ולא זזות בתוך העין, כולל בזמן שהאדם ממצמץ, וגם זהו כמובן יתרון בלתי מבוטל.

* נוזל בין הקרנית לבין העדשה – המנח הייחודי של העדשה מאפשר ליצור שכבת נוזל בינה לבין הקרנית. גם לנוזל זה תרומה משמעותית לנוחות השימוש בעדשה וכמו כן הוא מסייע למי שסובל מיובש בעין.

עדשות מגע יומיות סיליקון הידרוג'ל

איך להפיק את מלוא התועלת האפשרית מהעדשות הסקלרליות?

עדשות מגע בהתאמה אישית למאפיינים הספציפיים של המטופל או המטופלת תמיד מניבות תועלת רבה יותר ממוצר מדף סטנדרטי – ובפרט כך הדבר כשמדובר על עדשות מגע סקלרליות.

רק אבחון מדויק לחלוטין יבטיח מנח מדויק לחלוטין של העדשה על הסקלרה בכל אחת משתי העיניים, ועוד בדיקה הכרחית בטרם ייצור העדשות היא לגבי מידת העיוות בקרנית (אצל חולי קרטוקונוס) כדי לדעת מהי עוצמת התיקון הדרוש ושאותו תספק העדשה הגדולה.

בנוסף ישנן יצרניות רבות של עדשות מגע כולל אלה הסקלרליות, ולכן כדאי להגיע לאופטומטריסטית מנוסה. הניסיון הוא מפתח חשוב לבחירה מושכלת של עדשות ועוד קודם לכן ביצוע מיומן של בדיקות כגון מיפוי קרנית ואחרות. בדרך זו מובטח לכם פתרון יעיל במיוחד ללקות בראייה שאיתה אתם מתמודדים, ולא “רק” אפקטיבי מאוד אלא גם ארוך טווח.

עדשות מגע סקלרליות

4.3 (85.45%) 11 vote[s]קרא עוד
אבחון קרטוקונוס

התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס

מחלת הקרטוקונוס פוגעת בראייה בקרב צעירים ועלולה להתפתח כתופעת לוואי בעקבות ניתוח להסרת משקפיים. מה הגורמים העיקריים למחלה וכיצד ניתן לטפל בה? כל התשובות – בכתבה שלפניכם

אין ספק שהעין האנושית היא אחת המערכות המורכבות והמופלאות ביותר בגוף. החלק הקדמי של העין, המכסה את הקשתית, האישון והלשכה הקדמית נקרא קרנית והוא אחראי על הראייה שלנו ועל העוצמה האופטית של העין, פגיעה בקרנית העין, ומחלות בקרנית פוגעות מאוד באיכות החיים.

אחת ממחלות הקרנית הנפוצות היא קרטוקונוס (Keratoconus) – מחלה ניוונית שכתוצאה ממנה הקרנית הופכת לדקה וחלשה יותר ואילו הצורה שלה, שבדרך כלל מזכירה כיפה, מתחילה להיראות כמו חרוט (קונוס). כתוצאה מכך נוצרת אסטיגמציה גבוהה, ובשלבים מתקדמים יותר של המחלה יכולה אף להיווצר הצטלקות. כל השינויים האלה גורמים לירידה ביכולת המיקוד של העין ופגיעה בראייה.

מחלת הקרטוקונוס בדרך כלל מופיעה בגיל ההתבגרות או קצת מאוחר יותר והיא מתקדמת בצורה הדרגתית. סטטיסטית, מדובר באדם אחד שסובל מהמחלה על כל 2000 אנשים. נכון לעכשיו לא ידוע מה גורם לקרטוקונוס, אך ישנן מספר תיאוריות מבוססות מחקרים, כשהטענה היא שמדובר בשילוב של מספר גורמים, ביניהם הגורם התורשתי. כמו כן, המחקרים האחרונים מראים שאחד הגורמים הדומיננטיים הוא שפשוף עיניים ולכן אחת ההמלצות הראשוניות למניעת התקדמות המחלה היא להפסיק כל חיכוך עם רקמת הקרנית, כולל המגע עם העפעף בשינה. לעתים קרובות קרטוקונוס נוצר כתופעת לוואי אחרי ניתוח להסרת משקפיים, מאחר והקרנית נחלשת בעקבות ההתערבות הכירורגית, מצב שמתואר גם בשם “אקטזיה של הקרנית”.

כיצד לטפל בקרטוקונוס?

במקרים מאד מתקדמים של המחלה הפתרון היחיד הוא השתלת הקרנית, אך במצבים פחות קיצוניים קיימות שיטות אחרות, פחות פולשניות.

“כשמגיע אלי מטופל עם חשד לקרטוקונוס, אני מקפידה להתחיל את תהליך האבחון מהמיפוי האחורי, שיטה שמאפשרת לזהות את המחלה בשלבים מאד מוקדמים”, מסבירה ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית. “במקרים כאלה אני מפנה את המטופל לביצוע של קרוס-לינקינג, טיפול המחזק את הקרנית מונע את הפיכתה לקונוס. טיפול זה מתאים בעיקר לגילאים צעירים ומצריך בהמשך את התאמת עדשות המגע הסקלרליות”.

“עדשות מגע סקלרליות הן עדשות מיוחדות המונעות את חיכוך הקרנית ומאפשרות ראייה טובה, נוחות מאד להרכבה ומתאימות לשימוש במשך שעות ארוכות”, ממשיכה פרוכטר, שנמצאת בתחום כבר מעל 30 שנה. “את שמן הן קיבלו מאחר ולהבדיל מעדשות המגע הרגילות הנשענות על הקרנית, עדשות אלה נשענות על הסקלרה (הלובן), באזור הלח של העין, ולכן מטפלות היטב ביובש שנגרם בעקבות המחלה. הן עשויות מחומר “נושם” המעביר חמצן לעין בכמויות גבוהות, תהליך ההרכבה שלהן פשוט ונוח”. 

עם זאת, לצד הנוחות והפשטות קיים גם האתגר, כי חשוב לקחת בחשבון מקרים בהם המטופל יהיה זקוק להחלפות תכופות של העדשות בעקבות השינויים הבלתי צפויים בתבנית הקרנית הפגועה ולכן חשוב מאד לפנות לאופטומטריסט מוסמך ומנוסה, שיקפיד לבצע את כל הבדיקות הנדרשות לפני ההתאמה. “בנוסף לאבחון על ידי מכשיר מיפוי אחורי וקדמי, בקליניקה שלי ההתאמה נעשית באמצעות מכשיר OCT, המספק הדמיה אופטית של הקרנית“, מוסיפה פרוכטר, “זה מאפשר דיוק מירבי ברמת מיקרונים, הרבה יותר מיכולת העין אנושית. חוץ מזה, בזכות המכשור המתקדם, אני מסיימת את כל תהליך ההתאמה המסובך ומונעת מהמטופלים סבל רב, המתנה ארוכה וביקורים חוזרים”.

“בתור מישהי שמגיעה מתחום ייצור עדשות המגע הסקלרליות וההיכרות המעמיקה עם תחום האופטומטריה כבר מעל 30 שנה, אני מקפידה על סוג העדשות הספציפי, ‘One fit’ מבית בלנושרד. מדובר בעדשות באיכות מאד גבוהה, בגימור מושלם, אך מעבר לכל זה, הן דקות ב-30% מסוגי העדשות האחרים. זה מעניק למטופל נוחות, ראיה טובה לצד הטיפול במחלה ומניעת היובש”, מנמקת פרוכטר את בחירתה ומוכיחה שוב כי השילוב של ידע וניסיון עם טכנולוגיות מתקדמות הוא השילוב המנצח בכל תחום ובמיוחד בכל מה שקשור לראייה ובריאות העיניים שלנו. למידע נוסף צרו קשר

התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס

4.6 (91.11%) 9 vote[s]קרא עוד
אבחון קרטוקונוס

מחירונים – טיפולי רופא עיניים

הראייה היא היכולת החשובה ביותר של האדם, ולכן כשישנה בעיה כלשהי שמצריכה התערבות של רופא מיומן ומנוסה ההמלצה היא כמובן להגיע אליו בהקדם. מצד שני, גם טיפול רופא עיניים הוא מוצר, וכמו כל מוצר השאיפה היא להפחית את העלות שלו. בעמוד זה תוכלו לקרוא על טווחי המחירים המקובלים עבור השירותים השונים שמספקים רופאי עיניים כדי לדעת מה מצפה לכם ולבחור באופן מושכל.

בדיקות פשוטות

השירות הבסיסי ביותר של רופא עיניים הוא בדיקה לטובת קבלת רישיון נהיגה. הפעם הראשונה שבה נדרשת בדיקה זו היא כשמתחילים ללמוד נהיגה, והפעם הבאה היא רק בגיל 70 (או בגיל 60 לנהגים מקצועיים). מומלץ לא לחכות לגיל זה, אלא לפעול באחריות – גם אם משרד התחבורה לא מחייב זאת – ולוודא שהיכולות הנוכחיות של העיניים מאפשרות נהיגה בבטחה. בכל מקרה מדובר בבדיקה זולה, שניתן לבצע גם אצל אופטומטריסטית מוסמכת, ועלותה כמה עשרות שקלים.

בדיקה נוספת היא לצורך התאמתם של משקפיים או של עדשות מגע – כלומר מציאת המספר המתאים לכל עין והצילינדר אם ישנו כזה. עלות בדיקה זו מתחילה ב-100 ש”ח ומגיעה גם ל-500 ש”ח, וגם אותה יכולה לערוך אופטומטריסטית מנוסה ברמת דיוק מרבית.

 

ייעוץ של מומחהאופטומטריסט - ארזה פרוכטר

פגישת ייעוץ עם מומחה בתחום רפואת העיניים במקרים מורכבים יותר מאשר התאמת משקפיים תעלה לכם בין 500 ל-2,000 ש”ח. בעלי ביטוחים משלימים של קופות החולים יכולים לקבל שירות זה בעלויות מופחתות כשלמשל במכבי זהב הזכאות היא ל-3 פעמים בשנה. גם ביטוחי בריאות פרטיים עשויים לממן חלק מהעלות של התייעצויות מקצועיות אלה, כך שמומלץ לבחון את הפרטים של כל פוליסה רלוונטית שיש לכם. המלצה נוספת היא להגיע לאופטומטריסטית שיכולה לבצע בדיקות שונות ובהתאם להפנות למומחה המתאים להמשך בירור וטיפול.

הסרת משקפיים בלייזר

שירות נפוץ נוסף של רופאי עיניים הוא ניתוח לתיקון הראייה שמתבצע באמצעות לייזר ומאפשר לאדם להפסיק להשתמש במשקפיים ועדשות מגע.

העלות במקרים אלה היא כמה אלפי שקלים – החל מ-5,000-6,000 ש”ח ועד 15,000-16,000 ש”ח, בהתאם למידת המורכבות של ההליך (ישנם סוגים שונים של הסרת משקפיים בלייזר, והבחירה ביניהם היא לפי המאפיינים הספציפיים של כל עין). פרמטר נוסף שמשפיע על המחיר הוא המוניטין של רופא העיניים שמבצע את הניתוח. גם לצורך תיקון הראייה עם לייזר ניתן לפנות לקופת החולים שבה אתם חברים כדי שהיא תשתתף אתכם במימון ההליך – בעלי “מכבי שלי” למשל ישלמו עבור כ-5,000-7,000 ש”ח עבור ניתוחים בשתי העיניים (בעלי מכבי זהב ומכבי כסף לא זכאים להשתתפות בתשלום).

ניתוחים מורכבים

מחירון טיפולי רופאי עיניים מומחים כולל גם הליכים מורכבים יותר. למשל טיפול בשעורה כלואה (כלזיון), ניתוח קטרקט, השתלת קרנית עבור חולי קרטוקונוס, ניתוח טרבקולקטומי (למקרים של גלאוקומה), הלחמת חור ברשתית, שטיפת דרכי דמעות ועוד.

במקרים אלה המחיר באופן טבעי צריך לקבל משקל נמוך יחסית, והפרמטר המשפיע ביותר בבחירה חייב להיות הניסיון של רופא העיניים בביצוע הניתוח הספציפי שאתם זקוקים לו. גם במצבים אחרים כדאי תמיד לזכור את החשיבות הרבה של יכולת הראייה, ולהתנהל בהתאם.

מחירונים – טיפולי רופא עיניים

4.5 (90%) 8 vote[s]קרא עוד
Call Now Button