כללי

בדיקות עיניים שגרתיות

בדיקות עיניים שגרתיות: לראות נכון

אין אף לא אחד מאיתנו שיכול להמעיט בחשיבות העיניים שלנו. לכן, גם אם אתם מרגישים שאתם רואים מעולה ולא קיימות אצלכם שום הפרעות, או חוסר נוחות הקשור בראייה ובעיניים – עדיין חשוב מאוד שתלכו לבצע בדיקות עיניים שגרתיות שיכולות למנוע מכם סיבוכים בעתיד. באיזה גיל צריך ללכת לבדיקה? אצל מי מומלץ לבצע את הבדיקה? מה בדיוק בודק האופטומטריסט? ואילו סימפטומים מחייבים אותנו להגיע להיבדק בהקדם? כל התשובות בפנים.

מדוע עלי לבצע בדיקות עיניים שגרתיות?

הרגל נפוץ שיכול להוות מכשול גדול בנושא, הוא להתעלם מבדיקות שגרתיות כל עוד אנחנו מרגישים טוב. לעיתים קרובות מדי, כאשר מתגלה בעיה, מתחילים כאבים – אז אנחנו נזכרים כמובן ללכת לבדוק ולטפל בבעיה. אך ההרגל הנכון יותר שנוכל לאמץ לעצמנו, לפחות בכל הקשור לאחד האיברים הכי חשובים לנו בגוף, הוא ללכת ולבצע בדיקות עיניים שגרתיות גם כאשר אנחנו רואים ומרגישים מצוין. הרגל זה, יכול לאורך הזמן ובסבירות גבוהה, למנוע סיבוכים ובעיות. בעיות אשר יכולות להתגלות בזמן מוקדם בבדיקה שגרתית, ובכך לחסוך לכם ולעיניים שלכם כאבים וחוסר נעימות בעתיד.

מתי עלי ללכת להיבדק ובאיזו תדירות?

על פי המומחים בתחום, ההמלצות ללכת לבדיקות עיניים שגרתיות הינן באופן הבא:

  • עד גיל 40 – אחת לחמש שנים.
  • בגיל 40 – ביצוע בדיקה מקיפה, אשר לאור תוצאותיה תיקבע תדירות הבדיקות בהמשך.
  • גיל 65 ומעלה – אחת לשנה.

אילו מחלות שכיחות בדיקות עיניים שגרתיות יכולות למנוע?

ישנן מספר מחלות עיניים אשר מוגדרות כשכיחות, ואשר בדיקות עיניים שגרתיות יכולות למנוע יחסית בקלות על ידי זיהוי וטיפול מוקדם בבעיה. הנה כמה ממחלות העיניים הנפוצות שניתן למנוע:

  • קטרקט: עכירות עדשת העין אשר עלולה להוביל להפרעות חמורות בראייה. בשלבים מתקדמים של המחלה יש לבצע ניתוח להסרה. הסימפטומים – ראייה כפולה, טשטוש ועכירות, ירידה באיכות הראייה וסנוור.
  • גלאוקומה: מחלה הפוגעת בעצב הראייה ועלולה להוביל לאובדן ראייה מלא. המחלה נגרמת לרוב על ידי לחץ תוך עיני מוגבר. הסימפטומים – יש קושי בזיהוי סימנים מקדימים לגלאוקומה, לכן חשוב מאוד למניעתה לבצע בדיקות עיניים שגרתיות.
  • ניוון מקולרי של הגיל: מחלה השכיחה יותר בקרב גילאי 65 ומעלה. לא מן הנמנע שתיווצר אף בגיל מוקדם יותר. נזק שנוצר לשכבת הפיגמנט אפיתל, כתוצאה משקיעה של בלאי מתחת לרשתית העין, ועלול להוביל לפגיעה חמורה בראייה, לבצקת ולדימום באזור. הסימפטומים – ירידה ברגישות לאור, קושי בראייה בחושך, טשטוש, כתם במרכז שדה הראייה.

למה חשוב להגיע רק לאופטומטריסט מומחה למחלות עיניים?

לעיניים שלכם מגיע את הטוב ביותר. לכן כאשר אתם הולכים לבצע בדיקות עיניים שגרתיות, אתם קודם כל עושים את הדבר הנכון. אך לצד זאת, חשוב לוודא שהתועלת שבבדיקה תהיה מרבית ויסודית. אופטומטריסט אשר מומחה למחלות עיניים יוכל לעשות שימשו במכשור חדשני, אשר בעזרתו הוא ימפה מבנה העין כולו, יבדוק את הלחץ התת-עיני, יאתר את ראשיתן של בעיות שעלולות להתפתח במידה ויש כאלה ולמעשה יאבחן את מצב העיניים הכולל.

לכן לבחירה של האופטומטריסט אליו ניגש לביצוע הבדיקה, יש משקל רב. אצל ‘ארזה פרוכטר’ תוכלו לקבל את השירות האופטימלי, החל מבדיקה על ידי אופטומטריסטית קלינית אשר מומחית למחלות עיניים, ובעלת 25 שנות ניסיון בתחום, ועד יחס אישי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

קרא עוד
עדשות מגע מומלצות למבוגרים

עדשות מגע מומלצות למבוגרים: מה חשוב לדעת?

ככל שאנו מתבגרים, הראייה שלנו משתנה באופן טבעי. מבוגרים רבים מוצאים את עצמם זקוקים לעזרי ראייה כדי לשפר את ראייתם. עדשות מגע הן בחירה פופולרית בקרב מבוגרים בשל הנוחות והרבגוניות שלהן. עם זאת, בחירת עדשות המגע הנכונות דורשת התייחסות מדוקדקת של גורמים שונים, כגון נוחות, צורך ובריאות העין. במאמר זה נבחן את עדשות המגע המומלצות למבוגרים. אנחנו נעזור להם לקבל החלטה מושכלת וליהנות מראייה צלולה.

נוחות היא המפתח

כאשר בוחרים עדשות מגע למבוגרים, נוחות צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. ככל שאנו מתבגרים, העיניים שלנו נוטות להיות יבשות יותר, מה שעלול לגרום לאי נוחות בעת הרכבת עדשות. חיוני לבחור בעדשות מגע המיועדות במיוחד לעיניים יבשות או לכאלה עם תכונות שימור לחות משופרות. עדשות אלו עוזרות למזער את היובש ולשמור על נוחות העיניים לאורך כל היום.

עדשות מגע מומלצות למבוגרים: עדשות יומיות

עבור מבוגרים, עדשות מגע יומיות חד פעמיות הן אופציה מצוינת. עדשות אלו מציעות מספר יתרונות, כולל היגיינה, נוחות וסיכון מופחת לדלקות עיניים. עדשות חד פעמיות יומיות מבטלות את הצורך בפתרונות ניקוי ואחסון, מה שהופך אותן לאידיאליות עבור אנשים מבוגרים שעלולים להתקשות בשמירה על שגרת ניקיון קפדנית. בנוסף, הם מספקים זוג רענן מדי יום, ממזערים את הסיכון לזיהום ומבטיחים בריאות אופטימלית לעיניים.

עדשות מגע מומלצות למבוגרים: מולטיפוקל

פרסביופיה, בעיית ראייה נפוצה הקשורה לגיל, מאתגרת להתמקד בחפצים מקרוב. עדשות מגע מולטיפוקל מטפלות בבעיה זו על ידי שילוב מרשמים שונים בתוך עדשה אחת. עדשות אלו מאפשרות למרכיב לראות בבירור במרחקים שונים, ומבטלים את הצורך במשקפי קריאה. עבור מבוגרים המחפשים ראייה משופרת לקרוב ולמרחק מבלי להתפשר על הנוחות, עדשות מגע מולטיפוקל הן בחירה מצוינת.

עדשות מגע מומלצות למבוגרים: סיליקון הידרוג’ל

הן מציעות חדירות חמצן יוצאת דופן, מה שהופך אותן לבחירה מצוינת עבור מבוגרים. עדשות אלו מאפשרות ליותר חמצן להגיע לקרנית, מבטיחות את בריאות העיניים ומפחיתות את הסיכון ליובש וגירוי. זרימת החמצן המוגברת משפרת את הנוחות, במיוחד עבור אנשים עם עיניים רגישות או יבשות. יתר על כן, עדשות סיליקון הידרוג’ל ידועות בעמידותן, מה שהופך אותן לאופציה חסכונית עבור מבוגרים.

טיפול ותחזוקה נאותים של עדשות המגע

ללא קשר לסוג עדשות המגע הנבחרות, טיפול ותחזוקה נאותים חיוניים להבטחת בריאות עיניים מיטבית. על המבוגר לעקוב אחר הנחיות האופטומטריסט לגבי שגרת הניקוי, פתרונות אחסון ולוחות זמנים להחלפה. על ידי הקפדה על הנחיות אלו, מבוגרים יכולים ליהנות מראייה ברורה תוך מזעור הסיכון לדלקות עיניים ואי נוחות.

לבחור עדשות מגע למבוגרים רק בהתייעצות עם רופא עיניים

בעוד שהמלצות כלליות יכולות להיות מועילות, חשוב להתייעץ עם אופטומטריסט מומחה להתאמת עדשות לפני בחירת עדשות מגע. בדיקת עיניים תקבע את צרכי הראייה הספציפיים ואת בריאות העיניים. אופטומטריסט מנוסה יכול לספק תובנות חשובות ולהמליץ על עדשות המגע המתאימות ביותר בהתבסס על דרישות אישיות. הם ישקלו גורמים כמו מידת קוצר הראייה, בריאות הקרנית ויזהו גורמי סיכון במידה ויש.

מחפשים התאמת עדשות מגע? בקליניקה של ארזה פרוכטר בתל אביב תוכלו לבצע בדיקת ראייה מקיפה שלאחריה יותאמו לכם עדשות הראייה המתאימות ספציפית אליכם. בזכות הניסיון הרב של ארזה והטכנולוגיה המתקדמת בקליניקה תוכלו לקבל התאמה מדויקת ואישית.

 

קרא עוד
איך בוחרים עדשות מגע למספרים נמוכים

איך בוחרים עדשות מגע למספרים נמוכים?

אם יש לכם קוצר ראייה קל, כלומר “מספר נמוך”, עדשות מגע יכולות להיות פתרון נוח ויעיל דרך לתיקון את הראייה שלכם. עם זאת, עם אפשרויות רבות זמינות בשוק, בחירת עדשות המגע הנכונות זו משימה לא פשוטה. אז מה חשוב לדעת כאשר בוחרים עדשות מגע למספרים נמוכים?

לפני בחירת עדשות: אבחנו את קוצר הראייה שלכם

לפני הצלילה לעולם של עדשות המגע, חשוב להבין את אופי קוצר הראייה שלכם. קוצר ראייה, או מיופיה, מתרחש כאשר גלגל העין מוארך מעט, מה שמוביל לקושי להתמקד בעצמים מרוחקים. בצעו בדיקה איכותית אצל אופטומטריסט מומחה להתאמת עדשות מגע כדי לקבוע את המספר המדויק של קוצר הראייה שלכם. כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת בעת בחירת עדשות מגע.

בחירת עדשות למספרים נמוכים עם אופטומטריסט מומחה

בחירת האופטומטריסט חשובה לא פחות מבחירת עדשות המגע. חפשו אופטומטריסט מומחה להתאמת עדשות מגע בעל ניסיון מוכח. תהליך של התאמת עדשות לעתים כולל החלפה ושינוי של סוגי העדשות. אתם רוצים לעבור את התהליך הזה עם אופטומטריסט קשוב ונעים, שיספק לכם ייחס אישי ומקצועי. אז על אילו סוגים של עדשות מגע האופטומטריסט יכול להמליץ?

עדשות מגע רכות למספרים נמוכים

הבחירה הפופולרית ביותר עבור אנשים עם קוצר ראייה קל. עדשות אלו עשויות מחומרי הידרוג’ל או סיליקון הידרוג’ל, המאפשרים לחמצן לעבור לקרנית. תכונה זו מוסיפה נוחות ויתרונות בריאותיים. עדשות מגע רכות זמינות בסוגים שונים. לדוגמא, חד פעמיות יומיות, חודשיות ועדשות לשימוש ממושך. אורח החיים וההעדפות האישיות שלכם משפיעות על הבחירה בעדשות, לכן חשוב לשתף את הפרטים הרלוונטיים עם האופטומטריסט.

עדשות מגע טוריות למספרים נמוכים

אם קוצר הראייה הקל שלכם מלווה באסטיגמציה (צילינדר), עדשות מגע טוריות נועדו לתקן את שני המצבים בו זמנית. אסטיגמציה היא מצב שכיח שבו לקרנית יש צורה לא סדירה, הגורמת לראייה מטושטשת. כיום עדשות טוריות מיוצרות מחומרים איכותיים שעוזרים לפצות על אי הסדירות בקרנית ובמקביל לשמור על לחות העין.

עדשות MISIGHT למספרים נמוכים

הייחודיות של עדשות MISIGHT היא שהן לא רק מתקנות את קוצר הראייה אלא מסייעות להאטה של החמרתו. חברת קופר ויז’ן ייצרה את העדשה עם 4 אזורים ייעודיים. שניים מהם אחראיים על תיקון קוצר הראייה והשניים האחרים מונעים את הטשטוש ההיקפי. על ידי מניעת הטשטוש ההיקפי העדשות מאטות את התארכות גלגל העין.

בבחירת עדשות חשוב לשמור על תחזוקה והיגיינה

לאחר שבחרתם את עדשות המגע האידיאליות לקוצר ראייה קל שלכם, חיוני לשמור על היגיינה טובה ולעקוב אחר הוראות הטיפול. נקו וחטאו את העדשות שלכם באופן קבוע באמצעות תמיסות מומלצות. אל תרכיבו את העדשות שלכם למשך זמן ארוך יותר מהמשך המומלץ. הימנעו מחשיפת העדשות שלכם למים או מהרכבתן בזמן שחייה או מקלחת. הקפדה על הנחיות אלו תבטיח את אורך החיים של העדשות שלכם ותפחית את הסיכון לדלקות עיניים או סיבוכים.

מחפשים עדשות מגע למספרים נמוכים בתל אביב?

בחירת עדשות המגע הנכונות למספרים נמוכים דורשת התייחסות לגורמים רבים. לבחירת האופטומטריסט להתאמת עדשות יש חשיבות רבה בהצלחת הטיפול. אם אתם מחפשים התאמת עדשות באזור תל אביב, מומלץ להגיע לקליניקה של האופטומטריסטית הקלינית ארזה פרוכטר. עם ניסיון של למעלה מ-25 שנים בהתאמת עדשות מגע. ארזה תוכל להתאים את העדשות האידיאליות בשבילכם, תוך דגש על אדיבות, יחס אישי ומקצועיות.

קרא עוד
מתי צריך בדיקת עיניים אחרי ניתוח לייזר

מתי צריך בדיקת עיניים אחרי ניתוח לייזר?

כל אחד מאיתנו מכיר מישהו שעשה ניתוח לייזר בעיניים, ואולי אפילו עשה אותו בעצמו. ניתוח לייזר בעיניים הוא ניתוח נפוץ ופופולרי. אף על פי שהניתוח נחשב בעל אחוזי הצלחה גבוהים, תמיד ישנם סיכונים. אחרי ניתוח, העיניים שלנו הופכות לרגישות יותר וחשוב לא להזניח אותן. אם אתם לקראת ניתוח לייזר בעיניים או אחריו, כדאי שתדעו מתי צריך בדיקת עיניים לאחר ניתוח לייזר.

מה כוללת בדיקת עיניים אחרי ניתוח לייזר?

בבדיקת העיניים האופטומטריסט יבחן את מבנה העין, הלחץ התוך-עיני, חדות הראייה, ואת המקטע הקדמי והאחורי של העין. מומלץ להגיע לבדיקה אצל אופטומטריסט שמחזיק במכשיר החדשני ה-visionixI80. מכשיר זה מסוגל למפות את מבנה העין ולאתר ליקויים שונים.

מומלץ לבצע את בדיקת העיניים עם ה-visionixI80 גם לפני ניתוח לייזר. הבדיקה הזו מסוגלת להצביע על גורמי סיכון רבים. הבדיקה יכולה לזהות קרנית דקה מידי, יובש בעיניים, ראייה לא יציבה, אישונים מורחבים ועוד. גורמים אלה יכולים להשפיע על ההליך הניתוחי ועל תוצאות הניתוח.

בדיקת העיניים לאחר ניתוח לייזר למעשה מייצרת “פרופיל ראייה אישי” המורכב מנתונים רבים על מבנה העין. בעזרת הנתונים האלה אפשר להתאים את הפתרון לסיבוכים השונים באופן אישי לכל מטופל. בדיקת העיניים אינה כואבת וקצרה מאוד (כ-30 שניות).

מהם הסיבוכים המחייבים בדיקת עיניים אחרי ניתוח לייזר?

ניתוח לייזר בעיניים לרוב עובר בהצלחה. אך משום שהעין היא איבר רגיש מאוד, כל סיבוך עלול להוביל לנזק משמעותי. בדיקת עיניים לפני ואחרי ניתוח לייזר יכולה לזהות שלבים מוקדמים של סיבוכים שונים. זיהוי וטיפול מוקדם יכול למנוע נזקים בלתי הפיכים. הסיבוכים הנפוצים הם:

יובש בעיניים

יובש הוא אחד הסיבוכים הנפוצים של ניתוחי לייזר. עקב פגיעה בעצבים באזור הקרנית נוצרים סימפטומים בעוצמות שונות. החל מאי נוחות קלה הנפתרת עם טיפות, ועד לנזקים חמורים.

דלקות וזיהומים

שיוף הקרנית בניתוח חושף אותה לזיהומים רבים. לעתים רחוקות הטיפול עם אנטיביוטיקה או סטרואידים לא מועיל, ומתפתח זיהום המסכן את הראייה.

צמיחה פנימית של תאי אפיתל

במהלך הניתוח מתרחשת פגיעה בתאי אפיתל, המהווים שכבת הגנה על הקרנית. ישנם מקרים בהם הפגיעה בתאי האפיתל מובילה לצמיחה פנימית שלהם. צמיחה זו גורמת לטשטוש הראייה ועלולה להוביל להתפתחות תאים סרטניים.

צילינדר (אסטיגמציה לא סדירה)

סיבוך זה נגרם כתוצאה מפגיעה לא מדויקת של הלייזר בשטח העין. פגיעה זו מייצרת התקמרות בלתי שווה של הקרנית וכתוצאה מכך ראייה מטושטשת, כפולה, והופעת “הילות” סביב אובייקטים.

אקטזיה

אקטזיה הוא מצב שבו בעקבות שיוף הלייזר, קרנית העין הופכת לדקה מידי. היחלשות הקרנית גורמת להיווצרות בליטה דמוית חרוט המעוותת את הראייה.

אל תהססו לקבוע בדיקת עיניים אחרי ניתוח לייזר

אתם מרגישים שראייתכם הולכת ומתדרדרת? חשתם באי נוחות או כאבים בעין? אל תדחו בדיקת עיניים לאחר ניתוח לייזר. בדיקה איכותית ויסודית על ידי אופטומטריסט מומחה יכולה למנוע סיבוכים בלתי הפיכים. בקליניקה של ארזה פרוכטר תוכלו לבצע בדיקות עיניים מקיפות עם מכשיר ה-visionixI80. ארזה מתמחה בזיהוי של בעיות עיניים ומציאת הפתרונות המדויקים להן. עם ציוד מתקדם וניסיון של למעלה מ-25 שנים, תוכלו להרגיש בטוחים, שהעיניים שלכם בידיים טובות.

קרא עוד
אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים

מה בודק אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים שכיחות?

כנראה שאתם יודעים כמה העיניים שלנו חשיבות ורגישות. סביר להניח שגם אמרו לכם כמה חשוב להגיע לבדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מומחה. אבל לא פחות חשוב להבין מה בודק האופטומטריסט בבדיקת העיניים? מדוע מומלץ שיהיה מומחה למחלות עיניים שכיחות? ואילו סימפטומים מחייבים אותנו להגיע לבדיקה בהקדם?

מתי עליי להגיע אל אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים שכיחות?

קודם כל חשוב להבין האם אתם, או מישהו שאתם מכירים צריכים לבצע בדיקה בהקדם. הנה כמה ממחלות העיניים השכיחות ביותר והסימפטומים שאתם צריכים להיות ערים להם.

מחלות עיניים שכיחות: ניוון מקולרי של הגיל (AMD)

מחלה זו, כשמה, שכיחה יותר בגילאים מבוגרים (65 ומעלה). אך קיים סיכוי שתיווצר בשלב מוקדם יותר. במחלה זו נוצר נזק לשכבת הפיגמנט אפיתל כתוצאה משקיעת תוצרי בלאי מתחת לרשתית. ללא טיפול המחלה עלולה להוביל לפגיעה קשה בראייה, בצקת ודימום.

הסימפטומים הנפוצים: טשטוש בראייה, ירידה ברגישות לאור, קושי מסוים בראייה בחשיכה, כתם במרכז שדה הראייה.

מחלות עיניים שכיחות: גלאוקומה

מחלה זו פוגעת בעצב הראייה. היא עלולה להוביל לאבדן שדה ראייה ואף לעיוורון. במרבית המקרים המחלה נגרמת כתוצאה מלחץ תוך עיני מוגבר.

הסימפטומים הנפוצים: האתגר בזיהוי מקדים של המחלה היא שלרוב אין סימנים מקדימים. במרבית המקרים אובדן הראייה הדרגתי ומתגלה בשלב מאוחר. חשוב לבצע בדיקות עיניים שגרתיות.

מחלות עיניים שכיחות: קטרקט

הופעת קטרקט תחילה מובילה להפרעה בראייה בגלל עכירות עדשת העין. בשלבים מתקדמים יש לבצע ניתוח להסרתו.

הסימפטומים הנפוצים: ירידה בראייה, טשטוש בראייה, סנוור, וראייה כפולה.

מחלות עיניים שכיחות: קרטוקונוס

מחלה זו לעתים מופיעה כבר בגיל ההתבגרות. היא גורמת לקרנית להפוך לדקה ולשנות את צורתה לחרוט ובכך פוגעת בראייה.

הסימפטומים הנפוצים: ראייה מטושטשת, צילינדר גבוה, הופעת הילות סביב עצמים.

מחלות עיניים שכיחות: רטינופתיה סוכרתית

הסוכרת, ממנה סובלים אנשים רבים, פוגעת גם בעיניים. רטינופתיה סוכרתית עלולה להוביל לדימומים בעין, בצקות, וירידה קשה בראייה.

הסימפטומים הנפוצים: דימומים, בצקת, ירידה בראייה המרכזית.

בדיקות שגרתיות מונעות התקדמות של מחלות עיניים שכיחות

אם אינכם מרגישים שינויים והפרעות בראייה זה סימן טוב. אך עדיין חשוב לבצע בדיקות עיניים שגרתיות בשביל לוודא את בריאות העיניים. עד גיל 40 מומלץ לבצע בדיקה אחת לחמש שנים. בגיל 40 מומלץ להגיע לבדיקה מקיפה שתקבע את תדירות הבדיקות המומלצת. מגיל 65 ומעלה מומלץ להגיע אחת לשנה.

כיצד אופטומטריסט מומחה מזהה מחלות עיניים שכיחות?

אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים בודק את מבנה העין שלכם בעזרת מכשור רפואי מתקדם. בבדיקה האופטומטריסט ימפה את המקטע האחורי והקדמי של העין, יבדוק את הלחץ התוך-עיני, ויאתר עיוותים ובעיות. אחד המכשירים החדשניים לבדיקת עיניים הוא visionix I80.

מכשיר ה- visionix I80מסוגל באופן אוטונומי ואוטומטי לייצר נתונים רבים ומדויקים על מבנה עין. בזכות מיפוי העין אפשר לזהות מחלות עיניים שכיחות וליקויי ראייה. שילוב של הנתונים המדויקים יחד עם ניסיון של אופטומטריסט מומחה, יאפשרו התאמה מדויקת של פתרונות לסיבוכים שונים.

בבחירת אופטומטריסט, וודאו שיש לו את הציוד הרפואי המתקדם ביותר ואת הניסיון על מנת לזהות את הסיכונים האפשריים בצורה הטובה ביותר. אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים שכיחות יכול למנוע נזקים בלתי הפיכים לעין, ולשמור על איכות הראייה שלכם.

 

אולי יעניין אותך גם:

קרא עוד
ארזה מתאימה משקפיים ללקוחה | כמה עולה בדיקה אצל אופטומטריסט?

כמה עולה בדיקה אצל אופטומטריסט?

העיניים שלנו, כמה שהן חשובות ככה הן רגישות. בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט היא בדיקה חשובה ביותר שלעתים אנו נוטים להזניח. בדיקה זו יכולה לסייע באבחון של קוצר ראייה ובהתאמת משקפיים/עדשות. אך יותר קריטי מכך, בזיהוי מוקדם של מחלות כמו גלאוקומה, קטרקט, או מחלות עיניים נוספות שעלולות להוביל לנזקים בלתי הפיכים. אז הגיע הזמן להפסיק להזניח את העיניים שלנו ולהבין כמה עולה בדיקה אצל אופטומטריסט? ומה בדיוק נבדק בה?

מהם סוגי בדיקות הראייה הקיימים?

על מנת להבין כמה עולה בדיקה אצל אופטומטריסט יש להבחין בין הבדיקות השונות, שכמובן העלות עליהן משתנה בהתאם למורכבות הבדיקה. סוגי בדיקות הראייה העיקריים הם בדיקה לצורך רישיון נהיגה, בדיקת עיוורון צבעים, בדיקת ראייה תקופתית, ובדיקה לצורך התאמת עדשות או משקפיים.

כמה עולה בדיקת ראייה לצורך רישיון נהיגה?

בבדיקה זו בודקים את חדות הראייה על ידי מכשיר מיוחד שאושר על ידי משרד התחבורה. בנוסף בודקים האם שדה הראייה תקין ושהנבדק אינו רואה כפול. הבדיקה הזו היא הפשוטה ביותר והעלות שלה היא 20 עד 50 ₪ בלבד.

כמה עולה בדיקה לעיוורון צבעים?

בבדיקה זו האופטומטריסט יאבחן האם קיים עיוורון צבעים ומהי חומרתו על ידי מבחן אישיהרה. מבחן זה מכיל לוחות צבע מיוחדים שבהם מופיעים מספרים המורכבים מנקודות צבעוניות. הנבדק צריך לזהות את המספר שבתמונה. מבחן עיוורון צבעים עולה בין 50 ל-100 ₪.

כמה עולה בדיקת ראייה תקופתית אצל אופטומטריסט?

בדיקות ראייה תקופתיות הן בדיקות הכרחיות על מנת לוודא שהעיניים בריאות ושאין התפתחות של מחלות עיניים. בבדיקות ראייה תקופתיות האופטומטריסט יכול לבחון את חדות הראייה, מבנה העין, הלחץ התוך-עיני, ואת המקטע הקדמי והאחורי של העין. החל מגיל 40 מומלץ להגיע לבדיקה תקופתית לפחות אחת לשנתיים. בגלל מגוון הבדיקות שניתן לבצע, טווח המחירים רחב יחסית ונע בין 150 ל-500 ₪ בהתאם למורכבות הבדיקה.

כמה עולה בדיקה להתאמת משקפיים אצל אופטומטריסט?

בדיקה להתאמת משקפיים נועדה לאבחן במדויק את המספר הנכון של כל עדשה והצילינדר של המטופל. איכות הבדיקה הזו היא קריטית על מנת לבצע התאמה מדויקת של עזר ראייה, הנזק ממשקפיים או עדשות לא מתאימים עלול להיות משמעותי. בדיקה זו עולה בין 200 ל-300 ₪.

כמה עולה בדיקת ראיה לילדים?

בדיקת ראייה לילדים בגילאי גן ובית ספר נועדה לשלול בעיות כמו פזילה, עין עצלה, וקוצר ראייה. בעיות ראייה עלולות להשפיע על התפקוד של הילדים ועל איכות חייהם ולכן חשוב לבצע בדיקה אצל אופטומטריסט עם ניסיון בבדיקות ראיה בילדים. עלות הבדיקה היא בין 100 ל-400 ₪.

בבדיקות הראייה חשוב לבחור את האופטומטריסט בקפידה

בדיקות ראייה המבוצעות על ידי אופטומטריסט מיומן ומנוסה יביאו להתאמה אידיאלית של עזר ראייה למטופל. יותר מזה, הן יכולות למנוע התפתחויות של מחלות שללא טיפול ראוי עלולות להוביל לעיוורון. אם אתם מחפשים אופטומטריסטית באזור תל אביב, מומלץ לפנות למרפאתה של ארזה פרוכטר. עם ניסיון של למעלה מ-25 שנים כאופטומטריסטית קלינית, ארזה מבצעת את בדיקות הראייה במיומנות רבה, במקצועיות ובמסירות.

קרא עוד
קרטוקונוס

עדשות מגע סקלרליות לאחר ניתוח לייזר

ניתוח לייזר הוא הליך פופולרי לתיקון בעיות ראייה. בעוד שניתוח זה יכול לספק תוצאות מצוינות עבור מטופלים רבים, אנשים מסוימים עשויים לחוות תופעות לוואי, כגון יובש, טופוגרפיה מעוותת בקרנית, או זיהום. במקרים כאלה, עדשות מגע סקלרליות לאחר ניתוח לייזר יכולות להוות פתרון יעיל לשיפור הראייה והנוחות.

מה הייחודיות של עדשות מגע סקלריות?

עדשות מגע סקלרליות הן עדשות מותאמות אישית הנשענות על הסקלרה, השכבה החיצונית הלבנה של העין, ולא על הקרנית. עדשות אלו נועדו לשמור על נוזל בין העדשה לקרנית, המסייע בהגנה ושימון הקרנית. לעתים לאחר ניתוח לייזר מטופלים חווים יובש בעיניים שיכול להימשך חודשים ואף שנים. היובש מייצר אי נוחות, גירוי ואפילו בעיות ראייה. לכן תכונה זו יכולה להיות מועילה במיוחד עבור אנשים שעברו ניתוח לייזר, מכיוון שהיא יכולה, בין היתר, לעזור להפחית את היובש בעין.

עדשות לעיוותים בקרנית לאחר ניתוח לייזר

ניתוח לייזר, גם אם הוא מוצלח, מחליש את הקרנית. בעיה נוספת שיכולה להתרחש לאחר ניתוח לייזר היא אסטיגמציה. זה יכול לקרות כאשר הקרנית לא מתרפאת באופן שווה לאחר ההליך, מה שעלול לגרום לעיוותים בראייה. בעיה נוספת שעלולה להיווצר היא אקטזיה. במצב זה עלול להיווצר עיוות בטופוגרפיה של הקרנית כך שהיא תאבד את צורתה הקמורה ותופיע בה בליטה דמוית חרוט. העיוות הזה גורם לקוצר ראייה הולך ומחמיר. עדשות סקלרליות יכולות לעזור לטפל בבעיות אלו על ידי מתן משטח חלק ועקבי לעין להתמקד בו. זה יכול לעזור לשפר את חדות הראייה ולהפחית את העיוותים שיכולים להתרחש עם שיוף לא אחיד של הקרנית.

עדשות מגע סרקלריות: לא רק אחרי לייזר

עדשות סקלרליות יכולות להיות מועילות גם לאנשים שעברו סוגים אחרים של ניתוחי עיניים, כגון השתלת קרנית או במצב של קרטוקונוס. במקרים אלה, עדשות סקלרליות יכולות לסייע בהגנה על העין ולקדם ריפוי על ידי הפחתת החיכוך ומתן מקור יציב של לחות.

איך אדע אם אני צריך עדשות מגע סקלרליות לאחר ניתוח לייזר?

תוצאות אידאליות של ניתוח לייזר הן ראייה חדה וברורה, ללא פגיעה בצורת הקרנית וללא דלקות ויובש בעיניים. לאחר הניתוח ישנה תקופה קצרה של התייצבות הראייה. אם לאחר התייצבות הראייה אתם מרגישים קוצר ראייה מחמיר, ראייה כפולה, מריחה של אור וראיית הילות סביב אובייקטים שונים, זיהום או דלקת בעין, יובש חמור או כל הרגשה מוזרה – תפנו לבדיקה בהקדם. מומלץ לבצע בדיקה אצל אופטומטריסטית קלינית מומחית למחלות עיניים ולהתאמת עדשות מגע.

התאמה של עדשות מגע לאחר ניתוח לייזר

עדשות סקלרליות יכולות להיות אופציה מצוינת עבור אנשים שעברו ניתוח לייזר או סוגים אחרים של ניתוחי עיניים. עדשות אלו יכולות לספק מגוון יתרונות, כולל נוחות משופרת, יובש מופחת ושיפור חדות הראייה. אם אתם מרגישים צורך בעדשות מגע לאחר ניתוח לייזר, חשוב להתייעץ ולבצע התאמה עם אופטומטריסטית קלינית מומחית ומנוסה שתוכל לעזור לכם למצוא את סוג העדשה שייתן את המענה הטוב ביותר. בעזרת טיפול מקצועי ומסור, עדשות סקלרליות, או פתרונות אחרים, יכולים להוות פתרון אמין ויעיל לטיפול בבעיות ראייה ושיפור בריאות העין.

 

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

 

אולי יעניין אותך גם:

קרא עוד
ניתוח לייזר עם קרטוקונוס

האם אפשר לעשות ניתוח לייזר עם קרטוקונוס?

ניתוח לייזר להסרת משקפיים הוא ניתוח פופולרי ושכיח. ניתוח לייזר ניחן בהחלמה פשוטה ואחוזי הצלחה גבוהים מאוד. אך ישנם מצבים רפואיים מסוימים שבהם ניתוח לייזר עלול להוות בעיה. כאשר אדם סובל מקרטוקונוס, ניתוח לייזר עלול לייצר נזק יותר מתועלת, ולכן במצב כזה נדרשת בחינה מעמיקה של המצב הרפואי. מהו קרטוקונוס? והאם בכל זאת ניתן לבצע ניתוח לייזר עם קרטוקונוס לאנשים שמעוניינים להיפטר מהמשקפיים? כל התשובות במאמר.

קרטוקונוס, מהו?

מקור המילה קרטוקונוס הוא ביוונית ומשמעותו קרטו (קרנית) וקונוס (חרוט). כלומר, קרנית בצורת חרוט. כשמה כן היא, מחלת הקרטוקונוס גורמת לקרנית להיות מקומרת ודקה, היוצרת גבשושית בצורת חרוט. הצורה המשתנה של הקרנית גורמת להסתה של האור כאשר הוא נכנס לעין. התוצאה של הסתה זו היא ראייה מעוותת.

קרטוקונוס מתחיל לרוב בגילאי העשרה או בשנות ה-20 המוקדמות. על פי מחקר מהשנים האחרונות, הגורם להחלשת רקמת הקרנית אשר מובילה לקרטוקונוס הוא חוסר איזון באנזימים בקרנית. חוסר האיזון הזה כולל נטייה גנטית, מה שמסביר מדוע במקרים רבים קרטוקונוס מופיע אצל יותר מבן משפחה אחד. גורמים נוספים המשפיעים על קרטוקונוס הם גירוי כרוני של העין, היסטוריה של הרכבת עדשות מגע, שפשוף מוגזם של העיניים או חשיפת יתר לקרני שמש.

מדוע ניתוח לייזר עלול להסב נזק במקרה של קרטוקונוס?

בניתוח לייזר להסרת משקפיים הפעולה העיקרית היא שיוף קרנית העין, שלאחריו קרנית העין דקה יותר. הקרנית של אדם הסובל מקרטוקונוס מתאפיינת בחוסר יציבות, קמירות בלתי סדירה ובצורה לא אופטימאלית. ברגע שמשייפים את הקרנית הרגישה הזו היא עלולה לאבד ביתר שאת את יציבותה. כתוצאה מכך היא עלולה להאיץ את התפתחות הקרטוקונוס, להוביל להחמרת המחלה ולפגיעה נוספת בראייה.

האם יש מצב שבו ניתן לעשות ניתוח לייזר עם קרטוקונוס?

כיום ישנם טיפולים חדשניים המאפשרים לאנשים הסובלים מקרטוקונוס לבצע ניתוח לייזר להסרת משקפיים. ניתוח לייזר במצב כזה מצריך תנאים מסוימים וזהירות רבה. ניתוח לייזר עם קרטוקונוס מצריך פרוטוקול טיפולים מיוחד, הכולל בין יתר טיפול בשם קרוס לינקינג וטיפול לייזר מונחה טופוגרפיה.

המשמעות של טיפול קרוס לינקינג הוא חיזוק הקשרים בין סיבי הקולגן והמולקולות שבקרנית. חיזוק הקשר מתבצע על ידי הזלפת טיפות של רובופלבין (B2) אל העין, והקרנת אור אולטרה סגול שמפעיל את החומר. הפעולה הזו משפרת את יציבות הקרנית ומגבירה את הסיכוי לביצוע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

איך אדע אם אני יכול לבצע ניתוח עיניים עם קרטוקונוס?

כמו שלכל אדם יש מבנה קרנית ייחודי, כך גם לכל אדם הסובל מקרטוקונוס יש מבנה ייחודי ודרגת חומרה שונה. על מנת לקבוע האם אדם הסובל מקרטוקונוס יכול לבצע ניתוח לייזר חייב לעבור אבחון מקצועי, מקיף ויסודי על ידי אופטומטריסטית קלינית מנוסה. בזכות בדיקה מקיפה באמצעות מכשור מתקדם ופענוח מדויק ניתן יהיה לקבוע האם לחולה הקרטוקונוס יש היתכנות לביצוע ניתוח לייזר להסרת משקפיים.

אופטומטריסטית קלינית תוכל לסייע במציאת פתרונות נוספים מלבד לניתוח לייזר. ישנם פתרונות מגוונים לטיפול בקרטוקונוס כמו עדשות מגע שונות לקרטוקונוס. בנוסף האופטומטריסטית תוכל לזהות האם המחלה נמצאת בשלב מסוכן שמחייב ניתוח אחר. במקרה כזה יבוצע ניתוח השתלת טבעות או השתלת קרנית.

 

קרא עוד
איך בוחרים עדשות ראייה במספרים גבוהים?

איך בוחרים אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים?

העיניים שלנו הן אחד החלקים הרגישים ביותר בגוף שלנו, והטיפול בהן הוא בעל חשיבות עליונה לבריאות ולרווחה הכללית של כולם. מחלות עיניים עלולות להיות מתישות, וחשוב לבחור את האופטומטריסט הנכון שמתמחה במחלות עיניים כדי לאבחן, ולטפל בהן. בחירת האופטומטריסט המתאים דורשת שיקול דעת ותשומת לב, אז הנה כמה טיפים כיצד לבחור אופטומטריסט המתמחה במחלות עיניים.

חפשו אופטומטריסט מוסמך למחלות עיניים

כשאתם בוחרים אופטומטריסט מומחה למחלות עיניים, חפשו מישהו בעל הסמכה מתאימה על ידי מוסד אקדמי ומשרד הבריאות. יש לשים לב שאתם פונים לאופטומטריסט ולא לאופטיקאי, אופטיקאי לומד שנתיים ואינו מוסמך לזהות מחלות. אופטומטריסט לומד ארבע שנים, אחריהן הוא צריך לעבוד מבחן תיאורטי ומעשי של משרד הבריאות. הוא מוסמך לבדוק את העיניים, לאבחן ליקויים, מחלות, פתולוגיות, ולהתאים משקפיים ועדשות.

בדקו את האישורים והניסיון שלהם

בעת בחירת אופטומטריסט המתמחה במחלות עיניים, חיוני לבדוק את הסמכות והניסיון שלו. גלו היכן הם למדו, מהי ההתמחות שלהם וכמה זמן הם עבדו. חפשו איש מקצוע בעל התמחות מוכרת וניסיון רב באבחון וטיפול. נקודת בונוס היא אופטומטריסט החבר בוועד הארצי של מועצת האופטומטריסטים. בדרך כלל תוכל למצוא מידע זה באתר האינטרנט של האופטומטריסט או על ידי יצירת קשר עם משרדו.

קראו ביקורות של מטופלים

ביקורות של מטופלים יכולות לספק תובנה חשובה לגבי איכות האופטומטריסט. חפשו ביקורות ממטופלים שסבלו מבעיות עיניים דומות לאלו שלכם. תוכל למצוא ביקורות באתר האינטרנט של האופטומטריסט, בדפי המדיה החברתית ובאתרי ביקורות.

קחו בחשבון את הטכנולוגיה שבה הם משתמשים

כאשר בוחרים אופטומטריסט המתמחה במחלות עיניים, חיוני לקחת בחשבון את הטכנולוגיה בה הוא משתמש. חפשו אופטומטריסט המשתמש במכשור חדיש ומתקדם. טכנולוגיות אלו יכולות לספק אבחנה מדויקת יותר ואפשרויות טיפול טובות יותר.

חפשו אופטומטריסט בעל גישה חיובית

אופטומטריסט טוב צריך להיות בעל גישה חיובית למטופלים. הם צריכים להיות נגישים, סבלניים ומוכנים לענות על השאלות שלכם. בעת בחירת אופטומטריסט, שימו לב לאופן שבו הוא מתקשר אתכם במהלך הייעוץ שלכם. ישנם אופטומטריסטים חסרי סבלנות ולא נעימים, לעומתם אופטומטריסטים אדיבים שיהיו שותפים טובים לתהליך הטיפול. חשוב שתרגישו נוח בכל שלבי הטיפול.

בקשו המלצות לאופטומטריסט מומחה למחלות עיניים

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא אופטומטריסט טוב היא לבקש המלצות מחברים, בני משפחה או מהרופא הראשי שלך. ייתכן שהם יוכלו להמליץ על האדם המתאים, שתחום מחלות העיניים הוא הפורטה שלו, ושהוא בעל רקורד טוב.

לוקים במחלות עיניים? מגיע לכם הטיפול הטוב ביותר מאופטומטריסט

בחירת האופטומטריסט הנכון המתמחה במחלות עיניים חיונית לשמירה על בריאות עיניים מיטבית. חפשו אופטומטריסט מוסמך עם ניסיון רב, ביקורות חיוביות של מטופלים ומכשור רפואי מתקדם. העריכו את גישת הטיפול שלהם, ואל תפחדו לבקש המלצות. על ידי ביצוע טיפים אלה, תוכלו למצוא אופטומטריסט שיעזור לכם לשמור על ראייה תקינה ועיניים בריאות. העיניים שלכם ראויות לטיפול הטוב ביותר, ובחירה באופטומטריסט המתאים היא הצעד הראשון בשביל להבטיח זאת.

אם אתם מחפשים אופטומטריסטית מנוסה באזור תל אביב, וודאי תשמעו על ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית בעלת ניסיון של למעלה מ-25 שנה. בזכות הניסיון והיכולות של ארזה, יחד עם המכשור המתקדם במרפאתה תוכלו לקבל את הטיפול הרפואי הראוי לכם.

אולי יעניין אותך גם:

קרא עוד

עדשות מגע לחולי קרטוקונוס שחשוב להכיר

קרטוקונוס היא מחלה של הקרנית שמתפתחת לרוב בשנות העשרה המאוחרות או בשנות העשרים המוקדמות. המחלה גורמת לקרנית העין להתקמר בהדרגה ולשנות את צורתה מכיפה סימטרית לצורה חרוטית קמורה ולא סימטרית. התוצאה היא ראייה מעוותת, לא ברורה וצילינדר הולך וגדל. במקרים חמורים יותר קרטוקונוס מחייב ניתוח השתלת קרנית או השתלת טבעות. בשלבים מוקדמים של המחלה ניתן להיעזר בעדשות מגע לחולי קרטוקונוס. קיבצנו בשביליכם מידע חשוב על עדשות המגע השונות לחולי קרטוקונוס.

עדשות פיגיבק – שילוב עדשת מגע קשה עם רכה

שיטת עדשות זו כוללת הנחת עדשת מגע רכה העשויה מסיליקון הידרוג’ל על העין ומעליה עדשה קשה כך שהעדשה הרכה יוצרת חיץ בין העין לבין העדשה הקשה. העדשה הרכה מספקת ריפוד ונוחות בעוד העדשה הקשה מבצעת את התיקון האופטי. בהרכבת עדשות פיגיבק יש לשים לב שמספיק חמצן מגיע לעין, חוסר חמצן זו בעיה שעלולה להיווצר בהרכבת שתי עדשות.

עדשות Rose K – מורכבות גיאומטרית

עדשות אלו הן עדשות המותאמות אישית לכל מטופל, על ידי ממצאי האבחון ומערכת ממוחשבת המייצרת מבנה גאומטרי מורכב והתאמה למגוון רחב של פני קרנית לא סימטריים. עדשות אלו מיועדות למצבים שבהם הקרטוקונוס מייצר קמירות א-סימטרית וכאשר היא משמעותית יותר בחלקה התחתון של הקרנית.

עדשות היברידיות – מבנה משולב

עדשות היברידיות לחולי קרטוקונוס מורכבות ממרכז קשיח עם חדירות חמצן גבוהה, המאפשר תיקון אופטי מיטבי, יחד עם היקף רך שמסייע בהרכבה נוחה ושימוש קל לאורך זמן. שני חלקי העדשה חדירים לחמצן.

עדשות סקלרליות – העדשה שלא נוגעת בקרנית

עדשות סקלרליות הן עדשות בעלות קוטר רחב המתיישבות על לובן העין או בשמו המקצועי הסקלרה ולכן שמן סקלרליות. עדשות סקלרלריות מתאימות לחולי קרטוקונוס במצב חמור יותר המתבטא בקמירות מתקדמת, אך לא במצב שמצריך טיפול מורכב יותר. העדשה אינה נוגעת בקרנית ובחלל שנוצר בין הקרנית לעדשה ישנו נוזל שאותו ממלאים במהלך התקנת העדשה.

האם ישנם פתרונות נוספים לחולי קרטוקונוס?

עדשות מגע לחולי קרטוקונוס הן הפתרון היעיל והמומלץ לטיפול בשלבים מוקדמים של המחלה. המגוון הרחב של סוגי העדשות מאפשר התאמה מדויקת לצורך המטופלים. חשוב להתייעץ עם אופטומטריסטית קלינית מנוסה על מנת לבצע את ההתאמה המדויקת ביותר של העדשה. במקרים חמורים יותר של קרטוקונוס, עלול לעלות צורך בניתוח, ישנם שני ניתוחים עיקריים לטיפול בקרטוקונוס:

  • השתלת טבעות (Intacs): השתלת טבעות הוא ההליך הפשוט יותר לתיקון עיוותים במבנה הקרנית וחזרה לראייה תקינה. בניתוח זה משתילים טבעות קשיחות בחלק ההיקפי של הקרנית שגורמות להשטחה של הקרנית ומצמצמות את רמת הקמירות. אחד היתרונות של השתלת טבעות הוא שהן ניתנות להסרה או להחלפה.
  • השתלת קרנית: ניתוח השתלת קרנית יבוצע רק כאשר אין ברירה, משום שהוא הניתוח המורכב ביותר. הקרניות שמושתלות מגיעות מתורמים אנושיים. השתלת קרנית היא הליך כירורגי מורכב המחייב החלמה ממושכת ותקופת הסתגלות לקרנית החדשה. חשוב לדעת שבקרנית אין כלי דם מה שמקל על הגוף לקלוט אותה ומפחית סיכויים לדחייה.

איך אדע מהן עדשות המגע האידיאליות בשבילי?

על מנת להתאים עדשות מגע או כל טיפול אחר חייב לבצע בדיקה מקיפה ויסודית אצל אופטומטריסטית קלינית מנוסה, שתבחן את מבנה הקרנית לעומק ותדע מהו הטיפול הספציפי שמתאים לכל חולה קרטוקונוס. 

 

אולי יעניין אותך גם:

 

רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר: 

ארזה פרוכטר,
אופטומטריסטית קלינית B.Sc
פיכמן 19, תל אביב
טל’ נייד: 052-2512312

ארזה פרוכטר - טיפול במחלות עיניים

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים – צרו איתנו קשר עכשיו:

ארזה פרוכטר, אופטומטריסטית קלינית B.Sc 
מומחית בקרטוקונוס ועדשות מגע מולטיפוקליות בהתאמה אישית

קרא עוד
Call Now Button